#ОсвітаДобропілля

Дистанційна  освіта – нові можливості

           Дистанційна освіта – це не тільки виклик для педагогів Добропілля, а й можливості впровадження сучасних освітніх технологій навчання та методичної  роботи. Саме це підтвердив міський семінар вчителів початкових класів, що став справжньою подією для освітян міста. Ініціаторами проведення такого формату роботи виступив методичний  кабінет відділу освіти (завідувач МК Гордієнко І.М. та методист МК Гнилицька Л.В.), а натхненними реалізаторами задуму - колектив   Добропільського  НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-ДНЗ» на чолі із директором школи Поліщуком П.М. та заступником директора з НВР Єлисєєвою О.М.

Працюючи над темою «Індивідуальний освітній маршрут, або акценти успішного навчання» педагоги закладу познайомили учасників семінару з системою роботи вчителів початкових класів НВК щодо створення та використання в роботі індивідуального освітнього маршруту учня, поглиблення цифрових навичок роботи в сервісі Zооm. Цікавими  знахідками поділились господарі семінару6 відкрили можливості його використання в груповій та фронтальній онлайн-роботі, проектній діяльності, взаємодії в активних формах роботи: ранковім колі, майстерках успішних дій, практикумах з практичним психологом та педагогом-організатором.

Надихаючими для  учасників семінару стали враження від комфортного професійного спілкування та команди однодумців, для яких будь – який виклик – це можливість! 


Сучасний підхід до розвитку мовлення дошкільників

           21 травня 2020 року відбулося засідання методичного об’єднання вихователів груп старшого дошкільного віку «Формування комунікативно - мовленнєвої компетенції дошкільників засобами інтерактивних методів навчання» з використанням технологій дистанційного навчання (платформа Zoom). Відповідальним за проведення був заклад дошкільної освіти                 №24 «Росинка» (завідувач Задержинська Л.О., вихователь-методист   Железняк О.А.)Відкрили засідання завідувач методичного кабінету Гордієнко І.М. та методист МК Героєва В.І.,  які визначили актуальність даної проблеми, наголосили на нових підходах в теорії та практиці мовленнєвого розвитку дітей старшого дошкільного віку.

Креативною вправою «Криголам» привітала учасників онлайн-зустрічі Соловйова-Зубкова Ю.Ю., керівник МО, вихователь-методист ЗДО №22. Желєзняк О.А. (ЗДО №24) розповіла про особливості формування мовленнєво-комунікативної компетентності дітей дошкільного віку, а застосування методів активізації мовленнєвої діяльності дошкільників запропонувала вихователь Шолудько С.О. (ЗДО №22). Учасники методичного об’єднання познайомились з досвідом роботи Константин О.М. (ЗДО №24) з проблеми використання методів театралізації як засобу формування комунікативно-мовленнєвої компетентності дітей старшого дошкільного віку.

Під час роботи педагоги були ознайомлені з використанням інтерактивних методів роботи за мнемотехнікою вихователями Кучковою Л.В. (ЗДО № 24) та Броваренко С.Г. (ЗДО №29). Вивчення вірша за допомогою рухів, театралізованої діяльності та картинок запропонувала Гавриленко В.І. (ЗДО № 34).

Захід пройшов в творчій і дружній атмосфері. Всі учасники мали можливість поспілкуватися, обмінятися думками онлайн в режимі реального часу.


Вебінар для класних  керівників ЗЗСО

07.04.2020р. був проведений вебінар з теми  «Робота класо керівника в пногеріод карантину»,  надані рекомендації заступникам директора з ВР  класним керівникам щодо організації роботи  з учнями,  батьками  під час карантину.  


Семінар – практикум «Організація роботи у 2 класах науково-педагогічного проекту «Інтелект України»

                  Підтримці , популяризації та поширенню в Донецькій області практики впровадження науково-педагогічного проекту “Інтелект України”  сприяв проведений  26 лютого 2020 року на базі  Добропільського НВК №4 семінар – практикум «Організація роботи у 2 класах науково-педагогічного проекту «Інтелект України». 

В заході взяли участь близько 70 вчителів початкових класів області, яких об’єднала  Капінус Н.О., завідувач відділу початкової освіти Донецького ОБЛІППО, координатор  науково-педагогічного проекту “Інтелект України” у Донецькій області. На семінарі  був представлений кращий досвід ЗЗСО Донеччини: 7 майстер-класів найдосвідченіших педагогів, серед яких вчитель початкових класів Добропільського НВК№4– Бабаніна Світлана Валентинівна, розкрили особливості викладання інтегрованого курсу “Українська мова” в рамках  науково-педагогічного проекту “Інтелект України”.          

             Відділ освіти Добропільської міської ради висловлює щиру подяку адміністрації закладу за участь в організації та проведенні заходу. 


Семінар-практикум психологічної служби міста

Згідно річного плану роботи психологічної служби методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради та з метою підвищення професійної компетентності фахівців ПС з профілактики суїциду серед дітей та підлітків 26 лютого 2020 року відбувся семінар-практикум з теми «Первинна профілактика суїцидальної поведінки здобувачів освіти.  Способи конструктивного вирішення проблем підліткового віку».

Розглядаючи статистичні дані ВООЗ, Державної служби статистики України, а також сутність,  соціально-психологічні фактори ризику та основні мотиви суїцидальної поведінки в дітей та підлітків фахівці в діалозі шукали шляхи вирішення питання: Дитячий та підлітковий суїцид: як запобігти та допомогти?

Також, були розглянуті нормативні документи, які  регламентується діяльність фахівців ПС в цьому напрямку.

Під час інтерактивних форм роботи практичні психологи закладів освіти опрацювали та розглянули методи вивчення, особливості прогнозування, корекції, профілактики суїцидальної поведінки серед дітей та підлітків.

Підсумовуючи  роботу семінару практичні психологи акцентували увагу на тому, що профілактика суїцидів має комплексний характер та потребує уваги й зусиль як від психологів,  так і батьків, педагогів та адміністрації освітнього закладу з дітьми даної категорії.


Обласний семінар для  керівників  психологічних служб міст Донецькоі області

            19.02.2020 на базі НВК № 4 відбувся обласний семінар для 29 керівників  психологічних служб міст Донецькоі області «ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ  (цькування) як передумова створення безпечного освітнього середовища. Застосування інноваційних технологій в роботі фахівців психологічної служби».В роботі  семінару взяли участь методисти Донецького  обласного НМЦ ПС  Павлявська І.М. та Сафонова О.В., завідувач МК відділу освіти Гордієнко І.М., методист психологічноі служби МК Гринцова О.В., практичні психологи закладів освіти (ЗОШ №6, 15,19, НВК №1, 4, КЗЗСО №2).

               В ході роботи учасники познайомилися з досвідом роботи фахівців психологічноі служби Добропілля з організаціі системноі командноі роботи за проектом "Я обираю світ без булінгу". На  інтерактивному заході слухачі навчилися застосовувати сучасні інформаційно-комунікаційні технологіі,   працювати в форматі MIND MAP, долучилися до скайп-конференціі за участю  лідера учнівського самоврядування області Луценко Тимура, учня Добропільської ЗОШ №13, який не тільки поділився  досвідом участі в масштабному міському соціальному проєкті, а й розповів про плани на наступний проєкт "Рівний рівному для рівних".


Робота розмовного євроклубу «BREAKордон`S»

   У загальноосвітній школі І-lll ступенів №19  м.Добропілля працює розмовний євроклуб «BREAKордон`S».  Метою клубу є  створення освітнього простору для спілкування іноземними мовами, де учні можуть розвивати  та удосконалювати комунікативні навички, не виходячи за межі школи.

  Заняття клубу  залюбки відвідують учні  13 -16 років, де вони разом з керівником  Заварзіною Л.Ю. спілкуються з носіями мови,  а також з іншими євроклубами за допомогою  скайпконференцій. Учні  та педагог працюють на платформі e-Twinning, де вони мають змогу брати участь у міжнародних проектах.  

     На даний момент вихованці є учасниками проектів: «Medicinalplants» (лікарські рослини) та « Сomputer/Internet Addiction Symptoms,  Causes and Effects...It's time to take action  … » (Комп`ютер та інтернет симптоми залежності  від інтернету та шляхи подолання ). Під час роботи в проектах  члени євроклубу мають можливість висловити   власну думку та почути  думку своїх співрозмовників  щодо проблеми, яка є предметом вивчення в проекті.


Зустріч педагогів іноземної мови міста Добропілля

     10.01.2020р. на базі НВК №4  у «Світовому кафе» зустрілися педагоги іноземної мови м.Добропілля. Тема заходу ''Формування інноваційного освітнього середовища сучасного вчителя іноземної мови. Викладаємо іноземну мову по - новому Під час роботи учителі  поділилися своіїми родзинками щодо викладання  іноземної мови в умовах НУШ.


Січнева конференція філологів

          Січнева конференція філологів відбулася 10.01.2020 р. на базі НВК № 4 опорної школи Добропільської міської ради з теми "Реалізація наскрізних змістових ліній на уроках української мови та літератури". У теоретичній частині вчителі-практики заглибилися в цінності технології колективного навчання в умовах Нової української школи, а в практичній -- стали учасниками майстер-класів "Від співпраці до командної роботи".

Роботу в групах організовувала Діденко Ірина Миколаївна, учитель НВК-ліцей (найбільше схвальних відгуків дали колеги щодо прийомів об'єднання в групи та методу кросенса як активного інструмента у підготовці до ЗНО з теми "Акцентологія"). Роботу в парах налагоджувала Коваль Валентина Володимирівна, учитель КЗЗСО № 2 (учасники захопилися складанням ментальних карт та алгоритмів.


Засідання НМК фахівців психологічної служби Добропілля

        В рамках проведення  Січневої  конференції освітян м. Добропілля 10.01.2020 р. пройшло засідання НМК фахівців психологічної служби з теми «Сучасні технології соціально-психологічного супроводу особистості в освітньому просторі». Практичні психологи та соціальні педагоги мали можливість поглибити свої знання щодо особливостей організації соціально-психологічного супроводу в умовах впровадження Концепції Нової української школи, ознайомитись із сучасними техніками та методами, які застосовуються в професійній діяльності практичними психологами закладів освіти.

Захід був направлений на ефективну побудову особистісної та професійної траєкторії фахового зростання та сприяв усвідомленню учасниками свого творчого потенціалу.


Стартувала Січнева педагогічна конференція освітян Добропілля

                   09 січня 2020 року стартувала Січнева педагогічна конференція освітян Добропілля. На відкритті в актовій залі НВК№4 зібралися керівники закладів освіти, іх заступники, методисти закладів дошкільноі та позашкільноі освіти, керівники методичних об'єднань та предметних кафедр. Відзнаки за досягнення педагогів, учнів, подяку батькам  отримали заклади, які були активними учасниками конкурсів, благодійницьких акцій.

Цікаво та інтерактивно пройшли методичні студіі, спікерами яких виступили методисти методичного кабінету. 

                    10 січня 2020 року конференція продовжить свою роботу в форматі предметних секційних засідань. Успішному старту успішне продовження!


Семінар учителів російської мови, зарубіжної літератури

Пізнавально й творчо пройшов семінар-практикум учителів зарубіжної літератури в Білицькій ЗОШ І-ІІІ ст. №9 з теми «Індивідуальний освітній маршрут, або акцент успішного навчання». Під час інтерактивної доповіді  Тетяни Михайлівни Зінкевич  педагоги виконували конструктивні та творчі завдання.

На уроці  психологічне дослідження в 10 класі «Е. Т. А. Гофман «Крихітка Цахес, на прізвисько Цинобер», Климовець Т.Л., показала різні форми та методи роботи, які  педагоги взяли для свого кейсу педагогічних ідей.

На майстер-класі від Дмитрук І.М., учителя  української мови, зарубіжної літератури,  словесники  навчилися  працювати з пантбуком. А на вебпітчингу «Від учителя до митця» створювати різноманітні завдання для індивідуального освітнього маршруту в інтернет-сервісах.

     Учасники семінару обмінялися думками, визначили доцільність і практичність  семінару, виробили рекомендації щодо подальшої співпраці.


Семінар вчителів математики м. Добропілля

            16 грудня 2019 року НВК-ліцей м. Добропілля гостинно вітав у своїх стінах вчителів математики. Цього дня проходив семінар з теми “Актуальні аспекти педагогічної діяльності, що сприяють компетентнісному розвитку учня”. 

             Програма семінару була дуже насичена, адже учасники змогли не тільки ознайомитися з цікавинками в роботі вчителів математики НВК-ліцею, а й попрацювати на занятті факультативу «Від пошуку до відкриття» (Лосєва Г.І.), взяти участь в майстер — класі «Танграм, як модель розвитку критичного мислення» (Іванова Л.Г.), надихнутися,  і по-новому поглянути на  оновлення підходів до залучення учнів до вивчення математики.Корисною в роботі для присутніх була імерсивна антилекція «Контора π», яку провела Кривоконь В.Ф., вчитель математики ЗОШ № 10, учасниця Всеукраїнського табору для вчителів математики «Контора Пі», який проходив у листопаді у м. Київ. 

             Під час підведення підсумків заходу, методист МК Василенко Т.А. та керівник  ПНМК Цьома В.О., та всі учасники відзначили практичну значущість заходу, креативність, новизну ідей, мотивацію до подальшої плідної роботи.

               Семінар пройшов продуктивно  завдяки позитивній атмосфері та творчій співпраці всіх учасників.


Педагогіка партнерства НУШ

З метою підготовки вчителів 4-х класів до роботи в Новій українській школі 05.12.2019 року на базі Білицької ЗОШ І–ІІІ ступенів №10 Добропільської міської ради пройшов міський семінар-практикум за темою «Педагогіка партнерства – ключовий компонент Нової української школи». Продуктивно та яскраво відбулись всі заплановані заходи: коучинг «Педагогіка партнерства. Краще разом» (учителі Бєланова І.В., Гапон В.Д.), інтегрований урок «Євразія – найбільший материк» у 4-Б класі (учитель Мамаєва О.В.),  зустріч-гра «Вершина успіху» в 4-А класі (учитель Науменко І.В.), карусель інноваційних ідей «Можливості сучасного інноваційного простору для спілкування з батьками» (учитель Воронов О.В.), психологічна релакс-пауза «Мандала-терапія» (психолог Новік Н.Г.).

Учасники семінару прийшли до висновку, що для того, щоб змінити ситуацію на краще, в сучасній школі потрібно втілювати у життя провідні ідеї педагогіки партнерства, тому що «Тільки разом з батьками, спільними зусиллями, вчителі можуть дати дітям велике людське щастя»                     (В.О. Сухомлинський).


Семінар-практикум учителів 1-х класів м. Добропілля

          З метою сприяння зростання фахового рівня вчителів початкових класів в рамках наступності в роботі ЗДО та ЗЗСО,  21 листопада 2019 року на базі Білозерської ЗОШ №13 пройшов семінар-практикум «Інтегроване навчання як чинник розвитку пізнавальної активності учнів». Адже головне завдання інтегрованого навчання – допомогти дітям виробити цілісне бачення світу та самого себе, знайти певну життєву позицію щодо природи та суспільства.

         Бабенко О.М. зустріла педагогів  на ранковій зустрічі «Починай день з позитиву» та  запросила до творчої  вітальні «Упровадження інтеграції у навчальний процес НУШ». Татарченко І.М, провела панорамне заняття «Знайомство з модою», учитель фізичної культури Карпенко С.М. внесла пожвавлення  за допомогою «Калейдоскопу руханок».

         Дуже сподобалась гостям семінару Workshop (майстерня) «Наступність у навчанні англійської мови з дитячого садка та в початкових класах», проведена Мілейко О.В. Із задоволенням педагоги взяли участь у арт-терапевтичній вправі «Мандала», підготовленій практичним психологом Вороновою І.В. та творчо попрацювали над виготовленням травел-буку у визначеному віртуальному просторі дошки Padlet.

         Учасники семінару попрацювали продуктивно, творчо та позитивно, із задоволенням обмінялися емоціями та враженнями, побажали організаторам  наснаги та творчих сил.


Методичний марафон авторських творчих майстерень

       Засідання Школи педагога-новатора закладів дошкільної освіти м.Добропілля відбулося за темою «Впровадження інноваційних технологій в практику роботи закладу дошкільної освіти» (керівник Чубченко Л.Л.) у вигляді методичного конструктора. Майстер-класи педагогів Харченко Т.О.(ЗДО № 34), Трошиної Г.М.(ЗДО № 19), Амать’євої Ю.В.(ЗДО № 9) та Жукотської Л.Б. (ЗДО № 13) мали на меті підвищення професійної компетентності вихователів та пошуку оптимальних форм організації освітнього процесу через здійснення інноваційної діяльності. Зустріч пройшла в дружній та творчій атмосфері, були створені умови для інтегрованого обміну досвідом роботи.


Семінар – практикум учителів історії  м.Добропілля

19 листопада 2019р. у Білозерській ЗОШ І-ІІІ ст.№13 відбувся семінар – практикум учителів історії з теми «Роль суспільних дисциплін у формуванні життєвих компетентностей учнів». Дуже зацікавила учасників семінару педагогічна майстерня «Виготовлення методичної інтерактивної папки–лепбуку», де педагоги виготовляли  методичний кейс.  На майстер-класі «Сучасні електронні інструменти уроку»            Реуцька Т.Є., учитель історії, ознайомила з програмами щодо створення інтерплпкату та продемонструвала як можна застосовувати їх на практиці. Круглий стіл з елементами тренінгу об’єднав  батьків, учителів та учнів навколо актуальної проблеми «Булінг у школі», який  завершився виступом агітбригади закладу  «Я обираю світ без булінгу!».

    На семінарі панував сприятливий психологічний клімат для обміну творчими ідеями та досвідом роботи щодо впровадження інноваційних форм та методів, які сприяють розвитку життєвих компетентностей учнів на уроках історії та правознавства. Були чітко окреслені   напрями діяльності педагогів  щодо створення умов для саморозвитку  та самореалізації учня  як громадянина України.


Семінар-практикум вчителів-логопедів Добропілля

Професійне свято логопедів - «Міжнародний День логопеда» відзначається 14 листопада. Саме в цей день, на базі ЗОШ І-ІІІ ст. №10 відбувся семінар-практикум вчителів-логопедів Добропілля – «Використання інноваційних та традиційних прийомів мовленнєвого розвитку дітей із ЗНМ».

Алєшкова І.Е. (керівник МО вчителів-логопедів) бездоганно представила методичний бенефіс: презентувала свій досвід, дидактичний матеріал. Педагоги  мали можливість ознайомитись з творчою лабораторією (робочим кабінетом) Ірини Едуардівни та відвідати заняття.

Цікавим та  корисним для використання в роботі логопедів-практиків були майстерня досвіду Бутрік О.І. (ЗДО №19) та майстер-клас Канюки О.В. (ЗДО № 22).

Багато позитивних емоцій та плідна співпраця – чудовий результат роботи справжніх професіоналів!


Семінар шкільних бібліотекарів закладів освіти міста Добропілля

      7 листопада 2019 року  НВК-ліцей  радо приймав шкільних бібліотекарів закладів освіти міста на семінарі-практикумі «Використання новітніх технологій для популяризації роботи шкільної бібліотеки: досвід та проблеми».

 « Як прищепити сучасним дітям любов до читання?», «Як зробити шкільний простір доброзичливим, відкритим і пристосованим для сучасної освіти?», «Як учити дітей інформаційної грамотності?» - саме на ці  питання шукали відповіді  творчі бібліотекарі, яких надихнула Наталя Андріївна Талащенко, бібліотекар НВК-ліцею. Адже вона відкрила слухачам можливості використання новітніх технологій для популяризації діяльності сучасної шкільної бібліотеки.

Новими та цікавими були форми роботи: імерсивна антилекція, заняття з елементами тренінгу «Як змінити освітній простір?»,   фотосет «#Бібліотека – це модно», майстер – клас зі створення storytelling з використанням технології коміксів. А створення учасниками семінару моделей сучасної шкільної  бібліотеки, яке відбувалося  у невимушеній атмосфері творчості, креативу, професійного спілкування, стане справжнім мотиватором для подальшого фахового зростання та саморозвитку бібліотекарів міста.


Тренінги для вчителів інформатики (викладання у 2 класі НУШ)

          З 28 по 30 листопада 2019 року на базі Добропільського НВК №4 були проведені обласні тренінги для вчителів інформатики міста Добропілля та Добропільського району, які викладатимуть курси інформатичної освітньої галузі у 2-х класах Нової української школи  у 2019-2020 навчальному році. Триденний тренінг проводила підготовлений обласним ІППО тренер Цьома В.О. (учитель КЗЗСО №2). 31 педагог підвищили свій методичний та практичний рівень інформаційно - комунікаційної компетентності, опрацювали форми та методи роботи з учнями 2 класів НУШ. Бажаємо  успіхів у подальшій роботі!


МИ   КРОКУЄМО   ВПЕРЕД!

         З метою підвищення престижу олімпіадного руху, а звідси – культивування ставлення до обдарованої дитини як до найціннішого ресурсу педагогічної праці; сприяння набуттю практичного досвіду щодо олімпіадно-конкурсних завдань; формування цілісного світогляду учнів засобами інтеґрації; спонукання зростаючої особистості до активного саморозвитку в галузі мовно-літературної освіти; виховання поваги до власної інтелектуально-творчої діяльності серед учнів та вчителів-словесників, 30.10.- 01.11.2019  стартував ПРОЄКТ «Творча майстерня ”Слово.ua“». 

         Перша осіння сесія відбулася за трьома напрямками; «Українська філологія», «Іноземна філологія», «Російська мова. Світова література». Філологічно обдарована  молодь Добропілля разом з педагогами активно співпрацювали, обмінювалися досвідом, опрацьовували технології, виконували вправи (Passivevoice, Modal verbs ), набували навичок роботи з текстом, аудіювання, опановували орфоепічні, орфографічні, граматичні, стилістичні розділи мовознавства, навчалися створювати хмаринки слів, презентації, лепбуки.


Міський семінар-практикум вчителів інформатики

21.10. 2019 року  на базі Білицького КЗЗСО№8 пройшов міський семінар-практикум вчителів інформатики з теми   " Інноваційні підходи на уроках інформатики в умовах впровадження Концепції НУШ". Мета семінару  "Підвищення рівня ІКТ- компетентності педагогічних працівників міста, формування позитивної мотивації активності вчителів та учнів шляхом впровадження елементів інноваційних технологій на уроках інформатики"  реалізовувалась через різні форми роботи: інтерактивну доповідь, он-лайн вікторину Kahoot, використання доповненої реальності, проведення відкритих уроків в початковій та середній школі.

                Дякуємо всім учасникам семінару за активну участь. Бажаємо творчих надбань, успіхів у впровадженні  інновацій, здоров'я, гарного настрою. 


Обласне свято до Міжнародного дня захисту дітей та нагородження переможців конкурсу-огляду «Дерзай, малюк!»

          1 червня  на базі оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини» у м. Святогірську відбулось обласне свято до Міжнародного дня захисту дітей. Участь у заході взяли понад 400 учнів і вихованців закладів освіти міст і районів Донеччини,  в тому числі й 23 дошкільника - переможці обласного конкурсу-огляду дитячої художньої творчості дітей пільгової категорії дошкільного віку «Дерзай, малюк».

     Увазі присутніх було представлено святковий концерт-виставу «Чарівна пекарня». Діти разом з ведучими-кухарями випекли та запустили у небо великий мафін справжнього щасливого дитинства, до якого доклали гучний сміх, неймовірну радість, цікаві казки, яскраві мрії та фантазії, міцне здоров’я, смачні солодощі.

Потім на учасників свята чекали веселі пригоди: цікаві ігри, естафети, конкурси, флешмоби, запальні танці, а на завершення – смачний та корисний куліш, майстерно зварений військовими на польовій кухні.

         Всі вихованці закладів дошкільної освіти Добропілля №3 «Сонечко», №6 «Світлячок», №9»Тополька, №13 «Світлячок»,  №29»Джерельце», №34 «Вуглик», №35 «Казка», НВК №4 та ЦДЮТ отримали подарунки та незабутні враження, цікаво і активно провели дозвілля.

Вітаємо маленьких учасників Добропілля в обласному конкурсу-огляду «Дерзай, малюк» та бажаємо натхнення, перемоги та нових звершень!


Семінар учителів образотворчого мистецтва

 16 травня у НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7-ДНЗ» пройшов семінар учителів образотворчого мистецтва  на тему « Екстер′єр у нашому житті. Малювання екстер′єру». 

 З інтерактивною доповіддю «Дизайн просторового середовища. Архітектурний образ» виступила Беліменко Л. В., учитель ОТМ ЗОШ-інтернат.

Учасники семінару взяли участь у майстер-класі «Чарівність архітектури» у стилі гризайль з графічними домальовками, який проводила Марич Г. М., учитель ОТМ НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7-ДНЗ».  Поринули  в

«Кольоровий настрій» арт-терапії, який  провела Гусєва А. В. – практичний психолог  НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7-ДНЗ». Відправились в екскурс « Подорож у майбутнє». Гості  також побачили « 5 унікальних архітектурних споруд світу», познайомились з  видатним архітектором Антоніо Гауді та його незвичайною архітектурою в Барселоні.  Зазирнули  в майбутнє й побачили  споруди, які розробляються архітекторами різних країн.  За допомогою технології «Інтуітивний живопис»  передали свій настрій та почуття. Семінар пройшов у творчий атмосфері. 


До Міжнародного дня сім’ї

В рамках тематичних інформаційно-просвітницьких заходів до Міжнародного дня сім’ї, який щорічно відзначається 15 травня (резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 20.09.2013 р.) в м. Покровську в НВК №1 пройшов обласний семінар-практикум «Інноваційні підходи до духовно-морального виховання особистості»,  представниками якого від м.Добропілля були Героєва В.І., методист методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради, Кузьмініч Л.О., керівник гуртка «Християнська етика» НВК № 4 та  Андрушків Г.Ф., завідувач ЗДО №36 «Пролісок».

Рибалко Л.Д., методист відділу національного виховання та суспільних дисциплін Донецького облІППО, презентувала проект «Освіта та духовний розвиток особистості», вручила Грамоти та Подяки переможцям і учасникам обласних заходів морально-духовного спрямування.

          Андрушків Г.Ф., переможець Всеукраїнського фестивалю-конкурсу  «Учитель (вихователь) року з предметів духовно-морального спрямування -2018»., провела майстер-клас та поділилась  враженнями від конкурсу, що відбувся в м. Острог.

Педагоги закладів освіти стали активними учасниками заходу, спрямованому на формування сімейних цінностей, у майстер-класах: розгадуванні кросвордів, оформленні  творчих плакатів, за якими потім складали розповіді.

Маємо надію, що подібні заходи будуть впливатимуть на збереження родинних цінностей, традиційних для українського народу: подружня вірність, піклування батьків про дітей, піклування та пошана дітей про старших, злагода та довір’я між членами сім’ї тощо.  


Обласна авторська майстерня освітян Добропілля в дії

Краматорський дошкільний дитячий будинок № 3 «Гайок» в межах роботи обласної авторської майстерні Кальченко Інни Володимирівни «Створення моделі інклюзивної освіти в Школі Педагогічної Гармонії як передумова для повноцінної соціальної мобільності дітей з обмеженими можливостями» зустрічав педагогів області на засіданні Клубу дефектолога «Професійна кооперація для здійснення корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми з аутичними проявами».

Мета зустрічі  – активізація діяльності фахівців щодо цілеспрямованого ефективного надання психолого-педагогічних та корекційно-реабілітаційних послуг дітям з аутичними проявами в умовах спеціальних загальноосвітніх інтернатних закладів, закладів загальної середньої та дошкільної освіти, де впроваджується інклюзивна освіта.

Завідувач відділу спеціальної та інклюзивної освіти Донецького ОІППО Лопухіна Т. В. зосередила увагу на питаннях підготовки спеціальних кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців-дефектологів. Доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри технологій корекційної та інклюзивної освіти Донбаського державного педагогічного університету Дмитрієва І. В. висвітлила питання «Стан сучасної спеціальної освіти, проблеми та перспективи для дітей з аутизмом».

З презентацію методичного посібника «Особливі діти в умовах дошкільного навчального закладу» з досвіду роботи дошкільного закладу «Росинка» виступила Желєзняк Олена Андріївна, вихователь-методист ЗДО № 24 м. Добропілля. Учитель-логопед відділу освіти Добропільської міської ради Даниленко Наталя Василівна розповіла про роботу вчителя-логопеда з молодшими школярами з РАС в умовах інклюзії.

Упродовж обговорення учасники засідання висловили бажання поглибити співпрацю фахівців спеціальних закладів освіти з педагогами, що здійснюють корекційний супровід дітей з ООП, здійснювати консультування та поширення знань серед педагогів, які працюють із дітьми з аутичними проявами в умовах інклюзивного та індивідуального навчання та їх батьків.


Міський фестиваль «Всезнайко» завітав до ЗЗСО м.Білезерське

26 квітня Білозерська загальноосвітня школа радо вітала гостей - учнів 3-4 класів шкіл міста, для  проведення  патріотичного  квесту «Україна різноманітна» у рамках міського фестивалю «Всезнайко». Метою даного заходу було збагачення знань дітей про квіти, їх вшанування як оберегів людського життя, а найголовніше – вчити бачити красиве і корисне поряд та   виховувати любов до своєї Батьківщини, бережне ставлення до природи рідного краю.

      Учасники квесту  мали пройти по черзі 7станцій.  На кожній станції були  різні завдання. Після кожного виконаного завдання, команда отримувала один елемент українського віночка (квіти: ромашка, мак, волошка, сонях; пшеничний колосок; жовту і синю стрічки) і наліпку на карті, яка означала, що станцію успішно пройдено. Команди  повинні були найшвидше зібрати усі елементи українського віночка. Наприкінці гри учасники разом з ведучими на стенді виклали український віночок з тих квіток, які отримали на кожній станції після виконаного завдання.

         І ось наші діти, успішні та впевнені у собі, повертаються дружними командами до своїх шкіл! Вони - переможці! З гарним настроєм, згадками про веселі пригоди, цікаві завдання квесту та ще й з подарунками-книжками!


СЕМІНАР  вчителів початкових класів

Головна ідея Нової української школи і нового Стандарту зокрема – навчання, побудоване на компетентностях. Однією з 10 ключових компетентностей Нової української школи є екологічна грамотність і здорове  життя.

З цією метою  22 березня на базі Добропільської ЗОШ І-ІІ ступенів №6 відбувся семінар вчителів початкових класів. Тема семінару « Формування здоров’язбережувальної компетентності молодших школярів на уроках гуманітарного циклу».

Метою семінару було висвітлення процесу формування свідомого ставлення учнів до власного здоров’я, необхідних знань, умінь та навичок щодо здорового способу життя на основі сучасних здоров’язбережувальних технологій таких як: інноваційні гімнастики і арт-терапії.

Початком роботи семінару став виступ Стреліної Тетяни Іванівни, директора навчального закладу, яка ознайомила присутніх з особливостями роботи колективу, технологіями досягнення успіхів педагогами та учнями у навчально-виховному процесі.

Під час  заходу вчителем Зуєвою С.М. було надано теоретичний матеріал, який вчителі Бєльська Н.А., Шнуренко В. С., Окомашенко Н.Ю., Шевченко А.А. застосували при проведенні майстер-класу «Педагогічна майстерня». Присутні   відвідали інтегрований урок у 1 класі, який провела Наталя Миколаївна Осмятченко, та переконалися в ефективності впровадження інноваційних та здоров’язбережувальних технологій в навчальному процесі. Сподіваємось, що отриманні знання   спонукатимуть освітян до формування свідомого ставлення до власного здоров’я та піклування про  здоров’я учнів і оточуючих.  

Семінар пройшов у творчій атмосфері, а його учасники отримали багато корисної інформації, які вчителі зможуть використати у своїй роботі.