КОНКУРСИ


Конкурсне випробування "Учитель року-2020" вчителів початкових класів

Вчителі початкових класів пройшли конкурсне випробування «Методичний експромт». Під час проведення майстер-класу вони продемонстрували вміння адаптувати власну педагогічну ідею (методи, прийоми роботи) до специфіки навчальних тем та вікових особливостей учнів.

Було креативно, змістовно та цікаво. Бажаємо учасникам успіху в подальших конкурснихвипробуваннях!


Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2020» 

         Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2020»  проводиться на виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 року № 489 «Про всеукраїнський конкурс «Учитель року», відповідно до Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. № 638 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2018 р. № 370), наказу Міністерства освіти і науки України від 10.06.2019 № 798 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» у номінаціях:

«Зарубіжна література»,

«Історія», 

«Образотворче мистецтво»,

«Початкова освіта»,

«Хімія».

                 Участь педагогічних працівників закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти в конкурсі здійснюється на добровільних засадах незалежно від фаху. Викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти беруть участь у конкурсі на загальних умовах.


Перший тур Конкурсу "УЧИТЕЛЬ РОКУ- 2020"  розпочато!Download
Презентація Умови проведення Учитель рок
Adobe Acrobat Document 782.7 KB
Download
Умови проведення Конкурсу 2020.pdf
Adobe Acrobat Document 259.7 KB
Download
Н. МОН Про проведення конкурсу Учитель р
Adobe Acrobat Document 209.8 KB
Download
Наказ Про проведення Конкурсу Учитель ро
Adobe Acrobat Document 3.5 MB


Інтелектуальна гра «Всезнайко» у ЗЗСО с. Новодонецьке

З метою формування та розвитку в учнів інтелектуального й духовного потенціалу,   логічного та критичного мислення,  розвитку творчої діяльність учнів, 25 квітня в загальноосвітній школі №16 з ініціативи методичного кабінету відділу освіти пройшла інтелектуальна гра  «Всезнайко».  В грі прийняли участь команди учнів 3 та 4 класів ЗОШ №16 і ЗОШ №17.

         Цікава і пізнавальна гра проходила у формі квесту. На початку гри команди «Пізнайки» (ЗОШ №16) та «Ерудіти» (ЗОШ №17) привітали  одна одну. Своїм девізом висловили бажання бути активними, кмітливими, наполегливими і, звичайно, перемогти. Учні весело та завзято боролися за звання «Всезнайки». Гравці рухались за маршрутним листом  і виконували цікаві завдання.

         На станції «Що? Де? Коли?» діти показали свою ерудицію. Складніші завдання чекали гравців на станції «Математичний калейдоскоп», але дружба, кмітливість, винахідливість допомогли впоратись із труднощами.

Станція «Літературні пазли» показала, що діти добре знають видатних українських письменників,їх твори, вміють працювати творчо, добирати риму, створювати «Сторітелінг». Не простим були завдання «Знавців природи». Впоратись із завданням допомогли вміння працювати у команді, ерудованість. Гравці запропонували свої  ідеї, щодо  збереження та покращення ґрунтів.

Найважчим із конкурсних завдань був конкурс капітанів. Цікавим виявилося те, що діти повинні були дати найбільшу кількість правильних відповідей на поставлені питання. Цей тур вирішував  хто буде переможцем.

Важко було виявити переможця, отже перемогла дружба.

         По закінченню гри команди одержали довгоочікувані призи: цікаві книжки, які поповнять класну бібліотеку.

Гра «Всезнайко» пройшла весело і цікаво, а головне – в учнів виникло бажання здобувати знання, читати книжки, збільшувати свій світогляд.

         Цей день залишиться незабутнім у шкільному житті учнів.


Вони заговорили і їх побачили

29 березня  у м. Краматорську відбувся заключний етап обласного конкурсу ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив».

Місто Добропілля представляли 5 учасників, які стали переможцями міського етапу. Вони заговорили і їх побачили. Третій рік поспіль, наші учні в числі переможців та лауреатів. Ми щиро вітаємо Прудника Дмитра, учня 11 класу Добропільської ЗОШ – інтернату, який отримав диплом переможця І ступеня; дипломантів ІІ ступеня - Штагер Вікторію, ученицю 11 класу Білицької ЗОШ І – ІІІ ступенів № 10 та Кучму Данила, учня 10 класу НВК № 7, які красномовно висловлювали свої думки, мріяння, відстоювали свою точку зору.

Бондаренко Вадим, учень 9 класу Білицької ЗОШ І – ІІІ ступенів № 9, та Іваненко Олександр, учень 10 класу Добропільської ЗОШ – інтернату отримали сертифікати учасників цього конкурсу.

Ми бажаємо нашим юним ораторам подальших злетів та успіхів на майбутнє!


Розпочався V міський конкурс  «Сучасний урок (позакласний захід) в контексті реалізації компетентнісного підходу»

На виконання міської Програми «Освіта  Добропілля для світу, що змінюється. 2017-2020 рр.»,  плану роботи  методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради, з метою стимулювання професійного зростання  учителів, підвищення їх професійної компетентності через впровадження інтегрованих STEM-проектів на підставі синхронізації програм різних предметів, розкриття значення  інтеграції як інноваційної форми роботи у навчанні, розвитку ключових компетентностей педагогів закладів освіти, оновлення змісту освіти відповідно до сучасних концептуальних підходів, у 2017-2018 навчальному році розпочався міський конкурс розробок уроків та позакласних заходів для вчителів, які працюють з учнями  9  класів  «Сучасний урок (позакласний захід)  в контексті реалізації компетентнісного підходу».

Конкурс проходить у  3 номінаціях:                                                                                                  

-  «Сучасний інтегрований урок з предметів філологічного циклу в контексті компетентнісного підходу»;

 -  «Сучасний урок з елементами STEM - освіти на предметах природничого циклу»;                                                                                  

 -  «Сучасний виховний захід «Без любові до Батьківщини  людина не може бути громадянином» для учнів 9 класів».

2 етапи:

перший (заочний) етап  -  з   19.03.2018 р. по   30.03.2018 р.,

другий (очний)            -           з   09.04.2018 р. по   28.04.2018 р. 

            В Конкурсі «Сучасний урок - 2018» виявили бажання   взяти  участь 18 педагогів.

Основна мета та результат діяльності експертної ради та членів журі у І (заочному) етапі Конкурсу -  відбір 5 кращих розробок в кожній номінації, автори яких братимуть  участь у ІІ (очному) етапі.     

      Фінальним змаганням буде проведення конкурсантами відкритих інноваційних уроків, захист власних педагогічних концепцій, авторських розробок.

                                                                Бажаємо успіхів всім конкурсантам!


Міжнародний День Безпечного Інтернету

6 лютого  відзначається Міжнародний День Безпечного Інтернету  за загальною темою «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення кращого цифрового досвіду.

День безпечного Інтернету (SID) організовано мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпеки та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми та молоддю.  Понад 130 країн підтримали ідею Дня безпечного Інтернету, мільйони людей в усьому світі об’єднуються заради натхнення до позитивних змін та підвищення освіченості з питань безпеки онлайн та участі у заходах.

Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні запрошує долучитися до спільного проведення цього дня у вашій родині, школі, місті, організації, країні, світі.

 Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, протягом 05.02.-16.02.проводиться Web-вітрина «Безпечний Інтернет» для учнів, учителів предмету «Інформатика»:

1)      Проведення обласної Web-вітрини «Безпечний Інтернет»;

2)      Проведення шкільних заходів, присвячених Міжнародному Дню Безпечного Інтернету в освітніх закладах.

            Термін подання матеріалів до участі у Web-вітрині – до 16 лютого на e-mail: vit@ippo.dn.ua з поміткою «Web-вітрина».


VIII Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт закладу освіти

                19 грудня розпочалась реєстрація учасників VIII Всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт закладу освіти.  Конкурс проводить Інтернет Асоціація України за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою сприяння впровадженню та поширенню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес, забезпеченню прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти, створенню умов формування закладами освіти відкритих і загальнодоступних ресурсів з інформацією про свою діяльність та оприлюднення такої інформації.  Детальніше про перелік номінацій, критерії оцінювання та терміни проведення Конкурсу  розміщено за посиланням Положення про конкурс.  Для участі в конкурсі необхідно до 09.02.2018 року надіслати  скан-копію заявки на електронну адресу Оргкомітету contest@inau.ua та заповнити анкету. 


Вчителі початкових класів міста Добропілля серед переможців обласної Web-вітрини «Інновації у роботі з першокласниками»

                         Україна переживає часи стрімких змін, іде перезавантаження системи освіти, зокрема початкової. В нашій країні, як і в усьому світі, набирає ваги так зване покоління Y, або “діти тисячоліття”, які народилися між 1990 і 2000 роками. Їхні погляди, спосіб життя кардинально відрізняються від старших поколінь. Досить поглянути на організацію офісів провідних технологічних корпорацій, щоб зрозуміти, на що орієнтується креативний клас, який визначає обличчя сучасної економіки. Для них немає чіткого розмежування між роботою, навчанням і відпочинком. Робота не обов’язково має бути серйозною і нудною. Життя для них – це постійне творення, гармонія між зароблянням коштів, пізнанням нового, самовдосконаленням, грою та розвагою. На підході покоління Z. Сучасні діти значно відрізняються від попередніх поколінь. Вони не обов’язково будуть поділяти погляди старших. Яке життя оберуть сьогоднішні першокласники? Якою б не була відповідь, маємо запропонувати майбутнім поколінням українців школу, яка буде для них сучасною.

                   Саме з цією метою Донецьким облІППО була організована Web-вітрина «Інновації у роботі з першокласниками», яка  проводилася у трьох номінаціях:

1)                 Краща презентація «Інновації у роботі з першокласниками»;

2)                 Відео-огляд «Інновації у роботі з першокласниками на уроках»;

3)                 Відео-огляд «Інновації у роботі з першокласниками під час проведення позаурочних заходів».

                     До участі у Web-вітрині було надіслано 232 роботи освітян з усієї області. Серед них були й матеріали з досвіду роботи 15 педагогів нашого міста, які гідно представили освітянську спільноту вчителів початкових класів Добропільщини.

                     Переможцями  обласної Web-вітрини «Інновації у роботі з першокласниками» стали 3 педагоги:

-         у номінації «Краща презентація «Інновації у роботі з першокласниками»

Арєфіна Олена Євгенівна, Добропільський навчально-виховний комплекс "Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів - дошкільний навчальний заклад";

-         у номінації «Відео-огляд «Інновації у роботі з першокласниками на уроках»

Бабаніна Світлана Валентинівна, Добропільський навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад»;

Дудушко Тетяна Іванівна, Добропільський навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад».

                 Сертифікатами учасників Web-вітрини «Інновації у роботі з першокласниками» відзначені роботи 4 вчителів початкових класів:

-         у номінації «Краща презентація «Інновації у роботі з першокласниками»

Шевченко Інна Юріївна, Навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей

-          у номінації «Відео-огляд «Інновації у роботі з першокласниками на уроках»

Гарбуз Людмила Миколаївна, Білозерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18;

Зіняр Оксана Вікторівна, Білозерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18 ;

-          у номінації «Відео-огляд «Інновації у роботі з першокласниками під час проведення позаурочних заходів»

Деменко Олена Михайлівна, Новодонецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №16.

                     Матеріали переможців будуть представлені на ІIІ Конгресі освітян Донеччини «Освіта Донеччини: національний та європейський вектори розвитку», увійдуть до електронного кейсу «Інновації у роботі з першокласниками»  та будуть розміщені на сайті облІППО.

Вітаємо переможців та учасників обласної Web-вітрини. Бажаємо творчого натхнення  та високих досягнень на педагогічній ниві.


Які педагоги будуть змагатися за звання «Вчитель року - 2018»?

             На засіданні центрального оргкомітету Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» визначено номінації конкурсу «Вчитель року — 2018». Було затверджено, що за звання кращого вчителя України будуть змагатися вчителі української мови та літератури, німецької мови, фізики, фізичної культури.Вчителів шкіл міста запрошують до участі у фаховому конкурсі.

Нагадаємо, що за аналогічне звання у 2017 році боролися викладачі інформатики, біології, музичного мистецтва та освітяни початкової ланки.


Завершився ІV міський конкурс  «Сучасний урок (позакласний захід) в умовах впровадження Державних стандартів»

             Відповідно до  плану роботи методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради, з метою стимулювання професійного зростання  учителів, вивищення їх професійної компетентності, розвитку медіакультури педагогів загальноосвітніх навчальних закладів, оновлення змісту освіти відповідно до сучасних концептуальних підходів,   у 2016-2017 навчальному році проведено міський конкурс розробок уроків та позакласних заходів для вчителів, які працюють з учнями  8  класів «Сучасний урок (позакласний захід) в умовах  впровадження   Державних стандартів».

Завдання конкурсу:

 - створення інноваційного навчально-методичного забезпечення уроку та позакласного заходу;

 - спрямування процесу вивчення навчальних предметів на розвиток предметних та ключових  компетентностей учнів;

 -  формування в учнівства та педагогічного загалу інформаційної грамотності та медіакультури, загальнокультурної компетентності;

 - поширення педагогічного досвіду щодо реалізації інноваційних інформаційно-комунікаційних технологій у сфері освіти та створення міського електронного ресурсного банку   кращих робіт та навчально-методичного медіа контенту.

Конкурс проходив  у  3 номінаціях:                                             

 1. «Сучасний урок з використанням  медіа-ресурсів»;

 2.  «Сучасний позакласний захід з предметів природничого циклу  у 8  класі»;  

 3. «Сучасний виховний захід «Мій рідний край – куточок України». 

2 етапи:

перший (заочний)    -   з   07.03.2017р. по   30.03.2017р.,

другий (очний)        -   з   03.04.2017р. по   29.04.2017р.

                   Організаторами Конкурсу були методичний кабінет та відділ освіти Добропільської міської ради.   До участі в конкурсі запрошувалися всі педагоги  ЗНЗ міста Добропілля.

Матеріали від учасників, подані до міської конкурсної комісії,  приймалися після надання заявки, що підтверджувало згоду учасника з кожним пунктом Положення про Конкурс. Вони обов’язково супроводжувалися  рецензією адміністрації навчального закладу.   До розгляду приймалися розробки уроків, сценарії та ІКТ – супровід уроків з будь-яких предметів інваріантної складової навчального плану школи. Вимогами  до матеріалів, представлених на конкурс,  були наукова обґрунтованість, відображення актуальності напрямків розвитку освіти на сучасному етапі, презентація різних форм і методів роботи на уроці, відповідність чинній навчальній програмі та включати  власну методичну знахідку чи  інноваційну  технологію.

                В Конкурсі «Сучасний урок - 2017» виявили бажання   взяти  участь 28 педагогів.

Основна мета та результат діяльності експертної ради та членів журі у І (заочному) етапі Конкурсу -  відбір 5 кращих розробок в кожній номінації, автори яких братимуть  участь у ІІ (очному) етапі.     

 Фінальним змаганням перебувало проведення конкурсантами відкритих інноваційних уроків, захист власних педагогічних концепцій, авторських розробок.

Конкурс «Сучасний урок –2017» став справжнім святом творчості, майстерності, пошани до Вчителя.   

                 Підведення підсумків Конкурсу здійснено в травні 2017 року наказом відділу освіти Добропільської міської ради.  Нагородження переможців Конкурсу дипломами І,ІІ та ІІІ ступенів  відбудеться в межах Серпневої наради педагогічних працівників міста. За матеріалами Конкурсу буде видана збірка, у яку ввійдуть кращі розробки уроків та позакласних заходів педагогів міста, які викладають у 8 класах.

            З метою інформування педагогічної спільноти про хід, результати Конкурсу, матеріали переможців будуть розміщені на сайтах  відділу освіти Добропільської міської ради  http://viddilosvitydmr.at.ua  та методичного кабінету  https://dobrmetod.jimdo.com

             Переможці в номінації «Сучасний урок з використанням  медіа-ресурсів» 

1.  ІІ м.            Стешенко М.А.  -  ЗОШ №19

                    2.. ІІ м.            Гарбуз А.Ю.      –  ЗОШ №9

                    3.  ІІІ м.          Борцова О.Ю.     -  ЗОШ №14

                    4.  ІІІ м.          Скиданенко О.В. –  ЗОШ №16                                              

                    

                       Переможці в номінації «Сучасний позакласний захід з предметів 

                                                             природничого циклу  у 8  класі» 

1.  І м.                 Єрьоменко Ж.М.    –  ЗОШ № 13

2.  ІІ м.                Лащенко О.Ю.       –  ЗОШ № 18

3.  ІІІ м.               Ковлева М.В., Ломова І.В. – ЗОШ №17

                                                     Вітаємо переможців!!!    


«Травневі соловейки» - конкурс солістів-вокалістів дітей дошкільного віку

              Щороку на базі Центру Дитячої та Юнацької творчості міста Добропілля проходить конкурс солістів-вокалістів серед дітей дошкільного віку "Травневі соловейки". Участь у ньому приймають діти  дошкільних навчальних закладів міста віком  5-6 років. Не виключенням став і цей рік. 17 травня 2017 року в конкурсі прийняли участь малята ДНЗ № 3,4,6,16,19,22,24,31,34,35,36, НВК №4, НВК №7 – всього 18 вокалістів з 11 ДНЗ та 2 НВК. Учасники та гості почули пісні різного жанру  та  цікавої  тематики у виконанні маленьких співаків. Члени оргкомітету та журі відмітили гарний підбір репертуару для кожного учасника конкурсу, чисте інтонування мелодії та артистичність маленьких виконавців. Привітання з перемогою, дипломи та подарунки отримали учасники: 

І місце – Хроніна Аліса - ДНЗ №6, Бєлоусов Єгор – НВК №4

ІІ місце – Луговська Олена – ДНЗ №24, Меркулова Софія – ДНЗ №35

ІІІ місце – Гарбузов Марк – ДНЗ №4, Бутенко Марія – ДНЗ №35

За активну участь - Козирєв Микола - ДНЗ №3, Первуха Анастасія - ДНЗ № 9, Рахімова Айсель - ДНЗ № 16, Борцова Юлія - ДНЗ №19, Голомідова Аліна - ДНЗ № 22, Шевченко Кирило - ДНЗ №31, Бербек Ольга - ДНЗ №31, Смолянська Анастасія - ДНЗ №34, Засядьвовк Ангеліна - ДНЗ №34, Кравченко Марія - ДНЗ №36, Заровній Матвій - НВК №4, Пихтя Злата   -  НВК №7.

                 Маємо надію, що талановиті та співучі дошкільнята будуть продовжувати свою кар’єру у вокальних гуртках  ЦДЮТ, КОЦТ та будинках культури міст Добропілля, Білозерського та селища Новодонецького.


Міський конкурс «Юних знавців – Всезнайка»

 

29 квітня 2017 року на базі   НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею м. Добропілля  був проведений щорічний міський конкурс «Юних знавців – Всезнайка»  для учнів 3-4-х класів загальноосвітніх шкіл міста.

                  У конкурсі взяло участь 108 дітей. Вони змагалися у трьох номінаціях: «Математика», «Природознавство», «Англійська мова». Оцінювало знання учнів компетентнісне журі. До його складу входили вчителі, які мають педагогічні звання «учитель-методист», «старший учитель», та педагоги, які підготували переможців минулого року.

«Всезнайки» показали не тільки гарні знання з даних предметів, але й свою ерудованість, кмітливість та здатність встановлювати логічні взаємозв’язки.

Бажаємо всім учасникам цього конкурсу успіхів та чекаємо його остаточних  результатів.


Розпочався VII Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт закладу освіти

                15 грудня 2016 року розпочалася реєстрація учасників VII Всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт закладу освіти за такими номінаціями:

•        Веб-сайти загальноосвітніх навчальних закладів (сільські школи та школи селищ міського типу).

•        Веб-сайти загальноосвітніх навчальних закладів (міські школи).

•        Веб-сайти дошкільних навчальних закладів.

•        Веб-сайти позашкільних навчальних закладів.

•        Веб-сайти професійно-технічних навчальних закладів.

Конкурс проводиться Інтернет Асоціацією України за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою поширення інформаційних технологій у навчальний процес та забезпечення новими зручними інструментами взаємодії всіх його учасників: учнів, батьків, учителів та адміністрації навчальних закладів, стимулювання ініціативи в цій сфері, акцентування уваги на важливості повного, оперативного та зручного інформування про діяльність навчальних закладів України засобами Інтернету. Від міста Добропілля заявки надали Білозерська ЗОШ І-ІІІ ст. №13 Добропільської міської ради,  ЗОШ-інтернат  та Добропільський  Центр дитячої та юнацької творчості. 

Бажаємо успіху та перемоги!


Конкурсні випробування  "Учитель року - 2017"   тривають!

Номінація "Початкова школа"

               8-9 листопада на базі ЗОШ №19 конкурсанти  в номінації «Початкова освіта» проводили уроки в межах конкурсу «Учитель року-2017».

               Педагоги розкрили  теми уроків в контексті свого досвіду роботи, їх творчого підходу щодо використання сучасних інноваційних технологій та здатності продукувати нові. Практично продемонстрували індивідуальний стиль діяльності і своєрідність моделі навчання, педагогічні знахідки та авторські методичні прийоми, професійну компетентність.

 Також працювали над навчальним проектом та презентували розроблені  технологічні карти. 

Номінація "Біологія"

             В рамках Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» 9 листопада 2016 р. на базі Добропільського НВК №7 конкурсанти в номінації «Біологія»:

         Гутник Є.О. (ЗОШ №15) та Фетісова К.А. (ЗОШ-інтернат) провели конкурсні уроки в старших класах, під час яких продемонстрували індивідуальний стиль діяльності і своєрідність моделі навчання, педагогічні знахідки та авторські методичні прийоми, професійну компетентність.

        Члени журі відмітили творчий підхід педагогів до використання сучасних педагогічних технологій, уміння аналізувати шляхи і способи досягнення високих результатів навчально-виховного процесу.

      Також конкурсанти презентували технологічні карти навчальних проектів.

Номінація "Музичне мистецтво"

       09 листопада  2016 року  в рамках Всеукраїнського конкурсу «Учитель року  2017» ,  вчитель музичного мистецтва  та  художньої культури  Добропільської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №19  Ліхман В.В. провела   конкурсний  урок з теми «Пісня  - душа  народу. Історичні  пісні», мета якого була :

Ø навчити  учнів  висловлювати  судження  про  художньо-образну палітру українського  пісенного  фольклору  та  його  життєвий  зміст;

Ø визначати  особливості  історичних  пісень, їх  призначення  і  роль в  українській  музичній  спадщині;

Ø ознайомити  учнів  із  поняттям  «увертюра»;

Ø розвивати  вміння  логічно  та  аргументовано  висловлювати  свої  думки  щодо  прослуханої  та  виконаної  музики;

Ø виховувати  патріотичні  почуття  та  інтерес  до  народної  творчості,

любов до Батьківщини;

Урок  пройшов  на базі   Добропільського НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів  -дошкільний  навчальний  заклад» .  

Номінація "Інформатика"

 В рамках конкурсу «Учитель року-2017» 14-15  листопада 2016 р. на базі Добропільського НВК №7 конкурсанти в номінації «Інформатика»:

         Жулькова С.А. (ЗОШ №15) та Величко М.Л.  (ЗОШ №13) провели конкурсні уроки в 7 та 8 класах, під час яких продемонстрували індивідуальний стиль діяльності і своєрідність моделі навчання, педагогічні знахідки та авторські методичні прийоми, професійну компетентність.

        Члени журі відмітили творчий підхід педагогів до використання сучасних педагогічних технологій, уміння аналізувати шляхи і способи досягнення високих результатів навчально-виховного процесу.

      Також конкурсанти презентували технологічні карти навчальних проектів.


                   УВАГА!!!      Починається   МІЖНАРОДНИЙ   КОНКУРС              "БОБЕР- 2016"
 

                     Конкурс цього навчального року проводитеметься для учнів 6-11 класів 6 листопада,  4-5 класів 7 листопада, для учнів 2-3 класів  8 листопада  2016 року.

 Просимо шкільних координаторів подати заявки та відскановані копії квитанцій про оплату міському координатору та на електронну адресу оргкомітету до  28 жовтня 2016 року.

 

Якщо Ваша школа бере участь у конкурсі вперше, звертайтесь до   свого регіонального координатора  або у оргкомітет конкурсу за адресою bober@lpml.com.ua.

 

«Травневі соловейки» - конкурс солістів-вокалістів дітей                                                           дошкільного віку міста Добропілля

              Щороку на базі Центру Дитячої та Юнацької творчості міста Добропілля проходить конкурс солістів-вокалістів серед дітей дошкільного віку "Травневі соловейки". Участь у ньому приймають діти  дошкільних навчальних закладів міста віком  5-6 років. Не виключенням став і цей рік. 19 травня 2016 року в конкурсі прийняли участь малята ДНЗ № 3,6,9,19,20,22,24,29,31,34,35,36, НВК №4, НВК №7 – всього 10 вокалістів та 6 дуетів. Учасники та гості почули пісні різного жанру  та  цікавої  тематики у виконанні маленьких співаків. Члени оргкомітету та журі відмітили гарний підбір репертуару для кожного учасника конкурсу, чисте інтонування мелодії та артистичність маленьких виконавців. Привітання з перемогою отримали учасники: 

Гран-при - Бандура Ганна - ДНЗ №6

І місце – Ширков Кирило - ДНЗ №34, дует Тихонова Софія та Смирнова Альона - ДНЗ № 22, дует Білоусов Єгор та Ламанова Ольга – ДНЗ №36, дует  Широкоряд Микита та Щербак Поліна - ДНЗ №35

ІІ місце – Давидчук Єлизавета - ДНЗ №34, Пруднік Поліна ДНЗ №9, Шамрін Олександр - ДНЗ №3, Булат Анастасія - ДНЗ №34, дует Зоненко Дар’я та Білих Михайло – НВК №7

ІІІ місце – Важеніна Катерина- ДНЗ №31, Міхайліченко Власа - ДНЗ №19, Праліч Каміла – ДНЗ №20, Потьомкіна Олександра –НВК №4, дует Кабанець Алевтина та Мосійчук Ксенія -  ДНЗ № 24, дует Кукуруза Поліна та Здоровцева Катерина – ДНЗ №29

Маємо надію, що талановиті та співучі дошкільнята будуть продовжувати свою кар’єру у вокальних гуртках  ЦДЮТ, КОЦТ та будинках культури міст Добропілля, Білозерського та селища Новодонецького.


Перемога   студії   «Рожевий слон»

                 В чарівному  місті Миколаєві  у квітні місяці стартував XІХ Міжнародний конкурс шкільних медіа, до участі у якому були запрошені шкільні, класні медіа загальноосвітніх закладів, а також медіа професійно-технічних навчальних закладів та позашкільних навчальних закладів міст, районів та селищ різних областей України та інших держав. Організатори заходу: Національна спілка журналістів України, Національна академія педагогічних наук України, Асоціація молодіжної преси України і Коледж преси та телебачення (м. Миколаїв). Мета: розвиток шкільних медіа в Україні та інших державах для виявлення нових журналістських талантів і оволодіння досвідом у галузі журналістики.

         Народна студія ТБ і преси «Рожевий слон»  м. Добропілля  одержала п’ять  почесних дипломів Лауреату конкурсу в номінаціях:

– краща друкована газета конкурсу,

– репортажне фото,

– телерепортаж,

– радіорепортаж.

Дипломом Лауреата конкурсу нагороджений колектив студії ТБ і преси «Рожевий слон».

         Молодці вихованці! Бажаємо вам успіху і нових перемог!


Міський  конкурс «Марш бойового братства»

                 Загін «Бойові дівчата» Білозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №14 прийняв участь у міському конкурсі «Марш бойового братства», присвячений 71-й річниці пам’яті загиблих у Другій світовій війні. В чесній боротьбі наш загін виборов почесне І місце. Так тримати, дівчата!


РОБОТИ ШКОЛЯРІВ МІСТА ДОБРОПІЛЛЯ - СЕРЕД КРАЩИХ

     У 2016 році  проведено ІІІ Всеукраїнський конкурс есе «Я – європеєць», участь у якому взяли й школярі міста Добропілля. Журі конкурсу визначило

349 кращих  робіт, з них 5 робіт  – учнів шкіл нашого міста. Автори есе змогли широко висвітлити запропоновану тему, неординарно та креативно підійти до написання, за що отримали високі бали членів журі.

   Вітаємо авторів кращих есе, які достойно представили Донецьку область:

Мельник Дарину, ученицю  8 класу НВК № 4;

Волнянську Єву, ученицю 10 класу НВК № 4;

Гротевич Ольгу, ученицю 11 класу НВК № 4;

Мірошниченко Наталю, ученицю 11 класу Водянської ЗОШ № 11;

Макєєву Анну, ученицю  9 класу Білозерської ЗОШ № 18.

    Дякуємо їх наставникам, які підготували школярів до участі в конкурсі.

    Хай вам щастить!


ШКОЛЯРІ    МІСТА ДОБРОПІЛЛЯ СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОГО ФЕСТИВАЛЮ «МОВОЮ ШЕКСПІРА»

          28 квітня 2016 року в місті  Краматорську відбувся обласний фестиваль, присвячений 400-річчю з дня смерті В. Шекспіра «Мовою     Шекспіра». Конкурс проводився у 4 номінаціях.

       Місто Добропілля  було представлено 7 учнями, які виступали в усіх номінаціях. Перемогу та диплом І ступеню отримали учні Білозерської ЗОШ № 13 Малашкевич Таїсія та Столбов Владислав (номінація «Театр біля мікрофона»).  Дипломом ІІ ступеню нагороджено ученицю НВК № 4 Шахраюк Євгенію  (номінація  «З небуття до слави»). Дипломи ІІІ ступеню були  вручені  учням НВК ЗОШ – ліцей Блінковій Катерині (номінація «Художнє читання»)  та Давидчуку Дмитру (номінація «Перлини світової  лірики»). Учень ЗОШ - інтернату Кузьмичов Олександр  (номінація «Перлини світової лірики») та учень Білозерської ЗОШ № 18 Костенко Данило (номінація «З небуття до слави»)  отримали дипломи ІV ступеню.

     Вітаємо учнів і їх наставників з перемогою та бажаємо їм нових перемог!


Міський   конкурс   «Юних знавців – Всезнайка»

 З метою пошуку, підтримки та розвитку творчого потенціалу учнів початкових класів 23 квітня 2016 року був проведений міський конкурс «Юних знавців – Всезнайка»  для учнів 3-4-х класів загальноосвітніх шкіл міста.  У конкурсі взяло участь 107 дітей. З них:  3 клас – 54 учня; 4 клас –53учні. Вони змагалися у трьох номінаціях: «Математика», «Природознавство», «Англійська мова». Зміст олімпіадних завдань відповідав навчальним програмам, проте не зводився до простого відтворення програмового матеріалу, а орієнтував учня на поглиблене осмислення природничо-математичних та мовних явищ, творче індивідуальне використання їх. При оцінюванні враховувались не тільки знання, а й індивідуальний досвід їх використання на практиці, стійкість залишкових знань з попередніх класів.

              Члени міського фахового журі зазначили, що  в школах міста проводиться цілеспрямована, систематична, кропітка робота зі здібними дітьми. Учасники конкурсу продемонстрували високу якість знань, вміння застосовувати знання на практиці.

 

              Після завершення конкурсу всіх дітей чекав невеликий сюрприз: цікава книжка-розкраска з повчальною казкою.      


В Добропіллі пройшли конкурси юних майстрів слова та ораторів

       04 березня 2016 року в НВК № 4 відбувся  конкурс  читців «Майстер слова» та конкурс  риторів «Заговори, щоб я тебе побачив». Творчому змаганню передувало урочисте відкриття, під час якого прозвучали щирі проникливі слова про мову, її красу та неповторність

       Конкурс  проходив у  актовій залі навчального закладу.  Цього дня учні

5-11 класів занурилися у лірично-поетичний світ поезії. Неймовірно зворушливо та емоційно декламували улюблені вірші юні таланти. Лунали художні твори зарубіжної літератури:  О.С Пушкіна, М.Ю. Лермонтова, С. Єсеніна, К.Симонова, Івана Крилова, Марини Цвєтаєвої, Едуарда Асадова, Муси Джаліля, Роберта Бернса, Д.Байрона, Р.Кіплінга, Адама Міцкевича.                 

      Членів журі вразила підготовка та старанність під час виконання обраних творів, і тому неймовірно важко було обрати кращих із кращих. Та вибір було зроблено.

       Серед учнів 5-7 класів  перемогу здобула учениця 7 класу ЗОШ № 18 Мотрич Анна, ІІ місце з мінімальним відривом отримала Вакарєва  Поліна, учениця  7 класу   ЗОШ №19,  ІІІ місце посіли Лягуша  Марія, учениця  6 класу НВК ЗОШ – ліцей, Тарасова Аліна, учениця 6 класу  ЗОШ №14 та       Заричанська Оксана, учениця 7 класу  ЗОШ №13.

          Бажаємо бути сміливими, впевненими та закоханими у слово!


Обласний етап Всеукраїнського конкурсу                                                                           колективів екологічної просвіти

          29 березня 2016 року учнівський колектив « Екос» Білозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 18 м. Добропілля ( директор Зоріна О.В.) взяв участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти « Земля – наш спільний дім», який відбувся в м. Краматорську. Завдяки педагогам школи Цимбаленко О.М. і Лащенко О.Ю., які готували дітей до конкурсу, та майстерному виступу учнів 7-11 класів, агітбригада « Екос» виборола перше місце серед міст східного регіону Донецької області.

Вітаємо вас, молоді, завзяті, талановиті!


Шкільними сходами до наукових вершин

                  24 березня 2016 року місто Київ зустрічало переможців І етапу ІХ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. З усіх куточків України з’їхалися юні науковці, щоб представити свої дослідницькі роботи. Від Донецької області запросили з 37 учасників лише 8, серед них – двоє учнів НВК №4. Камишенцев Радій (10-А) і Томенко Анастасія (11-А) достойно виступили перед кваліфікованою комісією Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України, змогли відповісти на всі запитання і довести значення своєї роботи на високому рівні. Також добре виконали контрольну роботу з українознавства та олімпіадні тестові завдання.

Учасників гостинно зустріли в Київському міському будинку вчителя по вул. Володимирській, де й відбулося урочисте відкриття ІХ Міжнародного конкурсу з українознавства. Свої привітання учасникам промовили Галайко Богдан Миколайович, директор науково-дослідного інституту українознавства, кандидат історичних наук, Стріха Максим Віталійович, заступник Міністра освіти і науки України, В’ятрович Володимир Михайлович, голова Українського інституту національної пам’яті.

 

Останній день Конкурсу – 26 березня був насичений цікавими екскурсіями по пам’ятним місцям Києва: доторкнулись до історії створення міста на Софійській площі та Майдані Незалежності, пройшли вулицею М.Грушевського, піднімались на вежу Золотих Воріт, відвідали Національний музей історії України.

Натхненні та схвильовані від великої кількості вражень, школярі повернулися до рідного Добропілля, будуючи плани на майбутні наукові звершення.


Відбувся І міський турнір юних математиків

Справжнім святом “цариці наук” став І міський турнір юних математиків, проведений 21 березня 201 року на базі НВК № 4. В цьому році у турнірі змагалися 20 учнів,  які входили до складу 4 команд. Команда освітнього округу № 1 м. Добропілля «Мислителі» (керівник команди Кузьмініч Л. О.), команда освітнього округу № 2 м. Добропілля «Формула успіху», (керівник команди Бондарчук Л. М.), команда освітнього округу № 3 м. Білицьке «Формула перемоги» (керівник команди Кривоконь В. Ф.) та команда освітнього округу № 4 м. Білозерське та смт Новодонецьке «Вектор змін»(керівник команди Желябіна Галина Геннадіївна). В організації турніру брали активну участь методист ММК Василенко Т. А., керівник ПНМК вчителів математики Гарбуз А. Ю., ведуча турніру Літовченко В. В. та вчителі міста. Команди продемонстрували цікаві та творчі підходи до розв’язування завдань, добру командну гру, вміння вести дискусію та працювати в ролях доповідача, опонента, рецензента та спостерігача.

Дякуємо учасникам за цікаву гру та вчителям за підготовку команд. Сподіваємось, що цей турнір  стане традиційним святом у нашому місті.


Конкурс   «Найкращий   читач – 2016»

               Якщо читання - це індикатор розвитку суспільства, то дитяче читання - це показник ставлення суспільства до свого майбутнього. Підтримувати, захищати, стимулювати дитяче читання - це будувати майбутнє вже тепер.

               25 березня відбувся ІІ етап міського конкурсу «Кращий читач року – 2016»  серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів   на базі ЗОШ І-ІІІст. №19 (директор Жук Л.А.) м.Добропілля, ЗОШ №І-ІІІ ст. №18 (директор Зоріна О.В.) м. Білозрське, ЗОШ І-ІІІ ст. №10 ( директор Куліш Т.А.) м. БІліцьке та ЗОШ І-ІІІ №16 (директор  Воронова Ж.М.) смт. Новодонецьке.

        Конкурс «Найкращий читач року - 2016» – свято книги , і тих хто любить це «нетлінне і вічне творіння людства».   У Конкурсі приймали участь учні 6- 8 класів всіх загальноосвітніх навчальних закладів, переможці шкільного етапу конкурсу.   Змагання складалося з двох частин:  у першому турі діти відповідали на питання літературної вікторин письмово, у другому турі – відео питання.

  Діти вразили своєю ерудицією та переконались, що завдяки книжкам можна перемагати.

      Вітаємо переможців та їх наставників, зичимо подальших успіхів, здоров’я та наснаги.


КОНКУРС ЗНАВЦІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ   В МІСТІ ДОБРОПІЛЛІ

       2016 рік в Україні оголошено роком англійської мови.  У   рамках заходів, присвячених року англійської мови , 15 березня 2016 року на базі  ЗОШ № 19 було проведено міський конкурс знавців англійської мови «Поезія та пісні країни, мову якої вивчаємо»  в двох номінаціях:  читців англійської  поезії  «Натхнення» та   на краще виконання пісень англійською мовою  «Ми  вміємо співати англійською» серед  учнів 5-11 класів. Участь у цьому конкурсі взяли  учні всіх навчальних закладів міста.

      І свято розпочалося. Першим було проведено конкурс читців англійської поезії «Натхнення». Учні мали можливість проявити не тільки декламаторські, мовні навички, творчі здібності, але й свою акторську майстерність, оригінальність читання, ліричність.  А слухачі  почули  поезію В. Шекспіра, Д. Байрона,  Р. Бернса, Р. Кіплінга.  Ніхто із присутніх не залишився байдужим, усі  насолоджувалися атмосферою англійської мови. Кожен із учасників конкурсу зумів проникнути в їхні серця, душі та запалити в них незгасну свічку поезії, пробудити віру в добро.

                          Щиро вітаємо всіх  з перемогою та чекаємо нових творчих здобутків!


            КОНКУРС    ЧИТЦІВ    ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ      ПОЕЗІЇ                            «ТАРАСОВИМИ   ШЛЯХАМИ»  В   ДОБРОПІЛЛІ

         Конкурс читців  Шевченківської поезії проводиться щороку напередодні Дня народження великого Кобзаря.

         Ось і цього року,  26 лютого, було проведено міський конкурс читців Шевченківської поезії «Тарасовими шляхами», учасниками якого стали  18 школярів усіх шкіл міста.

        Слово Шевченка лунало в приміщенні Добропільського  НВК:  «Спеціалізована  школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів – ДНЗ».  Перед початком конкурсу з вітальним словом до конкурсантів, учителів, членів журі звернулася голова журі,  керівник ПНМК учителів української мови та літератури, учитель НВК № 7,  «учитель – методист» Стадник Наталя Миколаївна, яка  привітала учасників конкурсу та побажала їм творчого натхнення, успіху,  перемоги.  І конкурс розпочався.

      Актова зала була переповнена глядачами – учнями, вчителями, батьками. Затамувавши подих, усі доторкнулися серцем до величного слова поета та відчули насолоду від спілкування з невмирущим словом Кобзаря українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

         Конкурс завершено. Сподіваємось, що кожен учень, який взяв участь у конкурсі, буде гордо йти по життю з Шевченковим словом у серці.  

       Вітаємо переможців і бажаємо  їм  та їх наставникам  успіхів!


         КОНКУРС  «УЧИТЕЛЬ  РОКУ-2016»   ЗАВЕРШИВСЯ

                   Завершальним акордом напружених учительських буднів стало свято педагогічної майстерності «Учитель року-2016».

                  12 лютого 2016 року педагогічна громадськість Добропільщини  з особливою гордістю і теплотою вітала учасників міського  етапу Всеукраїнського конкурсу. 11 представників  загальноосвітніх закладів міста змагались у чотирьох  номінаціях: «Англійська мова», «Математика», «Історія», «Захист Вітчизни».   Фінальним змаганням передувало проведення конкурсантами відкритих інноваційних уроків, захист власних педагогічних концепцій, презентації досвіду, авторських розробок уроків.

                    Широкий освітянський загал зібрався в актовому залі НВК № 4

м. Добропілля,  щоб віншувати найкращих педагогів: учасників, лауреатів та переможців нинішнього конкурсу. Гостинна зала НВК № 4  неодноразово вибухала шквалом емоцій і овацій на честь переможців, які працювали як самобутні, неординарні особистості, справою доводили, що оновлення освіти можливе за наявності Вчителя, який володіє високою професійною майстерністю, сповнений новаторських ідей та прогресивних підходів до навчально-виховного процесу.

                   Педагогів привітав заступник голови Добропільської міської ради Галицький Олексій Анатолійович, побажав всім учасникам конкурсу нових ідей, творчих злетів та перемог. Слова вдячності всім освітянам міста прозвучали від начальника відділу освіти Кальченко Інни Володимирівни, завідувача міського методичного кабінету Курді Наталі Василівни.

        Додали урочистого настрою присутнім виступи колективу працівників ЦДЮТ.

      Конкурс «Учитель року–2016» став справжнім святом творчості, майстерності, пошани до Вчителя.

     Переможці конкурсу:

    Мілейко Олена  Валеріївна  (учитель ЗОШ №15) – номінація

«Англійська мова»;

    Гарбуз Альона Юріївна (учитель ЗОШ №9) – номінація

«Математика»;

    Тупіленко Олена Олександрівна (учитель ЗОШ №16)  - номінація

«Історія»;

    Фетисова Катерина Анатоліївна  (учитель ЗОШ - інтернат) –

номінація «Захист Вітчизни».

         Усім переможцям конкурсу  були вручені дипломи від міського відділу освіти та іменні нагороди від профспілкового комітету.

         Дипломами та іменними нагородами відзначено і лауреатів конкурсу:

Номінація «Англійська мова»:

1.     Кабова Наталя Володимирівна (учитель НВК №1);

2.     Спіцина Ірина Сергіївна (учитель ЗОШ №18). 

     Номінація «Математика»:

1.     Калашник Юлія Юріївна (учитель НВК №7):

2.     Кулібаба Олена Сергіївна (учитель ЗОШ №8).

 Номінація «Історія»:

1.     Харченко Лідія Анатоліївна (учитель ЗОШ №10);

2.     Сищенко Маргарита Володимирівна (учитель ЗОШ-інтернат).

 Номінація «Захист Вітчизни»:

1.     Піддубний Олег Вікторович (учитель ЗОШ №18)       


                     БАЖАЄМО     ТВОРЧИХ    УСПІХІВ!

                 Після вдалого завершення першого  (відбіркового) туру ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» в номінаціях «Математика», «Історія України», «Англійська мова» , на якому вчителі шкіл міста Добропілля – учасники  обласного етапу продемонстрували калейдоскоп  педагогічних ідей та прийомів, ерудицію, уміння зацікавити своїм предметом, асоціативне мислення, самоусвідомлення, емоційність, користування невербальними прийомами, артистичне вміння володіння мімікою та жестами. Учителі розкрили свої педагогічні секрети й продемонстрували почуття гумору.

          Всіх трьох наших конкурсантів було запрошено на заключний (фінальний) етап:

       Гарбуз Альону Юріївну (ЗОШ № 9, номінація «Математика»),

       Тупіленко Олену Олександрівну (ЗОШ № 16, номінація «Історія України»),

       Мілейко Олену Валеріївну (ЗОШ № 15, номінація «Англійська мова»).  

         18 січня 2016 року в школах м.Слов’янська та м.Краматорська  розпочав роботу заключний (фінальний) етап Конкурсу, який передбачає проведення «Майстер-класу», створення освітнього проекту, проведення конкурсного уроку, самоаналіз уроку та роботу з Інтернет - ресурсом (володіння ІКТ).

Сподіваємося, що наші конкурсанти продемонструють інноваційні форми роботи з учнівськими колективами, належний рівень професійної майстерності, обізнаність із сучасними досягненнями психолого-педагогічної науки, володіння методикою викладання відповідних предметів. 

     Тож побажаємо їм творчих успіхів! Нехай переможе сильніший!


                                 ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

          Закінчився ІІ (заключний) етап міського конкурсу «Учитель року-2016».

Учителі-конкурсанти  в ході перебігу конкурсу провели уроки у визначених оргкомітетом школах, продемонструвавши при цьому глибину та повноту знань свого предмета, професійний світогляд, методику та психолого – педагогічну компетентність, ерудицію, інтелект, креативність, здібності до імпровізації.  Зробили  глибокий самоаналіз свого конкурсного уроку, виявив при цьому критичність мислення, адекватність. Виконуючи творчу роботу, конкурсанти створювали мультимедійні презентації, демонструючи сутність використаних освітніх інноваційних  технологій, відповідність їх сучасним вимогам в освіті.

     Конкурс завершився. Виявлено переможців. Ними стали:                                                    Мілейко Олена Валеріївна, учитель англійської мови ЗОШ № 15 (номінація «Англійська мова»),

     Гарбуз Альона Юріївна, учитель математики ЗОШ № 9 (номінація «Математика»),      Тупіленко Олена Олександрівна, учитель історії ЗОШ № 16 (номінація «Історія»),        Фетисова Катерина Анатоліївна, учитель предмету «Захист Вітчизни» ЗОШ – інтернату (номінація «Захист Вітчизни»).

          З перемогою Вас, колеги! Подальших успіхів вам у  професійній діяльності. Міцного здоров’я, наснаги, творчих злетів до нових вершин Педагогічного олімпу!


Вітаємо переможця  ІІ (обласного) туру  Всеукраїнського                                                  конкурсу  «Класний керівник року» 

                 У  листопаді 2015 року захищати честь міста Добропілля в ІІ (обласному) турі Всеукраїнського  конкурсу  випало класному керівникові 11 класу Водянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №11 Бєловій Вікторії Олекесандрівні, для якої головним у роботі є  виховання національної самосвідомості, патріотизму, громадянськості учнів, морально – духовної та правової культури.

         Класні керівники міст Маріуполь, Артемівськ, Красноармійськ, Українськ, Краматорськ, Слов’янськ та інших районів області запропонували членам журі зануритися у такі важливі проблеми як формування духовно-моральних, національних, патріотичних загальнолюдських цінностей; соціалізація особистості дитини, підлітка в нових суспільно-економічних умовах. Практичні матеріали їхньої діяльності свідчать про гуманістичний характер освітньо-виховного процесу, що проводиться у більшості класних колективів, національну, громадянсько-патріотичну спрямованість виховання підростаючого покоління.

         Боротьба була не легкою, та Вікторія Олександрівна трималася гідно і посіла почесне ІІІ місце. Ми вітаємо нашого переможця та бажаємо їй в подальшій педагогічній діяльності тільки творчого натхнення, бо діяльність класного керівника - це велика багатобарвна мозаїчна картина. В її створенні задіяно багато людей: це вихованці класного керівника, їхні батьки й всі ті, з ким зустрічаються на життєвому шляху. Тож нехай картина ця неоднозначно буде яскравою, барвистою. Звісно, на ній можуть проступати й темні барви - прикрості, розчарування, проте все ж таки нехай більше буде радісних фарб, які символізують осяяння, радість відкриття, успіхів учнів. А сенс діяльності класного керівника є доволі простим - подарувати дитині цей чудовий світ, здивувати прекрасним, допомогти їй зрозуміти, що життя - це великий благословенний дар і кожна людина здатна в ньому знайти своє місце, стаючи справжнім громадянином, навчитися вірити в свої сили й жити в гармонії з собою. 

Вітаємо переможця та бажаємо творчих злетів!!!


      ЗАВЕРШИВСЯ І  ЕТАП  КОКУРСУ   «УЧИТЕЛЬ РОКУ-2016»

                  Завершився І етап (відбірковий) конкурсу «Учитель року-2016», який передбачав ознайомлення членів журі з матеріалами, поданими учасниками на конкурс; виконання письмової роботи, яка перевіряла фахову підготовку учасників конкурсу, володіння ними методикою викладання предмета, а також загальну ерудицію; проведення майстер-класу «Я роблю це так», де конкурсант виконував роль учителя, демонструючи  методи своєї роботи, творчі знахідки; проведення співбесіди за змістом проблеми, над якою працює вчитель.

       Фахові журі з усіх номінацій розглянули надіслані матеріали, оцінили  їх з точки зору актуальності, глибини розкриття системи роботи вчителя, методик та технологій, які він застосовує у навчально-виховному процесі, змістовності, оригінальності, практичної значущості, стилю викладання тощо. Перевірили виконання  письмової роботи, проведення майстер – класу «Я роблю це так».

        Після завершення першого етапу оголошено було його результати. Конкурсанів, які набрали найбільшу кількість балів, запросили  до участі у подальших конкурсних змаганнях.

        Другий етап (заключний) міського туру Конкурсу проводиться з 01 по 15  грудня 2015 р. і передбачає:

-         виконання торчої роботи;

-         проведення уроків у навчальних закладах;

-         проведення самоаналізу уроку.

                                               До участі у заключному етапі запрошені:

 номінація «Англійська мова»

 Мілейко Олена Валеріївна -  учитель ЗОШ № 15;

Кабова Наталя Володимирівна – учитель НВК № 1;

Спіцина Ірина Сергіївна – учитель ЗОШ № 18

 номінація «Математика»

 Калашник Юлія Юріївна – учитель НВК № 7;

Кулібаба Олена Сергіївна – учитель ЗОШ № 8;

Гарбуз Олена Юріївна – учитель ЗОШ № 9

номінація «Історія»

 Харченко Лідія Анатоліївна – учитель ЗОШ № 10;

Тупіленко Олена Олександрівна -  учитель ЗОШ № 16;

Сищенко Маргарита Володимирівна – учитель ЗОШ – інтернат

 номінація «Захист Вітчизни»

 Піддубний Олег Вікторович -  учитель ЗОШ № 18;

Фетисова Катерина Анатоліївна -  учитель ЗОШ – інтернату.

                                            Побажаємо конкурсантам успіхів та удачі!


                                                  ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ                                                      МІЖНАРОДНОГО    КОНКУРСУ    ІМЕНІ    ПЕТРА ЯЦИКА

        21 листопада 2015 року, в День Гідності та Свободи, на базі НВК № 4 відбувся ІІ (міський) етап ХVІ Міжнародного  конкурсу з  української мови  імені Петра Яцика. Мета конкурсу – сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.

       145 учнів 3-11 класів шкіл міста взяли участь у конкурсі. Школярам було запропоновано виконати завдання з мови:  написати твір - міркування на тему «Що означає робити добро?», твір - опис «Наша мова – пісня чарівна», твір - розповідь про подорож до міста Рівне, твір - роздум «Мова – це обличчя», написати  статтю про проведення шкільного свята до Дня української писемності та мови, скласти казку та таке інше.

             З   перемогою Вас, юні  мовознавці!  Вітаємо учителів, які підготували переможців конкурсу!

Download
Протокол Яцика.pdf
Adobe Acrobat Document 365.7 KB

                          ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ПРИЗЕРІВ                                                         КОНКУРСУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА!

              14 листопада 2015 року в ЗОШ – інтернаті було проведено ІІ (міський) етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Мета - вшанування творчої спадщини Т.Г. Шевченка, виявлення творчо обдарованої учнівської молоді, виховання поваги до мови і традицій свого народу, почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, формування готовності творити добрі справи задля рідної Батьківщини, заможної, повноправної і невіддільної від світового розвитку країни  

            109 учнів 5-11 класів загальноосвітніх шкіл міста взяли участь у святі Шевченкіани. Учням було запропоновано одне творче завдання:    написати твір-роздум чи есе, казку чи листа до Великого Кобзаря, скласти діалог. У своїх творчих роботах діти переконливо доводили, що твори Тараса Шевченка й досі актуальні, що в них сховано величезний скарб – сильне правдиве слово. У конкурсі, звичайно, є переможці, але важливіше, певно, те, що молоде покоління, як колись Тарас Григорович, пишається своєю Батьківщиною, любить свій рідний край, готове брати участь у добрих справах на благо свого народу.  

Переможцями конкурсу стали:

         Сергєєва Марія -  5 клас,  НВК № 4

         Ступаченко Даніїл -  6 клас, ЗОШ № 6

         Каплунова Катерина – 7 клас, ЗОШ № 19

         Глєбова Вікторія  -  8 клас, НВК № 7

         Харченко Діана  - 9 клас,   ЗОШ № 10

         Сафронова Дар’я  – 10 клас,  НВК № 1

        Леусенко Юлія  –   11 клас,  НВК № 1

         30%  учасників конкурсу,  згідно Положення,   (33 учні 5-11 класів) стали призерами.

Вітаємо переможців та призерів конкурсу імені Тараса Шевченка і  бажаємо подальших успіхів!

Download
Протоколи конкурсу Шевченка.pdf
Adobe Acrobat Document 252.1 KB

                                    УВАГА!!!        МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС "БОБЕР- 2015"
 

                            Конкурс цього навчального року проводитеметься 8-9 листопада 2015 року.

 Просимо шкільних координаторів подати заявки та відскановані копії квитанцій про оплату свойому регіональному координатору та на електронну адресу оргкомітету до  25 жовтня.

 

Якщо Ваша школа бере участь у конкурсі вперше, звертайтесь до   свого регіонального координатора  або у оргкомітет конкурсу за адресою bober@lpml.com.ua.


               Фінальний етап Всеукраїнського літературного конкурсу                                                                «Розкрилля душі»            м. Київ

       «РОЗКРИЛЛЯ ДУШІ». Саме під такою назвою в столиці України Києві з 28 по 30 вересня відбувся Всеукраїнський літературний конкурс, присвячений ювілею Ліни Костенко, організаторами якого були Міністерство освіти і науки України, Національна академія наук України і Національний центр «Мала академія наук України». Цього року змагання було присвячене 85-річчю від дня народження Ліни Костенко і проводилося з метою вшанування творчої спадщини поетеси, формування вмінь і навичок літературної і дослідницької діяльності, підтримки талановитої молоді і творчої праці педагогів. 28-29 вересня 2015 року в м. Києві відбувся фінальний етап. Участь в ньому брала учениця 9 класу Білицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 Харченко Діана (учитель Бикова Валентина Григорівна) й посіла ІІ місце. Вітаємо талановиту ученицю та  її талановитого наставника з перемогою й бажаємо подальших успіхів, наснаги, творчих злетів!


Download
ПОЛОЖЕННЯ про конкурс на кращу ПНМК 2015
Adobe Acrobat Document 142.8 KB


Звітний концерт в хореографічному колективі «New Dance» ЦДЮТ

Неповторна енергетика, оригінальна манера виконання номерів зібрала велику кількість батьків 22 квітня 2015 року  у залі ЦДЮТ на творчому звіті танцювального колективу «NEW DANCE», яким керує  молодий  педагог Зубцова Ю.О.  

Вихованці  вражали глядачів  танцювальними номерами та яскравими костюмами.  Родзинкою концертної програми став виступ наймолодших учасників. В яскравих костюмах під ритми жартівливої сучасної мелодії, вони мали шалений успіх у присутніх глядачів.

           Директор ЦДЮТ, Марченко В.М., взявши слово привітала  колектив з успішним  виступом, подякувала керівнику колективу Зубцовій Ю.О. та всім батькам за співпрацю, за їх активну допомогу, підтримку розвитку юних талантів. 

          Вітаємо  колектив  «NEW DANCE»  із  завершенням натхненного та творчого навчального року!


                                             Вітаємо  переможців!!!

 19.03.2015 року на базі НВК ЗОШ-ліцею м. Добропілля відбувся обласний фінальний етап Всеукраїнського турніру юних істориків. У фінальних змаганнях брали участь такі команди: «Фортуна» (збірна команди м. Добропілля), «Прогрес»(збірна команда Олександрівського р-ну), «Пчёлка» (м. Красноармійськ), «Слов’янський легіон» (м. Слов’янськ).

                 Методичним кабінетом, ПНМК учителів суспільних дисциплін та адміністрацією навчального закладу (директор Кужель О.В.), на високому рівні була організована зустріч команд із інших міст області, членів журі, та представників Донецького обласного інституту післядипломної освіти.

Підготовці до турнірних змагань сприяла віртуальна творча авторська майстерня (із досвіду роботи Денисової Лілії Олексіївни, учителя історії Білицької ЗОШ № 10) у вигляді обласних вебінарів та консультацій.

                 У фінальних змаганнях перемогу вибороли збірна команда м. Добропілля (керівник Денисова Л.О.). Оголошується подяка вчителям історії загальноосвітніх навчальних закладів м. Добропілля, які активно сприяли підготовці команди до обласного етапу: Неговоровій Т.М., Ульєнко Н.М., Ігнатенко І.В., Терещенко Р.В., Ямборко А.М.

                 Вітаємо збірну команду м. Добропілля «Фортуна» з перемогою  та бажаємо успіху у Всеукраїнському етапі турніру юних істориків. 


                     ТРИВАЄ     ОЧНИЙ ТУР ІІ МІСЬКОГО КОНКУРСУ                                         «СУЧАСНИЙ УРОК   (ПОЗАКЛАСНИЙ ЗАХІД)       В УМОВАХ                                 ВПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ»

16 березня вчителі  Добропільського НВК № 4 Рупчева Т. В. і   Дудушко Т.І.прийняли участь у очному турі конкурсу «Сучасний урок».

Рупчева Т. В., вчитель 2-А класу, підготувала урок української мови за темою «Закріплення знань про речення». Учні вдосконалювали свої вміння в розпізнаванні речень за метою висловлювання та інтонацією. Урок був побудований на матеріалі екологічного змісту по збереженню першоцвітів.  Відео-слайди, інтерактивні ігри, кубування, гронування, перетворення, мікрофон, інсценізація, робота в парах, в групах посприяли активній роботі дітей на уроці, допомогли  вчителю розкрити творчий потенціал учнів.

 Дудушко Т. І., вчитель 3-А класу,проводила урок природознавства за темою «Віруси». Вчитель доступно і цікаво розповіла про природу виникнення і розповсюдження вірусів. Учні прослухали поради дитячого лікаря Козенятко І. І. щодо профілактики вірусних захворювань. На уроці вчитель використовувала інтерактивну дошку, на якій демонструвала презентацію. Це сприяло кращій мотивації щодо збереження здоров’я  учнів. Учні активно працювали з інтерактивною дошкою, виконуючи різноманітні завдання від мультиплікаційних героїв Фіксиків: гронування,  кросворд,  гра « Так чи ні»,  складання порівняльної таблиці «Бактерії та віруси», кубування , робота в групах та парах. Це все зробило урок цікавим і незабутнім для учнів та вчителя.


     Завершився  міський конкурс « Збережемо первоцвіти - 2015»

В межах Всеукраїнської природоохоронної акції  „Первоцвіт”, з метою  залучення учнів до практичної природоохоронної діяльності, формування у школярів екологічного світогляду, пропаганди дбайливого відношення до природи, залучення до збереження ранньоквітучих рослин, розвитку творчих здібностей і пізнавальної  діяльності у підростаючого покоління, в рамках Всеукраїнської акції «Первоцвіт», з 20 березня по 05 квітня 2015 року був проведений міський конкурс « Збережемо первоцвіти - 2015» . В конкурсі взяли участь 1940 учнів з 15 шкіл м. Добропілля.  Завдяки зв’язкам із засобами масової інформації, учнями, під керівництвом учителів-керівників конкурсу, була зроблена  суттєва робота з пропаганди природоохоронних знань, виявленню и перешкоджанню браконьєрського використання первоцвітів, їх можливої реалізації. Так, учениці НВК – ліцей Пізняк Г. і Ткаченко А. надіслали статтю « Збережемо первоцвіти » в місцеві газети  «Новий шлях», «Добропілля на долонях», добре висвітлена ця проблема шкільними газетам «45 + перерва»  в ЗОШ № 18 ﴾керівник Ігнатенко І.В.﴿, «Ритм» в НВК № 4 ﴾ керівник Шмирко І.В.﴿, « Шкільна арена» в ЗОШ № 14 ﴾ учні-дописувачі Ахметгораєва Ю. і Гаврилова Н.﴿.

На виставку були представлені 24 штучних виробів первоцвітів різноманітної техніки виконання, 20 плакатів, понад 45 листівок, 15 фотозвітів і 35 фотографій з зображенням  ранньоквітучих. Найкращі роботи вчителів-керівників і учнів акції надіслано до участі в обласному етапі конкурсу.


 Очний етап конкурсу «Сучасний урок (позакласний захід) в умовах                              впровадження нових Державних стандартів» 

    На виконання наказу відділу освіти Добропільської міської ради від 16.01.2015 року

№ 21 «Про проведення ІІ міського конкурсу розробок уроків та позакласних заходів «Сучасний урок (позакласний захід) в умовах впровадження нових Державних стандартів» з 11 березня 2015 року в загальноосвітніх навчальних закладах міста проходить очний етап конкурсу.

   16 березня 2015 року в НВК: Гімназія - ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 конкурсантом Ралькіною Світланою Миколаївною, учителем української мови та літератури,  було проведено конкурсний урок в 5 класі за темою «Пряме й переносне значення слова. Лексична помилка». Урок був проведений на високому методичному рівні, відповідно до сучасних концептуальних підходів. Були використані різні види діяльності учителя та учнів з метою вирішення нових професійних завдань в умовах впровадження нових Державних стандартів. Учні були активні, відповідали повними реченнями, було використано багато наочності. Вчитель застосувала різні методи для того, щоб діти краще запам’ятали матеріал уроку. Вони  говорили, писали в зошиті й на дошці, набували  ключові та предметні компетентності. Учитель спонукала  учнів до творчої діяльності, вчила застосовувати набуті знання на практиці. Формувала в учнів критичне мислення, загальнолюдські та національні цінності, виховувала любов до рідного краю.

        Конкурс триває. Бажаємо конкурсантам успіхів!


                       13 березня  вчителі Білозерської ЗОШ № 15 давали відкриті уроки в рамках цього конкурсу:

Білоножко О.І. – учитель початкових класів (3 кл.)

Інтегрований урок за темою «Подорож картою України» з предметів «Я у світі» та «Літературне читання»;

Жуковська О.О. – учитель початкових класів (2 кл.)

Урок математики за темою «Доба, година, хвилина, секунда. Розв’язування задач, що містять збільшення або зменшення числа в кілька разів»;

Жулькова С.А. – учитель інформатики (3 кл.)

Урок інформатики за темою «Створюємо просту презентацію».


                           У  Слов'янську  відбувся фінал V Міжнародного                                                  мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської                                                         молоді  імені Тараса Шевченка

                    З метою піднесення престижу української мови та літератури, заохочення учнів  до вивчення рідної мови, підвищення рівня загальної мовної культури 14 лютого 2015 року  відбувся IV (фінальний) етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

    Участь у конкурсі взяли 30 переможців III (обласного)  етапу конкурсу, з них: 2 – учениці загальноосвітніх навчальних закладів м.Добропілля  –

Ляшенко Альбіна,  учениця 5 класу Добропільського НВК «Спеціалізована школа І – ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад»  (учитель   Кухар  Олена Сергіївна ) та Буряк Дар’я,  учениця 11 класу Білицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 (учитель Бикова Валентина Григорівна).


                                      Фахові журі розпочали свою роботу

                   Розпочали роботу фахові журі з перевірки конкурсних робіт міського  конкурсу «Сучасний урок в умовах впровадження нових Державних стандартів»    Мета конкурсу - стимулювання професійного зростання педагогів, оновлення змісту освіти відповідно до сучасних концептуальних підходів, вивещення професійної компетентності педагогів, просування педагогічних інновацій, підтримки та використання нових педагогічних ідей, технологій під час організації освітнього процесу.

    Міський конкурс «Сучасний урок в умовах впровадження нових Державних стандартів» - це конкурс  розробок уроків та позакласних заходів для учителів, які працюють з учнями 2-3 та 5-6 класів. Конкурс проводиться з 3-х номінацій:

-         «Сучасний урок у 5, 6 класі»;

-         «Сучасний урок у 2, 3 класі»;

-         «Сучасний виховний захід для учнів 5, 6 класу»

Конкурс проводиться вдруге. Цього року для участі в конкурсі надійшло 66 робіт, з

них:

-         початкові класи (2,3) - 23 роботи;

-         5,6 класи з різних предметів - 29 робіт;

-         виховні заходи - 14 робіт.

                           Всім учасникам конкурсу бажаємо успіхів!


                             Про перебіг обласних олімпіад в місті    Добропіллі

   З метою пошуку, підтримки, розвитку інтелектуального потенціалу обдарованої молоді  в лютому 2015 року  в місті  Добропіллі відбувся  ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських  учнівських олімпіад з іноземних мов (англійської, німецької, французької), фізики, екології,   історії, української мови та літератури, інформаційних технологій, математики, економіки.

        Учні шкіл  Добропілля, учасники обласних олімпіад, показали високі результати.

Сподіваємося на перемогу з багатьох предметів!                     Захист  науково-дослідницьких   робіт   МАН

22 січня 2015 року в ЦДЮТ відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт слухачів та учнів-членів МАН України. Було захищено 12 наукових досліджень.

Напрямок «Мовознавство» (секція «Англійська мова») представили 8 учнів:

-         Петрова Дар’я, Сагаян Григорій, Гнілицька Анастасія, Максименкова Наталья, Коненко Юлія, Боєва Катерина (керівник – Кабова Н.В., НВК «Гімназія – ЗОШ №1»);

-         Ільницький Владислав (керівник Ступка Т.П., ЗОШ І-ІІІ ст. №17)

-         Семенов Кирило (керівник Дьоміна В.І., ЗОШ №19).

Найвищій бал (150) та І місце отримав Кирило Семенов за наукове дослідження «Індустріальна революція в Британії в ХІХ столітті».

ІІ місце – Ільницький Владислав

ІІІ місце – Максименкова Наталія, Гнилицька Анастасія

Напрямок «Філософія та суспільствознавство (секція «Журналістика») представила Шестаченко Анастасія (керівник Антипенко Л.І., ЗОШ І-ІІІ ст. №7). Вона провела дослідження з теми «Журналістське дослідження проблеми успіху на основі історії виникнення та існування корпорації «Apple» та отримала 150 балів та посіла І місце.

Від наукового відділення «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство» свої науково-дослідницькі роботи захищали: Коненко Юлія, Максименкова Наталія, Пащенко Володимир (керівник – Каплунова С.А., НВК «Гімназія – ЗОШ №1»).

І місце – Пащенко Володимир (тема «Філософія світових класиків та філософів (Ніцше, Шопенгауера, Маслоу) в творах В.Підмогильного».

ІІ місце – Коненко Юлія

ІІІ місце – Максименкова Наталія


ЩАСЛИВА МИТЬ ТВОРЧОСТІ

Підсумки Всеукраїнського конкурсу

 «Учитель року-2014»

Download
Всеукраїнський конкурс «Учитель року-2014»
Проведення конкурсу «Учитель року» - це яскрава подія – свято тих, чиїми ентузіазмом і шляхетністю зберігаються й примножуються найкращі традиції вітчизняної школи, це серйозне творче випробування для найкращих педагогів Добропілля.
мить творчості.docx
Microsoft Word Document 5.3 MB


             З 9 листопада по 8 грудня проведено міжнародний конкурс                                                                              «Бобер-2014»

Download
Положення про проведення міжнародного к
Microsoft Word Document 51.0 KB

       7-8 грудня 2014 року в загальноосвітніх навчальних закладах міста Добропілля пройшов  Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності “Бобер-2014”. В конкурсі змагалися учні 2-11 класів, всього 200 учасників.                                  Бажаємо Успіхів!