ЗНО - 2017


Невтішні результати ЗНО-2017

 

                    Результати цьогорічного ЗНО, за словами міністра освіти Л. Гриневич, - невтішні. 

       Так, максимальні 200 балів на ЗНО з української мови та літератури набрали лише 4 учасники по всій Україні . У 2016 році таких абітурієнтів було 67.  Така картина, майже з 11 предметів. Міністерство з’ясовує,  хто винен в таких результатах: учні, їхні батьки або ж навчальний заклад. Попереду висновки. Донецький регіональний  центр оцінювання якості освіти  на своєму сайті оприлюднив  регіональну статистику результатів  основної сесії ЗНО-2017.                                                                                                                        

          Аналіз отриманих даних свідчить, що найскладнішими предметами для абітурієнтів міста Добропілля  під час цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання стали  хімія, фізика, математика  через те, що випускники закладів освіти міста не впоралися із завданнями  (з хімії – 28,81%, фізики-25,49 %,  математики - 24.91%). Найвищий бал (180-200) із зазначених предметів отримали: 4,76 випускників з математики , 1,96%- з фізики, 8,47% - з хімії.

          Дещо краще виглядає ситуація з результатами  мовних  тестів, що складали добропільські  випускники. Так,  на найвищі бали( 180-200) склали 7,57%  з 373 абітурієнтів, з  англійської мови – 3,75% з 66 вступників, з російської мови  цей показник становить 7,14% з 28 учнів.

       Не подолали поріг «склав - не склав» з навчальних предметів:  історії України 16,19%  , з біології – 9,15% з 37,  з географії - 3.62% випускників шкіл.  Найвищій бали з біології отримали 4,88 % випускників закладів освіти міста,  з історії України - 1,27%, з географії  7,97 % .

      Значна кількість випускників отримали бали в межах 100-120 балів

(37,5% - з  фізики, 32,06 % - з історії, 28,6 % - з української мови  та літератури,  26,2%-  з біології, 25% - з  англійської  мови).

        Найбільше випускників, що отримали бали  в діапазоні 180-200, серед випускників навчальних закладів:  НВК№4, НВК ЗОШ-ліцей, ЗОШ №9, ЗОШ №13.

         Результати ЗНО-2017 року ще раз довели, що до тестування необхідно починати  готуватися своєчасно і серйозно.


Увага! 23 травня розпочинається  ЗНО-2017 !!!

 

          23 травня 2017 року відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури на базі  Добропільських НВК-ліцею та ЗОШ №19.

Пропуск учасників ЗНО розпочинається о 10.15 та завершується о 10.50.

Нагадуємо, що допуск абітурієнтів до пункту тестування здійснюється на підставі наступних документів:

1) оригіналу Сертифіката 2017 року;

2) оригіналу паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті;

3) запрошення-перепустки.

За бажанням чи в разі потреби можна взяти з собою прозору пляшку з питною водою.

Учасникам зовнішнього оцінювання заборонено використовувати в пункті ЗНО та мати при собі протягом часу, відведеного на виконання сертифікаційної роботи, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими технічних засобів і пристроїв.

В цьому році звертатимуть особливу увагу на наявність в учасників смарт-годинників, тому радимо залишити їх удома або ж на спеціально відведеному для речей місці, адже в разі виявлення в учасників тестування смарт-годинників, а також мобільних телефонів, навушників, флеш-накопичувачів, USB-кабелів тощо учасник змушений буде залишити пункт проведення ЗНО достроково, а результат виконання тесту з певного предмета буде анульовано. Пам’ятайте, що дотримання вимог і норм, передбачених процедурою проведення зовнішнього оцінювання, є однією зі складових Вашого успіху. 

Бажаємо успіхів!!!Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів, учителям, учням 11-х класів,

батькам – завершується реєстрація на  ЗНО-2017!                     

                 Відділ освіти Добропільської міської ради нагадує, що 17 березня закінчується  реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні  2017 року, але термін внесення змін до реєстраційних карток продовжено до   31 березня.                                                                          

           Повідомляємо, що в місті Добропіллі визначено два навчальних заклади, в яких  буде проводитися  ЗНО-2017. Перший обов’язковий предмет для ЗНО -  українська мова та література - проводиться 23 травня 2017 року на базі Добропільських  НВК – ліцею та ЗОШ І-ІІІ ст.. №19.           ЗНО з математики, історії України в минулому році  проводилося на базі навчальних закладів міста Добропілля, пункти тестування з цих предметів у  2017 році  будуть розміщені  в м. Покровську (у зв’язку з тим, що зареєструвалося менше  450 осіб), інші предмети -  в м. Покровську, Слов’янську, Краматорську, про що буде повідомлено в листах-запрошеннях, які отримують випускники в закладах освіти (випускники  минулих років – на адресу, вказану при реєстрації). 

          Необхідну інформацію про порядок реєстрації та графік проведення ЗНО розміщено на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти та на сторінках Центру в соціальних мережах. 


Завершилася реєстрація учасників  пробного  ЗНО- 2017

              Міський методичний кабінет відділу освіти висловлює подяку адміністраціям та педагогічним колективам загальноосвітніх  навчальних закладів міста Добропілля за роботу, яка була проведена щодо участі випускників та учнів 10-х класів у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2017 року. 

              Повідомляємо, що в місті Добропілля визначено навчальний заклад, в якому буде проводитися 1 та 8 квітня пробне ЗНО (Добропільський НВК-ліцей).

Також нагадуємо, що після 14 березня 2017 року в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО буде розміщено запрошення-перепустки до пунктів проведення пробного ЗНО. Крім того, в цьому році всім, хто прийме участь у пробному ЗНО,  буде надана можливість визначити свій рейтинг по результатам складених тестів. Кожен учасник пробного ЗНО матиме змогу ввести свої відповіді до нового сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання». Чим більше учасників зареєструє свої відповіді, тим точніший буде результат.


Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів, учителям, учням 11-х класів, батькам                      

                  6 лютого розпочато реєстрацію осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2017 року, яка триватиме 17 березня. Оскільки процедури реєстрації різних категорій осіб мають певні відмінності, пропонуємо ознайомитися з інструкціями щодо реєстрації випускників загальноосвітніх навчальних закладів поточного року, а також випускників минулих років, учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які розміщено в розділі "ЗНО" на сторінці "Реєстрація".

               Для випускників 2017 року першим обов’язковим предметом для ЗНО стане українська мова та література. Другий потрібно буде обрати з-поміж математики та історії. Третій – із запропонованого переліку предметів, з яких буде проводитися тестування 2017-го: математика, історія України, іспанська, французька, німецька, російська, англійська мови, біологія, географія, фізика, хімія. Тобто, за бажання випускник зможе скласти ЗНО і з історії України, і з математики.

Крім того, можна буде скласти в формі ЗНО ще один, четвертий предмет, який не є обов’язковим, але необхідний, приміром, для вступу в обраний ВНЗ.

«За цими предметами оцінка виставлятиметься одразу за двома шкалами: 12-бальною – як державна підсумкова атестація та 200-бальною – для зарахування під час вступу до вищого навчального закладу», – відзначив директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Випускники ж минулих років обов’язково мають складати ЗНО лише з української мови та літератури. Інші три предмети – на їхній вибір.

«Під час вибору предметів ми усім рекомендуємо орієнтуватися насамперед на ті виші, в яких випускники виявлять бажання потім навчатися, бо саме перелік складених тестів визначатиме спроможність скористатися їхніми результатами під час вступу до ВНЗ», – підкреслив Вадим Карандій.

Також він наголосив, що цього року під час вступу до вищих навчальних закладів прийматимуться сертифікати ЗНО 2016 та 2017 років.

Реєстрація для участі в оцінюванні розпочнеться о 10-й годині ранку 6 лютого і триватиме до 17 березня, а зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 31 березня. Щоб взяти участь у ЗНО, необхідно, насамперед, роздрукувати та заповнити бланк реєстраційної картки. Це можна зробити самостійно за допомогою сервісу «Зареєструватися», розміщеному на офіційному сайті Українського центру testportal.gov.ua або звернувшись до пункту реєстрації, перелік яких буде розміщено на цьому ж порталі. Для випускників 2016 року пункти реєстрації створено за місцем їхнього навчання.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року, створюючи реєстраційну картку, мають вказати назви предметів, із яких їм будуть зараховані результати ЗНО як оцінки за державну підсумкову атестацію.

                Після оформлення реєстраційної картки майбутній учасник ЗНО має сформувати комплект реєстраційних документів, який випускники 2017 року подають до закладу, в якому навчаються, а випускники минулих років та учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів надсилають (бажано рекомендованим листом) на адресу регіонального центру, указану в контрольно-інформаційному листі.

                  Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень та реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані випускникам 2017 року до закладу, де вони навчаються. Випускникам минулих років та учням (слухачам, студентам) професійно-технічних, ВНЗ – за адресою, указаною під час реєстрації.

                 Основну сесію ЗНО буде проведено з 23 травня до 16 червня.

Також відбудеться додаткова сесія з 3 до 12 липня, на яку можна буде зареєструватися з 3 до 20 травня. Додаткова сесія та реєстрація передбачені для учасників АТО та осіб, що проживають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, якщо такі особи не мали змоги зареєструватися в основний період.

У такому разі до комплекту реєстраційних документів потрібно додати заяву щодо надання можливості пройти ЗНО під час додаткової сесії та копію посвідчення учасника бойових дій або довідку про безпосередню участь в антитерористичній операції (для учасників АТО), копію сторінки паспорта громадянина України (особи, яка реєструється або одного з батьків (опікунів)), де вказано відомості про місце проживання (для осіб, які проживають на неконтрольованих територіях).

Крім того, скласти ЗНО під час додаткової сесії зможуть ті, хто в період основної не матиме можливості це зробити через релігійні переконання, навчання закордоном, участь у міжнародних конкурсах чи олімпіадах, збіг дати ЗНО за обраними предметами.

Для випускників минулих років, учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, ВНЗ, які проживають на неконтрольованих територіях та не мають можливості надіслати пакет документів поштою, порядком реєстрації для участі у ЗНО передбачено подання документів електронною поштою. На цю електрону пошту буде надіслано повідомлення про результати реєстрації.

Щоб бути зареєстрованим для участі в ЗНО, випускники цього навчального року, які проживають на неконтрольованих територіях, мають вибрати загальноосвітній навчальний заклад, де бажають здобути повну загальну середню освіту на території, що контролюється українською владою. Детальна інформація про умови зарахування та перелік загальноосвітніх навчальних закладів розміщена на сайті Міністерства освіти і науки України.

Особи, які потребують створення особливих (спеціальних) умов під час реєстрації для участі в ЗНО мають вказати про це під час заповнення реєстраційної картки, зазначити номер і дату виданої органом або закладом охорони здоров'я форми 086-3/о та подати її разом з іншими реєстраційними документами. Зокрема, цього року особи з порушеннями зору отримають можливість під час додаткової сесії виконувати завдання сертифікаційної роботи у зошитах, текст яких надруковано збільшеним шрифтом, особам з порушеннями слуху буде надано додатковий час та забезпечена присутність перекладача жестової мови тощо.

У майбутньому процедури ЗНО будуть адаптовані для осіб з порушеннями зору, які використовували в процесі навчання шрифт Брайля. Докладніше про забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами зазначено в спільному наказі МОН та МОЗ «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність».

             Необхідну інформацію про порядок реєстрації та графік проведення ЗНО розміщено на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти та на сторінках Центру в соціальних мережах. Крім того, про особливості ЗНО-2017 можна дізнатися з розміщеного відео      https://youtu.be/ZxMOaNlIR9w

Download
Проведення ЗНО- 2017.PDF
Adobe Acrobat Document 1.5 MB
Download
Порядок проведення ЗНО-2017.pdf
Adobe Acrobat Document 227.5 KB
Download
Порядок реєстрації на ЗНО-2017.jpg
JPG Image 1.1 MB


Download
Щодо участі в ЗНО-2017 осіб, які мають п
Adobe Acrobat Document 863.6 KB
Download
Про порядок проведення ЗНО та ДПА у 2017
Adobe Acrobat Document 1.5 MB


Стартує інформаційна кампанія щодо пробного ЗНО 2017

 

    2 листопада стартує інформаційна кампанія щодо пробного ЗНО 2017.

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти запрошує учнів 10-х та 11-х класів, а також випускників минулих років пройти процедуру пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

У 2017 році пробне ЗНО відбудеться 1 та 8 квітня.

Участь у ПРОБНОМУ ЗНО дасть змогу:

·        спробувати свої сили у складанні тестів із предметів, які ви плануєте обрати для вступу до вищого навчального закладу. Також це гарний шанс перевірити себе із предметів державної підсумкової атестації;

·       ознайомитись на практиці зі змістом та структурою предметних тестів, які відповідатимуть специфікаціям зовнішнього незалежного оцінювання 2017 р.;

·       ознайомитися із процедурою проведення;

·        психологічно адаптуватися до процедури ЗНО;

·        навчитися працювати із зошитом та бланками відповідей;

·        правильно розрахувати час на виконання завдань ЗНО;

·        визначити власний рівень знань та відкоригувати підготовку до ЗНО

Реєстрація на пробне ЗНО триватиме з 10 до 31 січня 2017 року на сайті Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти (www.test.dn.ua). Вартість пробного ЗНО буде становити 120 грн.

Пробне ЗНО з української мови і літератури буде проведено 1 квітня, з решти предметів, а саме: історії України, математики, фізики, хімії, біології, географії, російської мови, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 8 квітня 2017 року.

В цьому році з’явилась унікальна можливість для всіх, хто склав пробне ЗНО, визначити свій рейтинг по результатам складених тестів. Кожен учасник матиме змогу ввести свої відповіді до нового сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання». Чим більше учасників зареєструє свої відповіді, тим точніший буде результат.

Для отримання додаткової інформації телефонуйте за номерами:

(06262) 34128; (097) 283 51 94 - організаційно - методичний відділ,

(095) 523 29 95 - (приймальня).

Детальнішу інформацію ви можете знайти на сайті: http://test.dn.ua/index.php?do=static&page=probne-testuvannya  Download
lmon_1_9_21_20012015.docx
Microsoft Word Document 17.9 KB
Download
Nakaz_23.02.2015_47.doc
Microsoft Word Document 170.0 KB
Download
Положення+про+ДПА.doc
Microsoft Word Document 514.0 KB

Download
Наказ+МОН+про+проведення+ДПА+у+2015+р.do
Microsoft Word Document 30.0 KB
Download
Додаток+до+наказу+МОН+№192від+20.02.2015
Microsoft Word Document 233.5 KB
Download
ПоложенняДПА nmon1574_30122014.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB


ІННОВАЦІЇ   У ЗНО

                         У 2014 році ЗНО, як  нова  для України  технологія  оцінювання навчальних досягнень  бажаючих вступити  до ВУЗів , відзначило своє 10 річчя. Починаючи  з 2007 року ЗНО проводяться практично для всіх абітурієнтів, які вирішили стати студентами ВУЗів. І як свідчать відгуки  про ЗНО учнів, педагогів, батьків воно  довело суспільству свою життєздатність. Завдячуючи ЗНО, успіх вступу наших випускників до ВНЗ став визначатися лише знаннями. Двері провідних вишів відкрилися для усіх талановитих дітей міста Добропілля.

Безперечними перевагами ЗНО, на наш погляд, є: об’єктивна оцінка знань;  автоматизація системи визначення результатів; створення об’єктивного механізму оцінки якості освіти; зменшення поля для корупції; транспарентність системи; підвищення мобільності абітурієнтів (отримання доступу на навчання в кращих вишах, незалежно від місця проживання, можливість подавати документи одразу до кількох університетів), а  керівники загальноосвітніх навчальних закладів отримали унікальні аналітичні та статистичні матеріали, які повинні стати предметом ґрунтовного аналізу та базою для прийняття важливих управлінських рішень.

Щорічно відділ освіти проводить підведення підсумків участі  випускників загальноосвітніх закладів міста в ЗНО та виконання заходів,  спрямованих на підвищення  якості освіти, планує свою роботу з підвищення якості підготовки випускників до ЗНО. Така розмова відбулася на засіданні колегії відділу освіти Добропільської  міської ради  від 28.11.2014 року.  Учасники колегії відзначили, що ЗНО-2014  відбулося в складній ситуації.  З 400 зареєстрованих учнів для проходження ЗНО. фактично пройшли тільки 254 (63,5%). Це пояснюється  військово-політичною ситуацією, що склалася в Донецькій області, неможливістю створення належних умов у пунктах тестування для проведення зовнішнього незалежного оцінювання  за місцем проживання, відсутністю гарантій безпеки учасникам ЗНО. Через неможливість дотримання вимог щодо конфіденційності тестових матеріалів наші випускники вимушені були проходити тестування в Дніпропетровській, Харківській, Полтавській та інших областях, що значно  ускладнило умови для дітей. У зв’язку з тим, що ситуація в області залишається напруженою  нам необхідно готуватися самим і готувати учнів до  випробувань.

Донецький Регіональний Центр оцінювання якості освіти  поновив свою роботу за адресою м. Слов’янськ,  вул. Добровольського, 1 (3 корпус Донбаського національного педагогічного університету).

Контактні телефони регіонального центру: 095 523 30 67, 095 523 29 95. Електронна адреса не змінилася.

Також повідомляємо, що реєстрація на пробне тестування проходить на  сайті Донецького Регіонального Центру оцінювання якості освіти  http://test.dn.ua  та триватиме до 15 грудня. Сплатити кошти за пробне ЗНО потрібно до 20 грудня включно.

Обробка коштів, що надійшли, та активація статусу зареєстрованих учасників розпочнуться  з 2 грудня. 

Download
Про інновації у ЗНО у 2014р.docx
Microsoft Word Document 20.7 KB

                                                    УВАГА!!!     ЗНО -2015

Відділ освіти Добропільської міської ради повідомляє, що в  листі  Українського центру оцінювання якості освіти до директорів загальноосвітніх навчальних закладів є інформація щодо запровадження нових елементів у технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році.

Ще раз запрошуємо приєднатися до спільноти Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти в мережі "В контакте» за посиланням https://vk.com/drcoko

            Пропонуємо це зробити через старост класів, адже сторінку створено з метою максимального поширення інформації серед випускників загальноосвітніх навчальних закладів, їх батьків.

 


                            Про деякі питання ЗНО-2015

Download
презентація ЗНО.ppt.pps
Microsoft Power Point Presentation 3.6 MB

                                 Про проведення  пробного ЗНО-2015

Download
пробне ЗНО - 2015.pptx
Microsoft Power Point Presentation 2.1 MB

                                    Колегія відділу освіти 28.11.2014р.                                                                         Доповідь завідувача методичним кабінетом Курді Н.В. 

«Про результати  зовнішнього незалежного  оцінювання

в 2014 році випускників загальноосвітніх навчальних закладів

міста Добропілля»

        Щорічно відділ освіти проводить підведення підсумків участі  випускників загальноосвітніх закладів міста в ЗНО та виконання заходів,  спрямованих на підвищення  якості освіти.

         Як і в минулому році відділом освіти Добропільської міської ради  та адміністрацією шкіл проводилась роз’яснювальна робота серед випускників щодо особливостей проведення ЗНО-2014, в грудні 2013 року методичним кабінетом вивчалося питання про організацію і проведення роботи з підготовки до ЗНО-2014 року, результати обговорені на нараді  директорів в грудні 2013 року.   

Download
Доповдь Результати ЗНО 2014.docx
Microsoft Word Document 1.8 MB
Download
До доповіді Н.В.Курді - ЗНО 28.11.14р
Microsoft Power Point Presentation 2.4 MB

Download
Рішення колегії. Результати ЗНО.doc
Microsoft Word Document 35.0 KB

            МЕТОДИЧНІ  РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо підготовки до ЗОН-2015 

Download
Методичні рекомендації. Результати ЗНО.d
Microsoft Word Document 27.5 KB

                                                            МАТЕМАТИКА

Download
ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ З МАТЕМАТИКИ
МАтематика.doc
Microsoft Word Document 43.5 KB
Download
ЗНО з математики: особливості тесту 2015 року
ЗНО з математики.doc
Microsoft Word Document 40.5 KB

Download
2015_Har_Matem_BR.pdf
Adobe Acrobat Document 168.6 KB
Download
2015_Har_Matem_PR.pdf
Adobe Acrobat Document 173.0 KB

Download
2015_Kryt_Matem.pdf
Adobe Acrobat Document 141.7 KB
Download
2015_Program_Matem.pdf
Adobe Acrobat Document 435.4 KB

                                                            ГЕОГРАФІЯ

Download
Аналіз результатів ЗНО 2013 -2014 начальний рік. Географія.
ЗНО 2014р..doc
Microsoft Word Document 26.0 KB