«Творча лабораторія»

Останнє засідання школи вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів «Творча лабораторія» ( кер. ШМ Андруняк А.І.) було присвячене проблемі «Упровадженню в систему роботи ДНЗ стратегічних ліній модернізації дошкільної ланки освіти» через обговорення «Вимог до сучасного заняття» (Андруняк А.І., методист ДНЗ №34), «Виконання вимог нової Концепції з національно-патріотичного виховання дітей і молоді»(Чубченко Л.Л., методист ДНЗ №19), «Про перемогу в ХІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування» (Перліцану Л.В., методист ДНЗ №24), «Методичний супровід становлення професійної компетентності педагогів ДНЗ»(Рурич Л.О.. методист ДНЗ №34 та Железняк О.А., методист ДНЗ №24), «Впровадження проекту “Садочок – простір дружній до дитини” (Гринцова О.В, методист ДНЗ №35), «Упровадження інноваційної технології «Освіта для сталого розвитку»  в регіоні» (Лук'ян Т.М., методист ДНЗ №9), що викликало велику зацікавленість у педагогів міста.

Підвела підсумки роботи щколи вихователів-методистів методист методичного кабінету Героєва В.І., яка наголосила, що поширення інноваційного методичного та педагогічного досвіду щодо сучасних підходів до науково-методичної роботи в ДНЗ – одна із головних напрямків методичної роботи в цілому роботи вихователів-методистів дошкільних закладів.


Методичне об’єднання керівників ДНЗ міста Добропілля

20.03.2017 року на базі ДНЗ №34 «Вуглик» пройшло методичне об’єднання керівників дошкільних навчальних закладів міста, метою якого  стало розкриття основних шляхів діяльності педагогів в умовах реалізації Державного стандарту дошкільної освіти України на основі сучасного підходу до предметно - практичної компетенції. Учасники семінару – завідувач та методисти методкабінету Курдя Н.В., Героєва В.І., Гордієнко І.М.,  спеціаліст відділу освіти Мальцева І.А., керівники і методисти дошкільних закладів мали можливість познайомитися з цікавим досвідом роботи закладу з ранньої профорієнтації завдяки представленому матеріалу на виставці посібників, буклетів, фотогалереї «Ми горді працею батьків», дитячих малюнків «Маленькі помічники». Виступ керівника закладу Баликіної О.Є., фестиваль «Парад професій», відкриті покази занять всіх педагогів закладу з ознайомлення з різними професіями батьків та балетна постановка «Муха-цокотуха» не залишила байдужими ні одного із присутніх.

Семінар пройшов на високому методичному рівні і маємо надію, що переглянуті заходи сумісної діяльності педагогів, дітей, батьків з питань профорієнтаційної діяльності, економічного, родинного, трудового виховання стануть у нагоді в кожному дошкільному закладі великого Добропілля.


свято зустрічі птахів

Як тільки сонячні промінці пригріли землю, з’явились перші весняні квіти, зазеленіла трава,веселіше залунали пташині пісні. Повертаються з далеких країв перші вісники весни-птахи. Кожна зграя повертається туди, звідки відлетіла. Дивно,але птахи не помиляються.

      Шпак-один із перших повертається до рідної домівки. Тому, зустрічаючи їх, малюки дитячого садка» Дзвіночок» разом із татусями та дідусями виготовили для них нові гарні домівки.

Малята добре знають, яку користь  приносять пернаті друзі, тому й турбуються про них взимку та навесні.

          Дітлахи дуже пишаються шпаківнями і радіють з того,що там житимуть   санітари зелених насаджень.  Щиро дякуємо сім’ям Арутюнян, Буруяне,Кліменко,Боднарюк,  Тетеркіним, Горенко,Горбань, Кабашним, Мажуги за розуміння та чуйне відношення до справ малечі.

     Організувала та провела свято зустрічі птахів вихователь старшої групи Горбань О.Г


ЗАСІДАННЯ ПНМК  ВИХОВАТЕЛІВ ГРУП МОЛОДШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ДНЗ  ДОБРОПІЛЛЯ

         21 березня 2017р., згідно з графіком проведення методичних заходів дошкільних навчальних закладів м.Добропілля, на базі ДНЗ № 27 «Ромашка» смт. Новодонецьке відбулося чергове  засідання ПНМК вихователів груп молодшого дошкільного віку дошкільних навчальних закладів м.Добропілля. Тема зустрічі: «Роль гри у розвитку особистості  дитини молодшого дошкільного віку» з метою підвищення професійної компетентності вихователів через створення умов для розвитку гри дітей молодшого дошкільного віку, створення атмосфери професійного інтересу до розв’язання проблеми активності педагогічних кадрів.    Методист міського методичного кабінету Героєва В.І. відкрила зустріч теплими словами та побажаннями.

 Керівник ПНМК Чубченко Л.Л., виступила перед педагогами з доповіддю - презентацією презентувала доповідь за темою «Вирішення проблеми розвитку особистості дитини молодшого дошкільного віку у грі через призму БКДО».

          Івченко І.В. та Савченко А.М., вихователі ДНЗ №27 «Ромашка», презентували матеріали з досвіду роботи за темою «Роль гри у розвитку особистості дитини молодшого дошкільного віку» у формі слайдової презентації.

          Холодова І.Л., музичний керівник ДНЗ №27 «Ромашка», підготувала доповідь з показом народних ігор на тему «Народні ігри-величезний скарб України».

           Практична частина засідання  розпочалася переглядом тематичного заняття з дітьми другої молодшої групи за темою «Ігрові перлинки» -  вихователь Савченко А.М. Вона використала на занятті цікаві прийоми: «Стежка добра», «Чарівна галявина», на якій діти згадали чарівні слова та квіти розкрились, а в них були картки для наступного завдання. Діти із задоволенням прийняли участь у грі «Танграм», склавши фігури улюблених тваринок. В процесі гри «Добрі та погані вчинки» просліджувалась  систематична робота з морального виховання. З захопленням малята зустріли Фею Добра, яка подарувала дітям в нагороду смайлики за їх добрі вчинки та пограла з ними в гру «Карусель».

          Чубченко Л.Л., керівник ПНМК провела з педагогами практичну вправу «Експеримент», яка розкрила індивідуальність кожного, надати йому можливість проявляти себе творчо і не боятися це робити.

          Удовенко ОЛ., вихователь ДНЗ №19,  організувала і провела майстер-клас на тему «Вплив гри на становлення дитячого колективу та розвитку в ньому доброзичливих взаємин». Вона запропонувала вирішити через гру готовність прийти на допомогу друзів, бути відкритими  один до одного, брати відповідальність на себе та розподіляти її з іншими учасниками утвореної спільноти, поважати один одного, критично мислити, ефективно спілкуватися в грі та поза її межами.

        Хочеться відмітити змістовну доповідь «Гра  в розвитку мовлення дошкільнят» вихователя ДНЗ №27 Жарової Н.В.. Не залишилися байдужими вихователі і від перегляду виставки дидактичних ігор, виготовлених власноруч : дидактичні та розвивальні ігри за методикою М.Монтессорі, виготовлені своїми руками – «Божа корівка, знайди свою галявинку», «Мозаїка», «Осіннє листячко», «По гриби», «Вдягни ляльку», «Катушки» «Автобус», «Намисто із солоного тіста», «Розклади олівці по скляночкам», сенсорну стежку для ніг, створила багатофункціональне розвиваюче панно «Жива картинка», гру з патріотичного виховання «Мої улюблені ляльки», та інші.

В заключній частині методист ММК Героєва В.І. підвела підсумки роботи та надала методичні рекомендації. 


Методичне об’єднання музичних керівників м. Добропілля

28-го березня на базі дошкільного навчального закладу № 25 «Радість» смт. Новодонецьке пройшло методичне об’єднання музичних керівників м. Добропілля за темою «Роль родини у  музичному вихованні дітей дошкільного віку з національно-патріотичного спрямування». Розглядалось питання організації спільної роботи з родинами, педагогами та дітьми.

Щастя малюків, сонячні усмішки на їхніх обличчях  цілковито в наших руках – в руках педагогів та батьків. Ми, дорослі, відповідальні за щасливе майбутнє дітей, за здійснення їхніх мрій і сподівань, але також відповідальні за те, щоб дитина не забувала свої національні святині.  На цьому методичному об’єднанні батьки стали безпосередніми активними учасниками, адже запорукою успіху у вихованні дитини патріотизму, толерантності, любові до Батьківщини є співпраця дошкільного закладу та батьків.

Учасники МО були в захваті від талановитих виступів родин. Був представлений  вокальний номер батька з сином з піснею К. Скрябіна «Мамо» (родина Парашинець). Виступ викликав ніжні почуття у слухачів,  а у деяких на очі навертались сльози. Доречною, актуальною у виконанні сім’ї Снігурових була українська народна гумореска «Неслухняна Неля». В гуморесці сім’я підкреслила, що виховання дитини починається з колиски. Зі зворушливою танцювальною композицією «Скрипаль» виступила сім’я Мукасєєвих. Жартівливу українську народну пісню «А мій милий, чорнобривий» було вдало виконано і драматизовано родинами Кривич та Новомлинець.

Музичне спілкування  мами М. Морозової з сином в жартівливій пісні «Ой, під вишнею, під черешнею» було побудовано на спільній діяльності, партнерстві, відчувався духовний зв’язок між найріднішими людьми.

Краяла душу, викликала почуття гордості за свій народ, його велику культуру, національні традиції заключна композиція з рушниками, виконана співробітниками закладу та дітьми. В ній ще раз підкреслено, що український рушник – оберег наших родин, невід’ємна частина життя.


«Маленька дитинка – допитливий дослідник, відкривач світу»

Згідно плану роботи  методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради 15 березня 2017 року пройшло чергове засідання предметної науково-методичної комісії вихователів груп раннього віку міста за темою: «Нетрадиційні підходи в організації пізнавальної діяльності дітей раннього віку». Засідання відкрила методист міського методичного кабінету Героєва В.І., захід відбувся на базі дошкільного навчального  закладу № 36 «Пролісок» (завідувач Андрушків Г. Ф., вихователь-методист Перліцану Л.В.)

    Дошкільне дитинство – оптимальний період для розвитку пізнавальної сфери.  пізнання, як відомо, починається зі сприймання. Повноцінне виявлення сенсорних здібностей, засвоєні сенсорні еталони та їх застосування вже на етапі дошкільного дитинства –  необхідне підґрунтя для загального розумового розвитку дитини.

    Під час практичного блоку  педагогам було представлено відкрите заняття в групі раннього віку за темою «Повернення Краплинки до мами – Хмаринки» (вихователь Мещерякова Н. І.). Малюки мали змогу продемонструвати свої знання з сенсорно – пізнавального розвитку у різних формах самостійної діяльності. Чудовий настрій та позитивні емоції викликала цікава «подорож» до пісочної країни, блакитного озера з рибками та квіткової галявини. Малюки з задоволенням грали, виконували танцювальні рухи під музичний супровід і були вражені подарунку «мами Хмаринки» - блакитним повітряним кулькам.

    Керівник ПНМК Перліцану Л.В. познайомила учасників засідання з системою роботи дошкільного закладу з формування сенсорно-перцептивного розвитку дітей раннього віку. Представила інтерактивну презентацію  на тему «Інтелектуальні ігри Б.Нікітіна». Багато вражень та зацікавленості викликала в учасників заходу практична робота з кінетичним піском. Майстер – клас з використання цього матеріалу провела практичний психолог закладу Пасічник О.В. 

     Вихователь групи раннього віку – фахівець який знає, що, коли і як потрібно дитині до трьох років. Він як ніхто інший розуміє наскільки важливо в ранньому віці те, як побудовані взаємини між усіма учасниками педагогічного процесу: вихователями, дітьми, батьками – наголосила методист МК Героєва В.І. яка підвела підсумок зустрічі та надала практичні рекомендації  педагогам.  Зустріч пройшла в теплій і невимушеній атмосфері і не залишила  учасників ПНМК без корисних надбань  в педагогічній скарбниці кожного.


«З нами Бог і Україна» – провідна ідея духовного виховання дошкільників

28 лютого 2017 року на базі Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16 Краматорської міської ради Донецької області відбувся навчально-методичний семінар із теми «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на культурно-історичних християнських цінностях українського народу» за участі 49 методистів із дошкільної освіти МК/МЦ, вихователів-методистів, вихователів дошкільних навчальних закладів Донецької області.

Метою навчально-методичного семінару було презентувати програму «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях» (автори А. М. Богуш, І. Л. Сіданіч, В. Є. Сучок та ін.),  рекомендовану для використання в дошкільних навчальних закладах Міністерством освіти і науки України (лист Міністерства освіти і науки України від 16. 06. 2016 р. № 1/9-315).    

Із вітаннями до учасників заходу звернулася Стягунова О. О., завідувач відділу дошкільної освіти Донецького облІППО, кандидат педагогічних наук. Рибалка Л. Д., методист відділу суспільних дисциплін Донецького облІППО, ознайомила присутніх із нормативно-правовою базою діяльності педагогічного працівника – організатора духовно-морального виховання. Так, згідно зі Стратегією національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки (затверджена Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580/2015) упровадження навчальних дисциплін духовно-морального спрямування є основою формування особистості та підґрунтям для національно-патріотичного виховання. Водночас, за ст. 35 Конституції України, церква й релігійні організації відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова. Тому відвідання дитиною занять курсів духовно-морального спрямування має здійснюватися на підставі письмової заяви (згоди) батьків, а педагогічні працівники, які викладають ці курси, повинні суворо дотримуватися принципів добровільності та міжконфесійності.


ПНМК вихователів груп старшого дошкільного віку в ДНЗ № 24Росинка

21.02.2017 р. в ДНЗ № 24 «Росинка» відбулося чергове засідання ПНМК груп старшого дошкільного віку (керівник Желєзняк О.А.) за темою «Організація рухового режиму дошкільників як головного чинника фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ». З привітальним словом до присутніх звернулася методист ММК Героєва В.І., яка наголосила про важливість підвищення рівня професійної компетентності педагогів щодо оптимізації рухової активності дітей старшого дошкільного віку.

Керівник ПНМК Желєзняк О.А. у вступній доповіді висвітлила шляхи оптимізації рухової діяльності дошкільнят. Досвідом роботи щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ поділилася з присутніми Першина О.В., вихователь ДНЗ № 20.

На засіданні вихователем ДНЗ № 24 Дубошко Т.А. був представлений проект «Будь здоровим, дошкільник!», розроблений творчим колективом закладу з метою свідомого відношення до свого життя та здоров'я у дошкільників, а також оптимізації режиму рухової активності.

Старша медична сестра Дарочкіна Л.А. презентувала роботу профільної групи «Кріпиш», яка впродовж багатьох років стала доброю підмогою у проведені фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ. Запропонований присутнім практичний показ роботи з дітьми – комплекс на корекцію опорно-рухового апарату «Крокодил» – допоміг усвідомити присутнім, що позбутися багатьох вад у здоров’ї вихованцям істотно допомагає лікувальна фізкультура.

Яскраво та незабутньо пройшла зимова юніор – спартакіада «Росинка – 2017». Діти старшого дошкільного віку та їх батьки продемонстрували свої фізичні якості та рухову підготовку в різних змаганнях та спритність в іграх – естафетах. Хвилювання, прагнення забити шайбу, радість перемоги – всю цю гамму емоцій відчули учасники та вболівальники заходу.

Вихователі ДНЗ № 24 Корзанова Н.В. та Гулєвич Л.А. представили учасникам ПНМК нетрадиційне фізкультурне обладнання, зроблене руками педагогів та батьків. Це було надзвичайно цікавим та змістовним заходом, який надихнув учасників на творчих пошук та самостійне відкриття нових можливостей нетрадиційних технологій.

В заключній частині педагоги висловили свої думки з даного питання та зробили висновки для подальшої роботи. Методистом ММК Героєвою В.І. були надані методичні рекомендації щодо впровадження здоров'язбережувальних технологій в практику роботи ДНЗ.


Сучасні підходи до екологічної освіти дошкільників

16 лютого 2017 року  на базі ДНЗ №13 «Світлячок» м.Білицьке відбулося засідання ПНМК вихователів груп середнього віку дошкільних закладів м. Добропілля за темою «Сучасні підходи до екологічної освіти дошкільників» з метою підвищення рівня  професійної компетентності педагогів щодо організації екологічної компетентності дітей дошкільного віку.

Під час засідання Гутнік І.В.(ДНЗ №9) познайомила учасників із «Сучасними підходами формування екологічної свідомості у дітей середнього дошкільного віку», Дугельна Л.А.(ДНЗ №13) презентувала досвід роботи за темою «Виховання позитивного ставлення до природи у дошкільників», Мороз І.В. (ДНЗ №22) представила «Нестандартні підходи до створення еколого – розвивального середовища у ДНЗ» та надала методичні рекомендації щодо облаштування «Еколого – дослідницького центру в дитячому садку». Педагогів захопила презентація Ротор М.В.(ДНЗ №3) за темою «Лепбук – ландшафтний дизайн у ДНЗ».

Практична частина засідання розпочалася переглядом інтегрованого  заняття в середній групі за темою «Земля наш спільний дім». Бойченко О.В.,  завдяки використанню музикотерапевтичної педагогіки Піснезнайка, закріпила знання дітей середньої групи про існування планет сонячної системи, про глобус – модель планети Земля, показала роботу з географічною картою.

Цікавими для дошкільнят були експеримент «Виверження вулкану» та  виготовлення картин у стилі пластилінографія  «Планета Земля». Діти отримали купу задоволення і позитивні емоції  та показали високий рівень знань за цією проблемою. На згадку про заняття малята подарували гостям голубів як символ миру на нашій планеті.                

Жукотська Л.Б. організувала і провела з педагогами міста брейн – ринг «Педагогічний експрес» екологічного спрямування, під час якої дорослі змогли продемонструвати свої знання про природу, природні явища, рослинний і тваринний світ.

Героєва В.В., методист методичного кабінету, заохотила вихователів до активної участі під час обміну думками з поставленої проблеми.


Методичний фестиваль  «Дошкільна палітра Добропілля»

9 лютого 2017 року на базі ДНЗ №36 «Пролісок», відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради, відбувся методичний фестиваль «Дошкільна палітра Добропілля» еколого-валеологічного спрямування, метою якого було підвищити рівень професійної компетентності педагогів щодо формування еколого-валеологічної компетентності дошкільників засобами різноманітної діяльності.

Педагоги міста познайомилися з виставкою «Оснащення освітньо-виховного процесу еколого – валеологічного спрямування» ДНЗ №3(зав.Йолкіна Н.О.), №16 (зав.Верещака О.Ю.), №36 (зав.Андрушків Г.Ф.). Презентації з досвіду роботи профільних груп представили вихователі Григоренко О.М. «Здоровий дух – здорове тіло» (ДНЗ №36), Козюбенко І.А. «Використання методу проектів як чинника забезпечення екологічного розвитку та виховання дитини в умовах інтеграції сім’ї та ДНЗ»( ДНЗ №3), Сорокіна О.О. «Життя навколо нас»( ДНЗ №16).

Не залишилися байдужими вихователі від перегляду інтегрованого заняття в старшій групі «Нас рослинка виручай і хворіти не давай», яке провів вихователь Григоренко О.М. (ДНЗ №36). Презентувала практичний посібник «Лепбук - ландшафтний дизайн в дошкільному навчальному закладі» вихователь Ротар М.В.(ДНЗ №3 ).

Під час ділової гри «Екологічна вітальня», проведеною вихователями Козюбенко І.А. і  Сорокіною О.О. педагоги мали можливість жваво обговорити питання та перевірити себе на знання еколого-валеологічної компетентності.

 Героєва В.І., методист методичного кабінету, підвела підсумки й наголосила, що фестиваль допоміг педагогам поринути в чудовий світ природи, познайомитися з педагогами міста - творчими та працьовитими людьми, майстрами своєї справи, які всі свої знання та навички з любов’ю передають маленьким вихованцям.


Створення умов для логіко-математичного розвитку дітей                                                                 молодшого дошкільного віку

Згідно плану роботи методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради, 31 січня 2017 р. на базі ДНЗ №12 «Дзвіночок» (завідувач Рябчук М.М.) було присвячено засідання ПНМК вихователів груп молодшого дошкільного віку дошкільних навчальних закладів м. Добропілля(керівник Чубченко Л.Л., вихователь-методист ДНЗ №19).Із зацікавленістю педагоги познайомилися з виставкою методичної літератури, дидактичним матеріалом, посібниками та настільними іграми для малят з логічного розвитку. Вихователі Горбань О.Г., Кириченко Н.Г.(ДНЗ №12) виступили з досвідом своїх наробок в цьому напрямку. Питання «Вирішення проблеми логіко-математичного розвитку через призму БКДО» детально розповіла Сліпченко О.М.(ДНЗ №35). Цікавий майстер-клас з розвиваючими іграми Воскобовича «Вплив дидактичних ігор на логіко-математичний розвиток малюків» провела Хренкова О.І.( ДНЗ №34). Не залишилися байдужими вихователі під час перегляду інтегрованого заняття в ІІ молодшій групі  «В гості до Мороза Івановича», під час якого Капустіна Н.В. застосувала безліч ефективних методів та прийомів для залучення дітей логічно мислити (вміння порівнювати, вилучати зайве, складати ціле тощо). Дітлахи продемонстрували не тільки гарні знання з цієї теми, але й активність та бажання виконувати складні завдання. Особливо захоплююче пройшла дидактична гра «Впізнай на дотик», яку запропонував Мороз Іванович, і діти на дотик визначали холодні та гарячі предмети (бурульки, варену картоплю та яйце). Горбань Н.П. (ДНЗ №12) під час ділової гри для дорослих «Розвиваємо логіку» довела, що роботу з логіко-математичного розвитку необхідно розпочинати якомога раніше.

         Підводячи підсумки, Героєва В.І., методист методичного кабінету,  організувала з педагогами інтерактивну гру «Павутинка», під час якої педагоги мали можливість проаналізувати різноманітні форми роботи ПНМК, поділитися  своїми враженнями від побаченого на  заході та плідної роботи. 


«Культура добросусідства»

Засідання Школи вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів м.Добропілля «Творча лабораторія» (кер.Героєва В.І., методист ММК,  Андруняк А.І., старший вихователь ДНЗ №34) за темою  «Культура добросусідства» - інтегрований курс виховної спрямованості в дошкільних закладах» пройшов 26 січня 2017р. на базі ДНЗ №3 «Сонечко» (завідувач  Йолкіна Н.О.,  вихователь-методист  Поліщук А.В.). З метою удосконалення якості методичної роботи в ДНЗ та забезпечення послідовної системи теоретико-практичної освіти вихователів-методистів була надана інформація «Впровадження курсу «Культура добросусідства» в практику роботи дошкільних навчальних закладів» (Андруняк А.І.), представлені презентації «Використання різних видів ігор в процесі втілення курсу «Культура добросусідства» (Поліщук А.В.), «Український віночок. Донеччина» курс «Культура добросусідства» (Базалук Т.В., вихователь ДНЗ№4).

Педагоги закладу запропонували різноманітну та яскраву сумісну діяльність педагога з дітьми: українську забавлянку «Киця-Мура» (І молодша група, вих.Тихонова В.М.), азербайджанську гру «Джип, джип, джюджалярім» (ІІ молодша група,  Павлюченко Г.М.), білоруську гру   «Лапоточки» (ІІ молодша група, Козюбенко І.А.), англійську гру «Риба-кит» (середня група, Щербак Т.М.), грузинську гру «Агангала-гангала» (старша група, Чорна Г.С.).

В рамках постійної рубрики «Освітньо-інформаційний вісник» були проведені вправа на толерантне відношення один до одного  (Булінг О.В., практичний психолог ДНЗ№3), вправа «Візерунок» (Поліщук А.В.); надана інформація з ІІ обласної науково-практичної конференції «Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні» (Руріч Л.О., вихователь-методист ДНЗ№34) та ознайомлення з методичним  воркшопом  (workshop) «Кластерний підхід у процесі  розвитку здорової особистості дошкільника в умовах сучасного освітнього простору» (м.Бахмут) (Героєва В.І.).

Зустріч завершилася підведенням підсумків та виробленням рекомендацій.


Щедрик, щедрик, щедрівочка

В дошкільному навчальному закладі № 34 «Вуглик» 13 січня 2017 року відбулася розвага «Щедрик, щедрик, щедрівочка», в якій активну участь прийняли діти старших груп та педагоги  дошкільного закладу.

Народні традиції були широко представлені під час вітань. Хлопці як справжні козаки бажали міцного здоров’я та достатку, а дівчата-Меланки  заспівали щедрівочки.

У кожній групі дітей радісно зустрічали та пригощали солодощами. Все пройшло на високому естетичному рівні та з емоційно піднесеним настроєм. 


Розвага  «Наша Маланка» в ДНЗ

13.01.2017  року в  ДНЗ «Волошка» Добропільського  НВК «Спеціалізована школа I-III ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад»  відбулась розвага «Наша Маланка». Сценарій до свята  підготувала музичний керівник Луб Г.П.

Діти залюбки танцювали, розповідали колядки і щедрівки, водили хороводи та співали пісні. На свято завітав Ведмідь (вихователь Ковтік А.С.), який із задоволенням навчив дітей кататися на лижах та запросив на хоровод.

Ведучою цього свята була Господиня (вихователь Деркач Н.Т.), яка ознайомила дітей з особливостями святкування та традиціями.


Конкурс «Совенятко» в ДНЗ

В дошкільних навчальних закладах міста Добропілля  відбувся конкурс «Совенятко», де старші дошкільники змагались у грі  шашки та шахи.

 

       Всі учасники конкурсу гідно представили свої групи, проявили повагу один до одного та були нагороджені грамотами та солодкими подарунками.


Сучасні підходи до формування передумов навчальної діяльності у дошкільників старшого віку під час проектної діяльності

22 грудня в ДНЗ №20 «Оленка» в рамках методичного кабінету відділу  освіти Добропільської міської ради було проведено засідання предметної науково-методичної  комісії  вихователів груп старшого дошкільного віку  (методист ММК Героєва В.І. керівник ПНМК Желєзняк О.А ) з проблеми «Сучасні підходи до формування передумов навчальної діяльності у дошкільників старшого віку під час проектної діяльності».

Метою зустрічі було підвищити рівень професійної компетентності педагогів щодо формування передумов навчальної діяльності у дітей старшого дошкільного віку через впровадження проектної діяльності як успішної  технології особистісного розвитку дошкільника.

В теоретичній частині ПНМК «Сучасні підходи до формування передумов навчальної діяльності у дошкільників старшого віку під час проектної діяльності» прийняли участь:

·        Керівник ПНМК, вихователь-методист ДНЗ №24 Желєзняк О.А., з презентаційною доповіддю «Організація роботи щодо впровадження методу проектів у навчально-виховний процес дошкільного навчального закладу».

·        Психолог ДНЗ №4 Краснова О.В., з доповіддю «Психологічні передумови навчальної діяльності у дітей старшого дошкільного віку».

·        Завідувач ДНЗ № 20 Хомич О.С., з інтерактивною доповіддю «Формування граматичної компетентності за умови використання інтерактивних методів навчання».

В практичній частині ПНМК «Впровадження методу проектів  як засобу інтегрованого навчання дошкільнят в освітньо-виховний процес сучасного ДНЗ» педагоги переглянули інтегроване заняття з пріоритетом логіко-математичного розвитку та використанням елементів грамоти для дітей старшого дошкільного віку «Зимові пригоди», яке провела вихователь старшої групи Палена Р.В.

Вихователь ДНЗ № 20 Пєршина О.В. представила пізнавально-творчий проект з розвитку  мовлення і культури мовленнєвого спілкування, навчання грамоті та ознайомлення дітей старшого дошкільного віку з природнім довкіллям «Скоро до школи».

Керівник ПНМК, вихователь-методист ДНЗ №24 Желєзняк О.А. провела міні - практикум з педагогами «Вчимося граючись!»

В заключній частині методист ММК Героєва В.І. підвела підсумки роботи і надала методичні рекомендації.


Методичний воркшоп для керівників ДНЗ міста  Добропілля

20 грудня 2016 року згідно плану роботи методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради на базі ДНЗ №19 «Сонечко» (завідувач Громило М.О., вихователь-методист Чубченко Л.Л.) був проведений методичний воркшоп для керівників ДНЗ м.Добропілля з проблеми «Реалізація завдань Базового компоненту дошкільної світи через впровадження Педагогіки емпауерменту».

            На засіданні були присутні: завідувач методичного кабінету Курдя Н.В., спеціаліст відділу освіти Мальцева І.А., методист МК Героєва В.І., керівники та методисти ДНЗ та НВК м.Добропілля, Білозерське, Білицьке, смт Новодонецьке, Водянське.

            Педагоги та діти ДНЗ №19 під час семінару поділились з гостями накопиченим досвідом: творчий контент був представлений у вигляді виставки «Шедеври національних головних уборів українців», арт-майстерень «Руками творяться дива» та «Знайомство з технологією ебру» (вих.Рижкова Т.І., учитель-логопед Бутрік О.І.), флеш-мобу  «Перлина Україна» (вихователі Рижкова Н.О., Єфімова Т.В.), театралізованої вистави «У пошуках Колобка» (вих. Кисельова В.М.),  ігор-занять «Вулкан кольорової піни» (вих. Макаровська В.Р.), «Animal’s planet» (вих. Анацька К.О.), «Ігор патріотів» (вих. Єфімова Т.В.) та пластик-шоу «Зима – це казка наяву» (вих.Удовенко О.Л.).

     Вихователь Єжолова Т.М. з учасниками семінару провела рольову гру «З друзями веселіше» з використанням методики Н.В.Гавриш «Калейдоскоп інформаційно-мовленнєвої творчості» та елементами партнерської діяльності дорослих і дітей, що надало можливості керівникам побувати у ролі дітей, більш детально ознайомитися з інноваційною технологією та бути активними їх учасниками.

В методичному квесті вихователь-методист Чубченко Л.Л презентувала практичний посібник «Вишиванкові прописи», який стане в нагоді для педагогів ДНЗ в роботі з підготовки руки дитини до письма. Дуже цікавою формою методичної роботи з керівниками було проведення бізнес-гейму «Я все знаю, я все зможу»(методист МК Героєва В.І., вихователь-методист Чубченко Л.Л.), метою якого була активізація учасників гри, пробудження в них творчості, створення атмосфери доброзичливості та довіри, з одного боку, а також суперництва і творчої дискусії – з іншого. Педагоги мали змогу аналізувати власні можливості, вибудовувати відповідну лінію поведінки; прогнозувати та аналізувати можливості і мотиви інших людей, нестандартно мислити та колективно працювати.

Під час зустрічі панувала творча та тепла атмосфера. Курдя Н.В. та Мальцева І.А. висловили свої емоції та враження щодо методичного воркшопу і кожен керівник мав можливість надати слушну пораду та сказати теплі слова на адресу дошкільного закладу №19 «Сонечко» під керівництвом завідувача Громило М.О.


Засідання методичного об’єднання музичних керівників                                                                            ДНЗ  м. Добропілля

        З метою сприяння підвищенню фахової майстерності музичних керівників, вироблення ефективних методів і прийомів формування креативної особистості засобами музичного виховання  15 грудня  2016 року в рамках роботи методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради  в ДНЗ № 3 «Сонечко» ( завідувач  Йолкіна Н.О.,  вихователь-методист  Поліщук А.В. ) було  проведено засідання методичного об’єднання музичних керівників дошкільних навчальних закладів  в м. Добропілля   ( методист ММК  Героєва В.І. ; керівник МО Капаєва Т.М.)  з проблеми «Формування креативної особистості засобами музичного виховання».

                  Семінар був розпочатий привітанням методиста  ММК  Героївої В.І.

До уваги присутніх було запропоновано  фрагмент заняття-подорожі «Мандруємо стежками лісу»  в ІІ молодшій групі ( музичний керівник Кисельова Н.А.;вихователь Козюбенко І.А.) та фрагмент домінантного заняття з елементами імпровізації « Про дерева та вітер» в старшій групі

(муз керівник Кисельова Н.А.; вихователь Білоус Г.І.).  Несподіванкою для учасників семінару став мюзикл  з елементами креативного розвитку з дітьми середньої та старшої групи «Новоріччя в підводному царстві» (музичний керівник  Кисельова Н.А.)

               Свято було наповнено яскравими позитивними емоціями як у дорослих, так і дітей. Колектив ДНЗ не тільки показав свою роботу, а й поділився секретами педагогічної творчості та креативності.

               Керівник  МО  Капаєва Т.М. ознайомила з інформацією : «Креативний розвиток дитини дошкільного віку – необхідна складова музичного виховання в дошкільному віці». Своїм досвідом роботи з формування креативної особистості засобами музичного виховання поділилась музичний керівник ДНЗ№24 «Росинка» Лебедєва О.С. Цікавий та незвичайний для всіх учасників став майстер-клас який провели: музичний керівник ДНЗ №6 «Світлячок» Капаєва Т.М.; музичний керівник ДНЗ№27 «Ромашка» Холодова І.Л. та музичний керівник ДНЗ №22 «Радуга».

                Підводячи підсумки роботи, всі учасники взяли участь в дискусії    «Ваша думка від побаченого та почутого».


Засідання предметної науково-методичної комісії вихователів                                                                груп середнього  дошкільного віку

               17 листопада   в рамках роботи методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради в дошкільному навчальному закладі №22 «Райдуга» (завідувач        Махмудова Н.В., вихователь-методист Соловйова-Зубкова Ю.Ю.) було проведено засідання предметної науково-методичної комісії вихователів груп середнього  дошкільного віку     м. Добропілля (методист ММК Героєва В.І., керівник ПНМК Соловйова-Зубкова Ю.Ю.)  з проблеми «Театралізована діяльність як всебічний розвиток особистості дітей дошкільного віку». Зміст зустрічі був націлений на підвищення рівня професійної компетентності педагогів щодо організації театральної діяльності з дітьми дошкільного віку в ДНЗ.

                  З метою підвищення фахової майстерності педагогів щодо використання театралізованої діяльності  на   заняттях вихователем ДНЗ № 22 «Райдуга» Євтушенко О.О.  був  проведений практичний показ роботи з дітьми.   Інтегроване заняття з пріоритетом логіко-математичного розвитку з використанням театралізованої діяльності «Пригоди колобка». В ході заняття вихователем було забезпечено умови для розвитку дитячої  творчості. Діти мали можливість жити і діяти в новій невідомій ситуації, зустрічатись та взаємодіяти з героями, долати  труднощі та перешкоди, а також разом знаходити вихід з проблемних ситуацій.


Інтегроване заняття в  дошкільному закладі «Волошка»

У  дошкільному закладі «Волошка» Добропільського НВК «Спеціалізована школа I-III ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад» був проведений відкритий захід – інтегроване заняття «Український віночок», який підготувала і провела вихователь старшої групи Ковтік А.С. Метою заняття було виховання патріотичних почуттів у дітей та закріплення знань про фольклорні символи України. Вихователь презентувала цікаву гру «Чий віночок кращий», а діти подарували розфарбовані ними віночки присутнім на занятті педагогам.


Засідання  методичного об'єднання вихователів міста Добропілля

27.10.2016р.в рамках роботи методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради в ДНЗ №15 «Малятко»( завідувач  Сачко Т.В.) проведено ПНМК вихователів груп молодшого дошкільного віку за темою «Розвиток творчих здібностей дітей молодшого дошкільного віку засобами інтеграції»(методист ММК Героєва В.І., керівник ПНМК Чубченко Л.Л.).

В теоретичній частині присутні заслухали доповідь завідувача ДНЗ №15 Сачко Т.В.на тему «Особливості  розвитку творчих здібностей дітей 3-4 років».

 Також  доречними були виступи вихователів ДНЗ №29 Руденко Ю.С. на тему «Розвиток творчих здібностей  молодших дошкільників  в процесі інтеграції ігрової та мовленнєвої  діяльності»  та вихователя ДНЗ № 20 Лобас О.Р. на тему «Розвиток творчих здібностей дітей засобами  зображувальної діяльності».

Під час творчої ділової гри , яку провела вихователь – методист ДНЗ №15 Запорожець І.В. педагоги визначили , які саме форми , засоби, методи та види діяльності  найбільш ефективні для художньо-естетичного  розвитку молодших дошкільників.

В практичній частині методичного об'єднання присутні переглянули  заняття з художньо- мовленнєвої діяльності для дітей молодшого дошкільного віку «Подорож до країни казок».  Вихователь Пономаренко Т.В. під час заняття продемонструвала  присутнім знання дітей молодшої групи казок, утішок, забавлянок, мирилок, промовок. Вчила дітей моделювати казку за допомогою геометричних фігур, створила сприятливу, доброзичливу атмосферу.

Методист відділу освіти Героєва В.І. зазначила актуальність розвитку  творчих здібностей дітей  молодшого віку саме засобами інтеграції різних видів діяльності і націлила  педагогів до поглибленого вивчення теми дитячої творчості.


ДОШКІЛЬНЯТАМ – ОСВІТА ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

                  25.10.2016 р. в ДНЗ на базі №35 «Казка»  відбулося чергове засідання                                           ПНМК груп старшого дошкільного віку (керівник Желєзняк О.А.), метою засідання було підвищення рівня компетентності педагогів щодо удосконалення форм та методів роботи з дітьми в контексті курсу освіти для сталого розвитку.

Розпочала зустріч вступним словом методист ММК Героєва В.І., яка наголосила на важливості впровадження ідей, принципів та цінностей сталого розвитку у навчання і виховання з метою формування відповідального ставлення до оточуючого середовища.

Керівник ПНМК Желєзняк О.А. звернула увагу присутніх на актуальність даної проблеми в сучасному суспільстві, висвітлила провідні завдання освіти для сталого розвитку в дошкільному навчальному закладі. Гринцова О.В., вихователь – методист ДНЗ № 35 розкрила питання про особливості і технології ОСР для дітей старшого дошкільного віку. Вихователь ДНЗ № 35 Гусєва Н.Г. поділилася з присутніми досвідом своєї роботи з даного питання, а також розкрила зміст програми «Маленькі люди великого світу». Лук’ян Т.М., вихователь – методист ДНЗ № 9, доповіла про самодослідження особистісного розвитку дитини – дошкільника.

         В практичній частині засідання присутнім було запропоновано переглянути відкритий показ роботи з дітьми в межтематичний період «Історія виникнення іграшки» (Семенова С.П.), а також відео – презентацію проведення тематичного дня.

          Засідання було змістовним та плодотворним,що надало педагогам нових сил та натхнення в подальшій педагогічній діяльності.


Засідання  методичного об’єднання музичних керівників                                                              ДНЗ міста  Добропілля

                20 жовтня   в рамках роботи методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради в дошкільному навчальному закладі №31 "Малятко"(завідувач Савчак В.О.) проведено засідання  методичного об’єднання музичних керівників  за темою "Здоров’язберігаючі технології музичного спрямування у житті дітей дошкільного навчального закладу" (методист ММК Героєва В.І., керівник ПНМК Т.М.Капаєва.).

                   В рамках теоретичної частини присутні заслухали доповідь з досвіду роботи музичного керівника ДНЗ №4 Березіної Т.О. на тему «Організація нетрадиційних форм оздоровчої роботи на музичних заняттях в дошкільному закладі» Доречним був виступ музичного керівника НВК №7 Долженко Ю.О. на тему «Інноваційні оздоровчі технології в роботі з дітьми дошкільного віку».

   Під час творчої гри, яку провела музичний керівник ДНЗ №35 Нічик С.В., педагоги згадали особливості системи музично-оздоровчої роботи в дитячому садку.

    В рамках практичної частини методичного об’єднання присутні переглянули заняття з музикотерапії для дітей середньої групи «Сеанс добра та посмішки». Музичний  керівник Давиденко Н.В. під час  заняття спрямувала діяльність на зняття емоційно-психологічної напруги та досягнення катарсису у процесі музичної та творчої діяльності.

         Діти продемонстрували вміння робити самомасаж за методикою І.Цуцумі, дихальні вправи, вправи з валеокорекції, музично-пальчикові ігри, вправи для розвитку загальної моторики.

      Була представлена розвага «Чарівний радіоприймач або нові пригоди фіксиків». Під час  заходу Давиденко Н.В. презентувала здоров’язберігаючі технології: вокалотерапія, бесінг, релаксація, медитація, танцювально-ігрова методика «Са-фі-Дансе»

          Методист відділу освіти Героєва В.І. зазначила  актуальність використання здоров’язберігаючих технологій під час  музичних занять та у  навчально-виховному процесі в цілому. Валентина Іванівна визначила особливості реалізації музично-оздоровчої роботи та наголосила про потребу поглибленого опрацювання даної проблеми.

    Керівник методичного об’єднання музичних керівників Капаєва Т.М. поглибила  знання педагогів щодо базових вимог використання здоров’язберігаючих технологій під час проведення роботи з музичного виховання дітей згідно оновленого Базового компоненту дошкільної освіти та діючих освітніх програм.