Семінар учителів російської мови, зарубіжної літератури

Пізнавально й творчо пройшов семінар-практикум учителів зарубіжної літератури в Білицькій ЗОШ І-ІІІ ст. №9 з теми «Індивідуальний освітній маршрут, або акцент успішного навчання». Під час інтерактивної доповіді  Тетяни Михайлівни Зінкевич  педагоги виконували конструктивні та творчі завдання.

На уроці  психологічне дослідження в 10 класі «Е. Т. А. Гофман «Крихітка Цахес, на прізвисько Цинобер», Климовець Т.Л., показала різні форми та методи роботи, які  педагоги взяли для свого кейсу педагогічних ідей.

На майстер-класі від Дмитрук І.М., учителя  української мови, зарубіжної літератури,  словесники  навчилися  працювати з пантбуком. А на вебпітчингу «Від учителя до митця» створювати різноманітні завдання для індивідуального освітнього маршруту в інтернет-сервісах.

     Учасники семінару обмінялися думками, визначили доцільність і практичність  семінару, виробили рекомендації щодо подальшої співпраці.


Педагогіка партнерства НУШ

З метою підготовки вчителів 4-х класів до роботи в Новій українській школі 05.12.2019 року на базі Білицької ЗОШ І–ІІІ ступенів №10 Добропільської міської ради пройшов міський семінар-практикум за темою «Педагогіка партнерства – ключовий компонент Нової української школи». Продуктивно та яскраво відбулись всі заплановані заходи: коучинг «Педагогіка партнерства. Краще разом» (учителі Бєланова І.В., Гапон В.Д.), інтегрований урок «Євразія – найбільший материк» у 4-Б класі (учитель Мамаєва О.В.),  зустріч-гра «Вершина успіху» в 4-А класі (учитель Науменко І.В.), карусель інноваційних ідей «Можливості сучасного інноваційного простору для спілкування з батьками» (учитель Воронов О.В.), психологічна релакс-пауза «Мандала-терапія» (психолог Новік Н.Г.).

Учасники семінару прийшли до висновку, що для того, щоб змінити ситуацію на краще, в сучасній школі потрібно втілювати у життя провідні ідеї педагогіки партнерства, тому що «Тільки разом з батьками, спільними зусиллями, вчителі можуть дати дітям велике людське щастя»                     (В.О. Сухомлинський).


Семінар-практикум учителів 1-х класів м. Добропілля

          З метою сприяння зростання фахового рівня вчителів початкових класів в рамках наступності в роботі ЗДО та ЗЗСО,  21 листопада 2019 року на базі Білозерської ЗОШ №13 пройшов семінар-практикум «Інтегроване навчання як чинник розвитку пізнавальної активності учнів». Адже головне завдання інтегрованого навчання – допомогти дітям виробити цілісне бачення світу та самого себе, знайти певну життєву позицію щодо природи та суспільства.

         Бабенко О.М. зустріла педагогів  на ранковій зустрічі «Починай день з позитиву» та  запросила до творчої  вітальні «Упровадження інтеграції у навчальний процес НУШ». Татарченко І.М, провела панорамне заняття «Знайомство з модою», учитель фізичної культури Карпенко С.М. внесла пожвавлення  за допомогою «Калейдоскопу руханок».

         Дуже сподобалась гостям семінару Workshop (майстерня) «Наступність у навчанні англійської мови з дитячого садка та в початкових класах», проведена Мілейко О.В. Із задоволенням педагоги взяли участь у арт-терапевтичній вправі «Мандала», підготовленій практичним психологом Вороновою І.В. та творчо попрацювали над виготовленням травел-буку у визначеному віртуальному просторі дошки Padlet.

         Учасники семінару попрацювали продуктивно, творчо та позитивно, із задоволенням обмінялися емоціями та враженнями, побажали організаторам  наснаги та творчих сил.


Методичний марафон авторських творчих майстерень

       Засідання Школи педагога-новатора закладів дошкільної освіти м.Добропілля відбулося за темою «Впровадження інноваційних технологій в практику роботи закладу дошкільної освіти» (керівник Чубченко Л.Л.) у вигляді методичного конструктора. Майстер-класи педагогів Харченко Т.О.(ЗДО № 34), Трошиної Г.М.(ЗДО № 19), Амать’євої Ю.В.(ЗДО № 9) та Жукотської Л.Б. (ЗДО № 13) мали на меті підвищення професійної компетентності вихователів та пошуку оптимальних форм організації освітнього процесу через здійснення інноваційної діяльності. Зустріч пройшла в дружній та творчій атмосфері, були створені умови для інтегрованого обміну досвідом роботи.


Семінар – практикум учителів історії  м.Добропілля

19 листопада 2019р. у Білозерській ЗОШ І-ІІІ ст.№13 відбувся семінар – практикум учителів історії з теми «Роль суспільних дисциплін у формуванні життєвих компетентностей учнів». Дуже зацікавила учасників семінару педагогічна майстерня «Виготовлення методичної інтерактивної папки–лепбуку», де педагоги виготовляли  методичний кейс.  На майстер-класі «Сучасні електронні інструменти уроку»            Реуцька Т.Є., учитель історії, ознайомила з програмами щодо створення інтерплпкату та продемонструвала як можна застосовувати їх на практиці. Круглий стіл з елементами тренінгу об’єднав  батьків, учителів та учнів навколо актуальної проблеми «Булінг у школі», який  завершився виступом агітбригади закладу  «Я обираю світ без булінгу!».

    На семінарі панував сприятливий психологічний клімат для обміну творчими ідеями та досвідом роботи щодо впровадження інноваційних форм та методів, які сприяють розвитку життєвих компетентностей учнів на уроках історії та правознавства. Були чітко окреслені   напрями діяльності педагогів  щодо створення умов для саморозвитку  та самореалізації учня  як громадянина України.


Семінар-практикум вчителів-логопедів Добропілля

Професійне свято логопедів - «Міжнародний День логопеда» відзначається 14 листопада. Саме в цей день, на базі ЗОШ І-ІІІ ст. №10 відбувся семінар-практикум вчителів-логопедів Добропілля – «Використання інноваційних та традиційних прийомів мовленнєвого розвитку дітей із ЗНМ».

Алєшкова І.Е. (керівник МО вчителів-логопедів) бездоганно представила методичний бенефіс: презентувала свій досвід, дидактичний матеріал. Педагоги  мали можливість ознайомитись з творчою лабораторією (робочим кабінетом) Ірини Едуардівни та відвідати заняття.

Цікавим та  корисним для використання в роботі логопедів-практиків були майстерня досвіду Бутрік О.І. (ЗДО №19) та майстер-клас Канюки О.В. (ЗДО № 22).

Багато позитивних емоцій та плідна співпраця – чудовий результат роботи справжніх професіоналів!


Семінар шкільних бібліотекарів закладів освіти міста Добропілля

      7 листопада 2019 року  НВК-ліцей  радо приймав шкільних бібліотекарів закладів освіти міста на семінарі-практикумі «Використання новітніх технологій для популяризації роботи шкільної бібліотеки: досвід та проблеми».

 « Як прищепити сучасним дітям любов до читання?», «Як зробити шкільний простір доброзичливим, відкритим і пристосованим для сучасної освіти?», «Як учити дітей інформаційної грамотності?» - саме на ці  питання шукали відповіді  творчі бібліотекарі, яких надихнула Наталя Андріївна Талащенко, бібліотекар НВК-ліцею. Адже вона відкрила слухачам можливості використання новітніх технологій для популяризації діяльності сучасної шкільної бібліотеки.

Новими та цікавими були форми роботи: імерсивна антилекція, заняття з елементами тренінгу «Як змінити освітній простір?»,   фотосет «#Бібліотека – це модно», майстер – клас зі створення storytelling з використанням технології коміксів. А створення учасниками семінару моделей сучасної шкільної  бібліотеки, яке відбувалося  у невимушеній атмосфері творчості, креативу, професійного спілкування, стане справжнім мотиватором для подальшого фахового зростання та саморозвитку бібліотекарів міста.


Тренінги для вчителів інформатики (викладання у 2 класі НУШ)

          З 28 по 30 листопада 2019 року на базі Добропільського НВК №4 були проведені обласні тренінги для вчителів інформатики міста Добропілля та Добропільського району, які викладатимуть курси інформатичної освітньої галузі у 2-х класах Нової української школи  у 2019-2020 навчальному році. Триденний тренінг проводила підготовлений обласним ІППО тренер Цьома В.О. (учитель КЗЗСО №2). 31 педагог підвищили свій методичний та практичний рівень інформаційно - комунікаційної компетентності, опрацювали форми та методи роботи з учнями 2 класів НУШ. Бажаємо  успіхів у подальшій роботі!


МИ   КРОКУЄМО   ВПЕРЕД!

         З метою підвищення престижу олімпіадного руху, а звідси – культивування ставлення до обдарованої дитини як до найціннішого ресурсу педагогічної праці; сприяння набуттю практичного досвіду щодо олімпіадно-конкурсних завдань; формування цілісного світогляду учнів засобами інтеґрації; спонукання зростаючої особистості до активного саморозвитку в галузі мовно-літературної освіти; виховання поваги до власної інтелектуально-творчої діяльності серед учнів та вчителів-словесників, 30.10.- 01.11.2019  стартував ПРОЄКТ «Творча майстерня ”Слово.ua“». 

         Перша осіння сесія відбулася за трьома напрямками; «Українська філологія», «Іноземна філологія», «Російська мова. Світова література». Філологічно обдарована  молодь Добропілля разом з педагогами активно співпрацювали, обмінювалися досвідом, опрацьовували технології, виконували вправи (Passivevoice, Modal verbs ), набували навичок роботи з текстом, аудіювання, опановували орфоепічні, орфографічні, граматичні, стилістичні розділи мовознавства, навчалися створювати хмаринки слів, презентації, лепбуки.


Міський семінар-практикум вчителів інформатики

21.10. 2019 року  на базі Білицького КЗЗСО№8 пройшов міський семінар-практикум вчителів інформатики з теми   " Інноваційні підходи на уроках інформатики в умовах впровадження Концепції НУШ". Мета семінару  "Підвищення рівня ІКТ- компетентності педагогічних працівників міста, формування позитивної мотивації активності вчителів та учнів шляхом впровадження елементів інноваційних технологій на уроках інформатики"  реалізовувалась через різні форми роботи: інтерактивну доповідь, он-лайн вікторину Kahoot, використання доповненої реальності, проведення відкритих уроків в початковій та середній школі.

                Дякуємо всім учасникам семінару за активну участь. Бажаємо творчих надбань, успіхів у впровадженні  інновацій, здоров'я, гарного настрою. 


Обласне свято до Міжнародного дня захисту дітей та нагородження переможців конкурсу-огляду «Дерзай, малюк!»

          1 червня  на базі оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини» у м. Святогірську відбулось обласне свято до Міжнародного дня захисту дітей. Участь у заході взяли понад 400 учнів і вихованців закладів освіти міст і районів Донеччини,  в тому числі й 23 дошкільника - переможці обласного конкурсу-огляду дитячої художньої творчості дітей пільгової категорії дошкільного віку «Дерзай, малюк».

     Увазі присутніх було представлено святковий концерт-виставу «Чарівна пекарня». Діти разом з ведучими-кухарями випекли та запустили у небо великий мафін справжнього щасливого дитинства, до якого доклали гучний сміх, неймовірну радість, цікаві казки, яскраві мрії та фантазії, міцне здоров’я, смачні солодощі.

Потім на учасників свята чекали веселі пригоди: цікаві ігри, естафети, конкурси, флешмоби, запальні танці, а на завершення – смачний та корисний куліш, майстерно зварений військовими на польовій кухні.

         Всі вихованці закладів дошкільної освіти Добропілля №3 «Сонечко», №6 «Світлячок», №9»Тополька, №13 «Світлячок»,  №29»Джерельце», №34 «Вуглик», №35 «Казка», НВК №4 та ЦДЮТ отримали подарунки та незабутні враження, цікаво і активно провели дозвілля.

Вітаємо маленьких учасників Добропілля в обласному конкурсу-огляду «Дерзай, малюк» та бажаємо натхнення, перемоги та нових звершень!


Семінар учителів образотворчого мистецтва

 16 травня у НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7-ДНЗ» пройшов семінар учителів образотворчого мистецтва  на тему « Екстер′єр у нашому житті. Малювання екстер′єру». 

 З інтерактивною доповіддю «Дизайн просторового середовища. Архітектурний образ» виступила Беліменко Л. В., учитель ОТМ ЗОШ-інтернат.

Учасники семінару взяли участь у майстер-класі «Чарівність архітектури» у стилі гризайль з графічними домальовками, який проводила Марич Г. М., учитель ОТМ НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7-ДНЗ».  Поринули  в

«Кольоровий настрій» арт-терапії, який  провела Гусєва А. В. – практичний психолог  НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7-ДНЗ». Відправились в екскурс « Подорож у майбутнє». Гості  також побачили « 5 унікальних архітектурних споруд світу», познайомились з  видатним архітектором Антоніо Гауді та його незвичайною архітектурою в Барселоні.  Зазирнули  в майбутнє й побачили  споруди, які розробляються архітекторами різних країн.  За допомогою технології «Інтуітивний живопис»  передали свій настрій та почуття. Семінар пройшов у творчий атмосфері. 


До Міжнародного дня сім’ї

В рамках тематичних інформаційно-просвітницьких заходів до Міжнародного дня сім’ї, який щорічно відзначається 15 травня (резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 20.09.2013 р.) в м. Покровську в НВК №1 пройшов обласний семінар-практикум «Інноваційні підходи до духовно-морального виховання особистості»,  представниками якого від м.Добропілля були Героєва В.І., методист методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради, Кузьмініч Л.О., керівник гуртка «Християнська етика» НВК № 4 та  Андрушків Г.Ф., завідувач ЗДО №36 «Пролісок».

Рибалко Л.Д., методист відділу національного виховання та суспільних дисциплін Донецького облІППО, презентувала проект «Освіта та духовний розвиток особистості», вручила Грамоти та Подяки переможцям і учасникам обласних заходів морально-духовного спрямування.

          Андрушків Г.Ф., переможець Всеукраїнського фестивалю-конкурсу  «Учитель (вихователь) року з предметів духовно-морального спрямування -2018»., провела майстер-клас та поділилась  враженнями від конкурсу, що відбувся в м. Острог.

Педагоги закладів освіти стали активними учасниками заходу, спрямованому на формування сімейних цінностей, у майстер-класах: розгадуванні кросвордів, оформленні  творчих плакатів, за якими потім складали розповіді.

Маємо надію, що подібні заходи будуть впливатимуть на збереження родинних цінностей, традиційних для українського народу: подружня вірність, піклування батьків про дітей, піклування та пошана дітей про старших, злагода та довір’я між членами сім’ї тощо.  


Обласна авторська майстерня освітян Добропілля в дії

Краматорський дошкільний дитячий будинок № 3 «Гайок» в межах роботи обласної авторської майстерні Кальченко Інни Володимирівни «Створення моделі інклюзивної освіти в Школі Педагогічної Гармонії як передумова для повноцінної соціальної мобільності дітей з обмеженими можливостями» зустрічав педагогів області на засіданні Клубу дефектолога «Професійна кооперація для здійснення корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми з аутичними проявами».

Мета зустрічі  – активізація діяльності фахівців щодо цілеспрямованого ефективного надання психолого-педагогічних та корекційно-реабілітаційних послуг дітям з аутичними проявами в умовах спеціальних загальноосвітніх інтернатних закладів, закладів загальної середньої та дошкільної освіти, де впроваджується інклюзивна освіта.

Завідувач відділу спеціальної та інклюзивної освіти Донецького ОІППО Лопухіна Т. В. зосередила увагу на питаннях підготовки спеціальних кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців-дефектологів. Доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри технологій корекційної та інклюзивної освіти Донбаського державного педагогічного університету Дмитрієва І. В. висвітлила питання «Стан сучасної спеціальної освіти, проблеми та перспективи для дітей з аутизмом».

З презентацію методичного посібника «Особливі діти в умовах дошкільного навчального закладу» з досвіду роботи дошкільного закладу «Росинка» виступила Желєзняк Олена Андріївна, вихователь-методист ЗДО № 24 м. Добропілля. Учитель-логопед відділу освіти Добропільської міської ради Даниленко Наталя Василівна розповіла про роботу вчителя-логопеда з молодшими школярами з РАС в умовах інклюзії.

Упродовж обговорення учасники засідання висловили бажання поглибити співпрацю фахівців спеціальних закладів освіти з педагогами, що здійснюють корекційний супровід дітей з ООП, здійснювати консультування та поширення знань серед педагогів, які працюють із дітьми з аутичними проявами в умовах інклюзивного та індивідуального навчання та їх батьків.


Міський фестиваль «Всезнайко» завітав до ЗЗСО м.Білезерське

26 квітня Білозерська загальноосвітня школа радо вітала гостей - учнів 3-4 класів шкіл міста, для  проведення  патріотичного  квесту «Україна різноманітна» у рамках міського фестивалю «Всезнайко». Метою даного заходу було збагачення знань дітей про квіти, їх вшанування як оберегів людського життя, а найголовніше – вчити бачити красиве і корисне поряд та   виховувати любов до своєї Батьківщини, бережне ставлення до природи рідного краю.

      Учасники квесту  мали пройти по черзі 7станцій.  На кожній станції були  різні завдання. Після кожного виконаного завдання, команда отримувала один елемент українського віночка (квіти: ромашка, мак, волошка, сонях; пшеничний колосок; жовту і синю стрічки) і наліпку на карті, яка означала, що станцію успішно пройдено. Команди  повинні були найшвидше зібрати усі елементи українського віночка. Наприкінці гри учасники разом з ведучими на стенді виклали український віночок з тих квіток, які отримали на кожній станції після виконаного завдання.

         І ось наші діти, успішні та впевнені у собі, повертаються дружними командами до своїх шкіл! Вони - переможці! З гарним настроєм, згадками про веселі пригоди, цікаві завдання квесту та ще й з подарунками-книжками!


Засідання науково-методичної комісії практичних психологів та соціальних педагогів

На  базі  методичного  кабінету  відділу  освіти  Добропільської  міської  ради  пройшло засідання науково-методичної комісії практичних психологів та соціальних педагогів  з  теми «Психолого-педагогічний супровід  інклюзивної  освіти».

         В ході методичного меседжа   методист психологічної служби МК Гордієнко І.М. акцентувала увагу слухачів на  нормативно - правовому забезпеченні інклюзивної освіти.

          Досвідом створення інклюзивного освітнього простору, системи психологічного супроводу дітей з психофізичними вадами в освітньому закладі з інклюзивним навчанням поділилися фахівці психологічної служби Добропільського НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 4  з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад» Бикова Т.М., Разумовська – Михалко П.В., Курій К.С., вчитель – дефектолог, логопед, Валента Я.П., спеціальний  психолог, дефектолог.

         В ході  лекційного модуля  Бикова Т.М. розкрила необхідність створення спеціальних умов для дітей з особливими освітніми потребами  при включенні їх до освітнього середовища, значущість готовності педагогів та психологів до роботи в умовах інклюзії.                 

        Під час психологічного практикуму «Робота психолога в команді щодо створення ІПР дитини з ООП» фахівці психологічної служби міста опрацювали складові діяльності психолого-педагогічної  команди освітнього закладу, що здійснює супровід, отримали неоціненний досвід  організації  мультидисциплінарного  підходу в роботі, яким поділилися практичні психологи НВК№4, неодноразово презентований на  рівні міста, області, який представлений у практико-орієнтованому  збірнику  ДОІППО «Моделювання психолого-педагогічного  супроводу освітнього процесу: від теорії до практики»

      Учасники  оцінили  науковість та  значущість   теоретичного і практичного матеріалу, представленого  на семінарі,  форму  організації  та проведення засідання НМК, яке сприяло підвищенню рівня професійної  компетентності  практичних психологів, формуванню готовності  до впровадження інклюзивної освіти. 


ІІ регіональний фестиваль психологічних інновацій м. Краматорськ

Напередодні   Всукраїнського  дня  психолога  в   Краматорську  відбувся ІІ регіональний фестиваль психологічних інновацій «Психофест інновацій», в якому традиційно взяли участь практичні психологи  м. Добропілля: Гордієнко І.М., методист психологічної служби,            Гринцова О.В.  керівник НМК практичних психологів та соціальних педагогів міста, фіналісти та учасники   обласного етапу  Огляду моделей  взаємодії  психологічної служби  освітнього  закладу  з батьками  Пасічник О.В. (НВК-ліцей), Бикова Т.М.(НВК№4),  Фісун О.О.(ЗОШ№15),  призерка  міського етапу Огляду Ляш О.І. (ЗОШ-інтернат).

           В роботі напрямку 1 «Психологічний Hand Made» взяли участь молоді фахівці психологічної служби, які зацікавили гостей та відвідувачів фестивалю своїми  хенд-мейдами: роботою з кінетичним піском  практичний психолог ЗОШ№17 Ємченко А.С.  та роботою з  нитками – створення ляльки - мотанки  Долі   практичний психолог НВК№1 Скриниченко О.М.

        Фахівці психологічної служби м. Добропілля стали учасниками вже традиційних для фестивалю психологічних Workshoрів, в ході яких ознайомилися з новими техніками та технологіями в роботі практичного психолога, мали змогу вправлятися в роботі з метафоричними асоціативними картками, кубиками  історій  Рори,  різними техніками арттерапії.

        Вітаємо колег з відзнакою їх професійної діяльності на ІІ Регіональному фестивалі «Психофест інновацій»: Пасічник О.В. – переможця , Бикову Т.М., Фісун О.О. – учасників обласного етапу Огляду моделей  взаємодії  психологічної служби  освітнього  закладу  з батьками.

        Сертифікатами учасників фестивалю відзначено Ємченко А.С. та  Скриниченко О.М.

        Напередодні Всеукраїнського Дня психолога бажаємо фахівцям психологічної служби м. Добропілля  натхнення, творчого запалу, задоволення  від  роботи!

        Шановні колеги! Нехай Ваші очі світяться від радості, в серці живе любов, на душі  панує  спокій, а за спиною виростають крила! 


Тематичний освітній хакатон  учителів української мови та літератури Добропілля

20.04.2018 року відбувся перший тематичний освітній хакатон «Креативна інтелектуальна особистість», що об’єднав учителів української мови та літератури всіх шкіл великого Добропілля. Його ідеєю стала популяризація новаторської діяльності на основі традицій, а результатом – залучення українознавців до спільної діяльності в медіадіалозі «Скарбниця авторських вправ #креативінтелект».

Які задачі поставили організатори (НВК №1, ЗОШ №9, ЗОШ №16, методкабінет відділу освіти Добропільської міської ради)?

ü Розширити відеотеку  візуальних образів під час екскурсій музеями             м. Краматорська (Художня школа/ кімнати етнографії та палеонтології, Музей історії міста Краматорської міської ради);

ü збагатити уявлення учасників хакатону про розвиток креативної інтелектуальної особистості;

ü познайомити з формами та методами роботи учителів-предметників (креолізовані тексти, сторітелінг, гуртувальні релаксаційні вправи (методика занурення);

ü сприяти формуванню нового професійного досвіду;

ü умотивувати вчителя-предметника стати агентом змін у сучасному освітньому середовищі.

Творчо, інтелектуально насичено пройшов захід. Наприкінці учасники об’єдналися в нетворкінг-спільноти за трьома напрямками: І – Творчі вправи на основі креолізованих текстів, ІІ –  Моя галерея історій (сторітелінг), ІІІ –  Есе «Креативна інтелектуальна особистість», щоб протягом півроку створити свої авторські бази щодо тематики хакатону.

Малюючи картину-асоціацію «Нова українська школа», учителі замовляли бажання про зміни у своїй педагогічній практиці. Емоційна енергія семінару-практикуму сконцентрувалася в гаслі: «Подаруй сонце дитині – створи інтелект-галактику вдячних зірок».

Тож уперед! До школи партнерства, до освітнього процесу, що наповнює унікальними кольорами життєві джерела кожного учня!


Використання методу проектів як чинника забезпечення екологічного розвитку дитини

Дошкільний заклад №3 «Сонечко»(завідувач Йолкіна Н.О., вихователь-методист Поліщук А.В.) радо зустрічав керівників та вихователів-методистів ЗДО м. Добропілля на семінарі за темою «Використання методу проектів як чинника забезпечення екологічного розвитку дитини».

Про актуальність формування екологічної свідомості як моральної категорії виховання з раннього дитинства розповіла методист МК Героєва, а з досвіду роботи щодо використання методу проектів як чинника забезпечення екологічного розвитку дитини, виступила завідувач ЗДО №3 Йолкіна Н.О. Корисною та пізнавальною була вправа з елементами екологічного тренінгу «Управління часом», яку провів практичний психолог Булінг О.В. А гра-стратегія з використанням проектної діяльності «Подорож пароплавом «Еколайф» на острів Проектів» надала можливість підвищити рівень оволодіння обізнаності керівників ЗДО щодо використання методу проектів.

Цікавими були заняття з дошкільнятами «Екологічна мандрівка у світ математики», туристична агенція «Ласкаво просимо у світ пісочної фантазії», «Подорож каченя, або світ за парканом пташиного двору» та «Чарівний світ парфумів». Але найбільш зворушливою виявилась відео-галерея художників-екологістів «Благаю Вас, почуйте стукіт мій в імлі!». Та приємним сюрпризом для учасників виявився модний показ екологічних костюмів «Екологічне дефіле», який продемонстрували вихователі та діти дошкільного закладу, та участь в доброчинній акції «Алея освітян дошкілля великого Добропілля».

         І як відмітила головний спеціаліст відділу освіти Мальцева І.А. семінар був плідним, надав можливість учасникам узагальнити власні знання щодо використання методу проектів, спонукав керівників та вихователів-методистів на подальше професійне та особистісне самовдосконалення та обрати нові технології для удосконалення роботи закладів дошкільної освіти.


Семінар учителів інформатики м.Добропілля

16.04.2018 року в Білицькій ЗОШ №10 відбувся семінар учителів інформатики з теми «спільна творча діяльність учителя та учнів на уроках інформатики", метою якого було підвищення професійної майстерності вчителів інформатики через спільну творчу діяльність учителя та учнів, спрямованої на творчий розвиток і соціалізацію особистості, на її успішну самореалізацію.   Під час семінару учителі інформатики виробили наступні рекомендації: упроваджувати інноваційні технології для стимулювання розвитку інтелектуального й творчого потенціалу учнів, їхніх життєвих компетентностей у процесі вивчення інформатики, активно використовувати технології формування успішної особистості учня на уроках інформатики, створювати обстановку співпраці учителя й учня на шляху до досягнення нової якості інформаційної освіти.


«Дерзай, малюк!» –  свято таланту та краси дітей дошкільного віку

          Другий рік поспіль проведено міський етап обласного конкурсу-огляду дитячої художньої творчості дітей пільгової категорії дошкільного віку «Дерзай, малюк» на базі ЗДО № 35 «Казка» (завідувач Терновська О.В., вихователь-методист Гринцова О.В.).

У конкурсі, який оцінювало журі компетентних фахівців ЦДЮТ, за номінаціями «Оригінальний жанр»  прийняли участь вихованці ЗДО №6, 34, НВК №4, ЦДЮТ,  в «Пісенному вернісажі» - ЗДО №3, 9, 12, 13, 35, НВК №4, а в номінації колективів танцювального спрямування ЗДО №9. Неймовірно зачарували членів журі роботи дошкільнят у номінаціях «Золотий пензлик» (ЗДО №6, 12, 22, 29, 31, 34, ЦДЮТ) та  «Чарівна майстерня» (ЗДО №4, 6, 34, 29, 22, 35, ЦДЮТ і для колективів учасників художнього спрямування ЗДО №3) – всього прийняло участь 48 дітей дошкільного віку.

            Учасники та гості почули вірші і пісні різного жанру  та  цікавої  тематики у виконанні маленьких співаків. Члени журі відмітили гарний підбір репертуару для кожного учасника конкурсу, чисте інтонування мелодії та артистичність маленьких виконавців в пісенному конкурсі, а роботи з художньо-естетичного спрямування не залишили байдужими ні дорослих, ні дітей та взагалі  відзначили, що всі конкурсанти талановиті, завзяті, творчі. Присутні педагоги дошкільних навчальних закладів мали змогу  отримати гарні емоції, насолодитися творчістю дітей, які із задоволенням продемонстрували свої здібності.

        Привітання від головного спеціаліста відділу освіти Мальцевої І.А. та методиста методичного кабінету Героєвої В.І. з перемогою і нагородженням отримали всі учасники чудового заходу. Представляти місто Добропілля на обласному конкурсу-огляду дитячої художньої творчості дітей пільгової категорії дошкільного віку «Дерзай, малюк» будуть вихованці закладів дошкільної освіти  №3 «Сонечко», №6 «Світлячок», №9»Тополька», №12 «Дзвіночок», №13 «Світлячок», №22 «Райдуга», №29»Джерельце», №34 «Вуглик», №35 «Казка», НВК №4 та ЦДЮТ.

Бажаємо всім маленьким учасникам Добропілля в обласному відборі

натхнення, перемоги та нових звершень!


СЕМІНАР  вчителів початкових класів

Головна ідея Нової української школи і нового Стандарту зокрема – навчання, побудоване на компетентностях. Однією з 10 ключових компетентностей Нової української школи є екологічна грамотність і здорове  життя.

З цією метою  22 березня на базі Добропільської ЗОШ І-ІІ ступенів №6 відбувся семінар вчителів початкових класів. Тема семінару « Формування здоров’язбережувальної компетентності молодших школярів на уроках гуманітарного циклу».

Метою семінару було висвітлення процесу формування свідомого ставлення учнів до власного здоров’я, необхідних знань, умінь та навичок щодо здорового способу життя на основі сучасних здоров’язбережувальних технологій таких як: інноваційні гімнастики і арт-терапії.

Початком роботи семінару став виступ Стреліної Тетяни Іванівни, директора навчального закладу, яка ознайомила присутніх з особливостями роботи колективу, технологіями досягнення успіхів педагогами та учнями у навчально-виховному процесі.

Під час  заходу вчителем Зуєвою С.М. було надано теоретичний матеріал, який вчителі Бєльська Н.А., Шнуренко В. С., Окомашенко Н.Ю., Шевченко А.А. застосували при проведенні майстер-класу «Педагогічна майстерня». Присутні   відвідали інтегрований урок у 1 класі, який провела Наталя Миколаївна Осмятченко, та переконалися в ефективності впровадження інноваційних та здоров’язбережувальних технологій в навчальному процесі. Сподіваємось, що отриманні знання   спонукатимуть освітян до формування свідомого ставлення до власного здоров’я та піклування про  здоров’я учнів і оточуючих.  

Семінар пройшов у творчій атмосфері, а його учасники отримали багато корисної інформації, які вчителі зможуть використати у своїй роботі.


Формування громадянської свідомості – основа патріотичного виховання

        З метою розповсюдження досвіду педагогічних працівників області    14 березня 2018 року відбулось чергове засідання  школи новаторства з теми « Інноваційні технології громадянського виховання в умовах позашкільної освіти» для керівників, методистів, керівників гуртків ЗПО області.           З даного питання виступили педагоги закладів позашкільної освіти з Покровська, Мирнограду, Часів Яру. Практичну частину засідання розпочала методист  Білозерського освітньо – культурного центру Добропільської міської ради Пилипенко Наталя Вікторівна. Вона поділилась досвідом роботи  свого закладу з теми « Формування громадянської свідомості – основа патріотичного виховання». Наталя Вікторівна розповіла про інноваційні форми роботи в ОКЦ з нагального питання. Співпраця з відділом освіти Добропільської міської ради , з ЗЗСО та ЗДО м.Білозерська, з бібліотекою – філією    №2 Добропільської міської ЦБС, музичною школою міста дає позитивні результати і ЗПО виступає вагомою ланкою у виховному просторі підростаючого покоління. 


Формування національної свідомості дитини через організацію роботи з мовленнєвого та художньо-естетичного спрямування

13 березня 2018 року заклад дошкільної освіти №9 «Тополька» (завідувач Бабенко О.О., вихователь-методист Лук’ян Т. М.)  гостинно відчинив двері 46 вихователям старших груп дошкільних закладів та вчителям 4-х класів загальноосвітніх шкіл великого міста Добропілля.

В рамках методичного об'єднання з наступності двох ланок дошкільної та початкової освіти засідання за темою «Формування національної свідомості дитини через організацію роботи з мовленнєвого та художньо-естетичного спрямування» пройшло у формі методичної естафети «Навчаємо й виховуємо з Україною в серці». Педагогів зацікавила виставка «Родинне дерево», яку підготували батьки, вихователі, а діти закладу  презентували її гостям.

На заході була можливість на лише підвищити професійну компетентність щодо формування національної свідомості дітей, а й познайомитися з досвідом роботи вчителів НВК №1 та вихователів ЗДО №9. Під час домінантного заняття у старшій логопедичній групі «З Батьківщиною в серці» (вихователь Кузнецова О. В.) та інтегрованого уроку у 1-му класі «Весна іде – красу несе» (вчитель Мітіна С. В.) учасники мали можливість прослідкувати систему в роботі педагогів двох ланок освіти.

Завідувач ЗДО №9 Бабенко О. О. та заступник директора НВК «Гімназія – ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» Кулікова С. Г. презентували досвід взаємодії закладів по забезпеченню взаємозв'язку і наступності у вихованні і навчанні дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Гостей зворушила прониклива музична листівка «Зацвіла в долині червона калина» (музичний керівник Куприк Г. В., вихователь Гутник І. В.) за участю дітей старшої групи та 1-го класу.

А під час методичної ниви «Від ефективності роботи з наступності – до підвищення якості освіти» (Лук’ян Т.М.) вдалося розширити та уточнити знання  педагогів щодо форм, методів і прийомів  роботи з дітьми з осно­вних напрямів патріотичного вихован­ня дошкільників та молодших школярів.

Методисти МК відділу освіти Героєва В. І. та Гнилицька Л. В. під час вправи «Мисник» допомогли підвести підсумки заходу, націлили педагогів на партнерську взаємодію і співпрацю педагогів, батьків дітей.

Раціональне поєднання традиційних та інтерактивних форм у роботі методичного об'єднання сприяло підвищенню фахового рівня педагогічних працівників та оптимізації освітнього процесу.


Методичний захід «В колі досвідчених освітян»

11.01.2018р. методичним кабінетом відділу освіти Добропільської міської ради була проведена скайп-конференція «В колі досвідчених освітян (з досвіду роботи)» за темою «Освітні фахівці об’єднуються заради змін». Педагоги різних категорій працювали на базі опорних закладів освітніх округів за напрямками:

-         управлінці закладів освіти «Компетентний директор – запорука реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього процесу»;

-         заступники директорів з ВР, педагоги-організатори та голови батьківських комітетів «Окремі аспекти організації виховної роботи в навчальних закладах відповідно до концепції «Нова українська школа»;

-         відповідальні за сайти закладів освіти «Формування інформаційно-освітнього простору закладу освіти».

Захід спрямований на забезпечення успішного переходу освітньої системи міста на новий тип гуманістично-інноваційної освіти. В процесі обміну досвідом роботи освітян були вироблені рекомендації з підвищення професійної компетентності педагогів та дидактико-технологічних складових сучасного освітнього процесу.

Використання нової технології проведення заходу on-line дає змогу раціонально використовувати робочий та не відчувати відстань між містами-супутниками великого Добропілля.


Січневі зустрічі педагогів

10.01.2018р. на базі НВК-ліцею та ЗОШ-інтернату відбулися щорічні Січневі зустрічі педагогічних працівників закладів освіти міста.

Захід був проведений з метою надання методичної допомоги педагогам у розумінні ідей концепції «Нової української школи», ознайомлення з Програмою «Освіта Добропілля для світу, що змінюється 2017-2020 р.р.» та визначення шляхів  впровадження перспективних технологій  навчання та виховання в освітній процес.

Слід відзначити активну участь вчителів в обговоренні нагальних питань осучаснення  освітньої системи, до якого були залучені і медичні працівники міста: Джура В.В., заступник головного лікаря з питань охорони дитинства і материнства, Борисов О.М., лікар-психіатр, Штих Л.А., лікар-спідолог, Кукурян В.І., лікар-дерматолог, Барміна Ю.В., психолог КДМ.

Не залишились осторонь й працівники виконкому Добропільської міської ради та громадських організацій. З педагогами зустрілися Іватіна О.Ю., начальник відділу організації кадрової роботи та внутрішньої політики, і Денисова А., політолог, координатор руху «Сильні громади» ВО Центр UA.

Родзинкою засідань стало вручення сертифікатів міської Академії "PROFУСПІХ" вчителям, які підвищили професійну майстерність за очно-дистанційною формою навчання, організованою методичним кабінетом відділу освіти.

          Маємо надію, що такі освітянські зустрічі стануть запорукою реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього процесу.