Обласне свято до Міжнародного дня захисту дітей та нагородження переможців конкурсу-огляду «Дерзай, малюк!»

          1 червня 2018 року на базі оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини» у м. Святогірську відбулось обласне свято до Міжнародного дня захисту дітей. Участь у заході взяли понад 400 учнів і вихованців закладів освіти міст і районів Донеччини,  в тому числі й 23 дошкільника - переможці обласного конкурсу-огляду дитячої художньої творчості дітей пільгової категорії дошкільного віку «Дерзай, малюк».

     Увазі присутніх було представлено святковий концерт-виставу «Чарівна пекарня». Діти разом з ведучими-кухарями випекли та запустили у небо великий мафін справжнього щасливого дитинства, до якого доклали гучний сміх, неймовірну радість, цікаві казки, яскраві мрії та фантазії, міцне здоров’я, смачні солодощі.

Потім на учасників свята чекали веселі пригоди: цікаві ігри, естафети, конкурси, флешмоби, запальні танці, а на завершення – смачний та корисний куліш, майстерно зварений військовими на польовій кухні.

         Всі вихованці закладів дошкільної освіти Добропілля №3 «Сонечко», №6 «Світлячок», №9»Тополька, №13 «Світлячок»,  №29»Джерельце», №34 «Вуглик», №35 «Казка», НВК №4 та ЦДЮТ отримали подарунки та незабутні враження, цікаво і активно провели дозвілля.

Вітаємо маленьких учасників Добропілля в обласному конкурсу-огляду «Дерзай, малюк» та бажаємо натхнення, перемоги та нових звершень!


Семінар учителів образотворчого мистецтва

 16.05.2018р. у НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7-ДНЗ» пройшов семінар учителів образотворчого мистецтва  на тему « Екстер′єр у нашому житті. Малювання екстер′єру». 

 З інтерактивною доповіддю «Дизайн просторового середовища. Архітектурний образ» виступила Беліменко Л. В., учитель ОТМ ЗОШ-інтернат.

Учасники семінару взяли участь у майстер-класі «Чарівність архітектури» у стилі гризайль з графічними домальовками, який проводила Марич Г. М., учитель ОТМ НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7-ДНЗ».  Поринули  в

«Кольоровий настрій» арт-терапії, який  провела Гусєва А. В. – практичний психолог  НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7-ДНЗ». Відправились в екскурс « Подорож у майбутнє». Гості  також побачили « 5 унікальних архітектурних споруд світу», познайомились з  видатним архітектором Антоніо Гауді та його незвичайною архітектурою в Барселоні.  Зазирнули  в майбутнє й побачили  споруди, які розробляються архітекторами різних країн.  За допомогою технології «Інтуітивний живопис»  передали свій настрій та почуття. Семінар пройшов у творчий атмосфері. 


До Міжнародного дня сім’ї

В рамках тематичних інформаційно-просвітницьких заходів до Міжнародного дня сім’ї, який щорічно відзначається 15 травня (резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 20.09.2013 р.) в м. Покровську в НВК №1 пройшов обласний семінар-практикум «Інноваційні підходи до духовно-морального виховання особистості»,  представниками якого від м.Добропілля були Героєва В.І., методист методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради, Кузьмініч Л.О., керівник гуртка «Християнська етика» НВК № 4 та  Андрушків Г.Ф., завідувач ЗДО №36 «Пролісок».

Рибалко Л.Д., методист відділу національного виховання та суспільних дисциплін Донецького облІППО, презентувала проект «Освіта та духовний розвиток особистості», вручила Грамоти та Подяки переможцям і учасникам обласних заходів морально-духовного спрямування.

          Андрушків Г.Ф., переможець Всеукраїнського фестивалю-конкурсу  «Учитель (вихователь) року з предметів духовно-морального спрямування -2018»., провела майстер-клас та поділилась  враженнями від конкурсу, що відбувся в м. Острог.

Педагоги закладів освіти стали активними учасниками заходу, спрямованому на формування сімейних цінностей, у майстер-класах: розгадуванні кросвордів, оформленні  творчих плакатів, за якими потім складали розповіді.

Маємо надію, що подібні заходи будуть впливатимуть на збереження родинних цінностей, традиційних для українського народу: подружня вірність, піклування батьків про дітей, піклування та пошана дітей про старших, злагода та довір’я між членами сім’ї тощо.  


Обласна авторська майстерня освітян Добропілля в дії

Краматорський дошкільний дитячий будинок № 3 «Гайок» в межах роботи обласної авторської майстерні Кальченко Інни Володимирівни «Створення моделі інклюзивної освіти в Школі Педагогічної Гармонії як передумова для повноцінної соціальної мобільності дітей з обмеженими можливостями» зустрічав педагогів області на засіданні Клубу дефектолога «Професійна кооперація для здійснення корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми з аутичними проявами».

Мета зустрічі  – активізація діяльності фахівців щодо цілеспрямованого ефективного надання психолого-педагогічних та корекційно-реабілітаційних послуг дітям з аутичними проявами в умовах спеціальних загальноосвітніх інтернатних закладів, закладів загальної середньої та дошкільної освіти, де впроваджується інклюзивна освіта.

Завідувач відділу спеціальної та інклюзивної освіти Донецького ОІППО Лопухіна Т. В. зосередила увагу на питаннях підготовки спеціальних кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців-дефектологів. Доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри технологій корекційної та інклюзивної освіти Донбаського державного педагогічного університету Дмитрієва І. В. висвітлила питання «Стан сучасної спеціальної освіти, проблеми та перспективи для дітей з аутизмом».

З презентацію методичного посібника «Особливі діти в умовах дошкільного навчального закладу» з досвіду роботи дошкільного закладу «Росинка» виступила Желєзняк Олена Андріївна, вихователь-методист ЗДО № 24 м. Добропілля. Учитель-логопед відділу освіти Добропільської міської ради Даниленко Наталя Василівна розповіла про роботу вчителя-логопеда з молодшими школярами з РАС в умовах інклюзії.

Упродовж обговорення учасники засідання висловили бажання поглибити співпрацю фахівців спеціальних закладів освіти з педагогами, що здійснюють корекційний супровід дітей з ООП, здійснювати консультування та поширення знань серед педагогів, які працюють із дітьми з аутичними проявами в умовах інклюзивного та індивідуального навчання та їх батьків.


Міський фестиваль «Всезнайко» завітав до ЗЗСО м.Білезерське

26 квітня Білозерська загальноосвітня школа радо вітала гостей - учнів 3-4 класів шкіл міста, для  проведення  патріотичного  квесту «Україна різноманітна» у рамках міського фестивалю «Всезнайко». Метою даного заходу було збагачення знань дітей про квіти, їх вшанування як оберегів людського життя, а найголовніше – вчити бачити красиве і корисне поряд та   виховувати любов до своєї Батьківщини, бережне ставлення до природи рідного краю.

      Учасники квесту  мали пройти по черзі 7станцій.  На кожній станції були  різні завдання. Після кожного виконаного завдання, команда отримувала один елемент українського віночка (квіти: ромашка, мак, волошка, сонях; пшеничний колосок; жовту і синю стрічки) і наліпку на карті, яка означала, що станцію успішно пройдено. Команди  повинні були найшвидше зібрати усі елементи українського віночка. Наприкінці гри учасники разом з ведучими на стенді виклали український віночок з тих квіток, які отримали на кожній станції після виконаного завдання.

         І ось наші діти, успішні та впевнені у собі, повертаються дружними командами до своїх шкіл! Вони - переможці! З гарним настроєм, згадками про веселі пригоди, цікаві завдання квесту та ще й з подарунками-книжками!


Засідання науково-методичної комісії практичних психологів та соціальних педагогів

На  базі  методичного  кабінету  відділу  освіти  Добропільської  міської  ради  пройшло засідання науково-методичної комісії практичних психологів та соціальних педагогів  з  теми «Психолого-педагогічний супровід  інклюзивної  освіти».

         В ході методичного меседжа   методист психологічної служби МК Гордієнко І.М. акцентувала увагу слухачів на  нормативно - правовому забезпеченні інклюзивної освіти.

          Досвідом створення інклюзивного освітнього простору, системи психологічного супроводу дітей з психофізичними вадами в освітньому закладі з інклюзивним навчанням поділилися фахівці психологічної служби Добропільського НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 4  з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад» Бикова Т.М., Разумовська – Михалко П.В., Курій К.С., вчитель – дефектолог, логопед, Валента Я.П., спеціальний  психолог, дефектолог.

         В ході  лекційного модуля  Бикова Т.М. розкрила необхідність створення спеціальних умов для дітей з особливими освітніми потребами  при включенні їх до освітнього середовища, значущість готовності педагогів та психологів до роботи в умовах інклюзії.                 

        Під час психологічного практикуму «Робота психолога в команді щодо створення ІПР дитини з ООП» фахівці психологічної служби міста опрацювали складові діяльності психолого-педагогічної  команди освітнього закладу, що здійснює супровід, отримали неоціненний досвід  організації  мультидисциплінарного  підходу в роботі, яким поділилися практичні психологи НВК№4, неодноразово презентований на  рівні міста, області, який представлений у практико-орієнтованому  збірнику  ДОІППО «Моделювання психолого-педагогічного  супроводу освітнього процесу: від теорії до практики»

      Учасники  оцінили  науковість та  значущість   теоретичного і практичного матеріалу, представленого  на семінарі,  форму  організації  та проведення засідання НМК, яке сприяло підвищенню рівня професійної  компетентності  практичних психологів, формуванню готовності  до впровадження інклюзивної освіти. 


ІІ регіональний фестиваль психологічних інновацій м. Краматорськ

Напередодні   Всукраїнського  дня  психолога  в   Краматорську  відбувся ІІ регіональний фестиваль психологічних інновацій «Психофест інновацій», в якому традиційно взяли участь практичні психологи  м. Добропілля: Гордієнко І.М., методист психологічної служби,            Гринцова О.В.  керівник НМК практичних психологів та соціальних педагогів міста, фіналісти та учасники   обласного етапу  Огляду моделей  взаємодії  психологічної служби  освітнього  закладу  з батьками  Пасічник О.В. (НВК-ліцей), Бикова Т.М.(НВК№4),  Фісун О.О.(ЗОШ№15),  призерка  міського етапу Огляду Ляш О.І. (ЗОШ-інтернат).

           В роботі напрямку 1 «Психологічний Hand Made» взяли участь молоді фахівці психологічної служби, які зацікавили гостей та відвідувачів фестивалю своїми  хенд-мейдами: роботою з кінетичним піском  практичний психолог ЗОШ№17 Ємченко А.С.  та роботою з  нитками – створення ляльки - мотанки  Долі   практичний психолог НВК№1 Скриниченко О.М.

        Фахівці психологічної служби м. Добропілля стали учасниками вже традиційних для фестивалю психологічних Workshoрів, в ході яких ознайомилися з новими техніками та технологіями в роботі практичного психолога, мали змогу вправлятися в роботі з метафоричними асоціативними картками, кубиками  історій  Рори,  різними техніками арттерапії.

        Вітаємо колег з відзнакою їх професійної діяльності на ІІ Регіональному фестивалі «Психофест інновацій»: Пасічник О.В. – переможця , Бикову Т.М., Фісун О.О. – учасників обласного етапу Огляду моделей  взаємодії  психологічної служби  освітнього  закладу  з батьками.

        Сертифікатами учасників фестивалю відзначено Ємченко А.С. та  Скриниченко О.М.

        Напередодні Всеукраїнського Дня психолога бажаємо фахівцям психологічної служби м. Добропілля  натхнення, творчого запалу, задоволення  від  роботи!

        Шановні колеги! Нехай Ваші очі світяться від радості, в серці живе любов, на душі  панує  спокій, а за спиною виростають крила! 


Тематичний освітній хакатон  учителів української мови та літератури Добропілля

20.04.2018 року відбувся перший тематичний освітній хакатон «Креативна інтелектуальна особистість», що об’єднав учителів української мови та літератури всіх шкіл великого Добропілля. Його ідеєю стала популяризація новаторської діяльності на основі традицій, а результатом – залучення українознавців до спільної діяльності в медіадіалозі «Скарбниця авторських вправ #креативінтелект».

Які задачі поставили організатори (НВК №1, ЗОШ №9, ЗОШ №16, методкабінет відділу освіти Добропільської міської ради)?

ü Розширити відеотеку  візуальних образів під час екскурсій музеями             м. Краматорська (Художня школа/ кімнати етнографії та палеонтології, Музей історії міста Краматорської міської ради);

ü збагатити уявлення учасників хакатону про розвиток креативної інтелектуальної особистості;

ü познайомити з формами та методами роботи учителів-предметників (креолізовані тексти, сторітелінг, гуртувальні релаксаційні вправи (методика занурення);

ü сприяти формуванню нового професійного досвіду;

ü умотивувати вчителя-предметника стати агентом змін у сучасному освітньому середовищі.

Творчо, інтелектуально насичено пройшов захід. Наприкінці учасники об’єдналися в нетворкінг-спільноти за трьома напрямками: І – Творчі вправи на основі креолізованих текстів, ІІ –  Моя галерея історій (сторітелінг), ІІІ –  Есе «Креативна інтелектуальна особистість», щоб протягом півроку створити свої авторські бази щодо тематики хакатону.

Малюючи картину-асоціацію «Нова українська школа», учителі замовляли бажання про зміни у своїй педагогічній практиці. Емоційна енергія семінару-практикуму сконцентрувалася в гаслі: «Подаруй сонце дитині – створи інтелект-галактику вдячних зірок».

Тож уперед! До школи партнерства, до освітнього процесу, що наповнює унікальними кольорами життєві джерела кожного учня!


Використання методу проектів як чинника забезпечення екологічного розвитку дитини

Дошкільний заклад №3 «Сонечко»(завідувач Йолкіна Н.О., вихователь-методист Поліщук А.В.) радо зустрічав керівників та вихователів-методистів ЗДО м. Добропілля на семінарі за темою «Використання методу проектів як чинника забезпечення екологічного розвитку дитини».

Про актуальність формування екологічної свідомості як моральної категорії виховання з раннього дитинства розповіла методист МК Героєва, а з досвіду роботи щодо використання методу проектів як чинника забезпечення екологічного розвитку дитини, виступила завідувач ЗДО №3 Йолкіна Н.О. Корисною та пізнавальною була вправа з елементами екологічного тренінгу «Управління часом», яку провів практичний психолог Булінг О.В. А гра-стратегія з використанням проектної діяльності «Подорож пароплавом «Еколайф» на острів Проектів» надала можливість підвищити рівень оволодіння обізнаності керівників ЗДО щодо використання методу проектів.

Цікавими були заняття з дошкільнятами «Екологічна мандрівка у світ математики», туристична агенція «Ласкаво просимо у світ пісочної фантазії», «Подорож каченя, або світ за парканом пташиного двору» та «Чарівний світ парфумів». Але найбільш зворушливою виявилась відео-галерея художників-екологістів «Благаю Вас, почуйте стукіт мій в імлі!». Та приємним сюрпризом для учасників виявився модний показ екологічних костюмів «Екологічне дефіле», який продемонстрували вихователі та діти дошкільного закладу, та участь в доброчинній акції «Алея освітян дошкілля великого Добропілля».

         І як відмітила головний спеціаліст відділу освіти Мальцева І.А. семінар був плідним, надав можливість учасникам узагальнити власні знання щодо використання методу проектів, спонукав керівників та вихователів-методистів на подальше професійне та особистісне самовдосконалення та обрати нові технології для удосконалення роботи закладів дошкільної освіти.


Семінар учителів інформатики м.Добропілля

16.04.2018 року в Білицькій ЗОШ №10 відбувся семінар учителів інформатики з теми «спільна творча діяльність учителя та учнів на уроках інформатики", метою якого було підвищення професійної майстерності вчителів інформатики через спільну творчу діяльність учителя та учнів, спрямованої на творчий розвиток і соціалізацію особистості, на її успішну самореалізацію.   Під час семінару учителі інформатики виробили наступні рекомендації: упроваджувати інноваційні технології для стимулювання розвитку інтелектуального й творчого потенціалу учнів, їхніх життєвих компетентностей у процесі вивчення інформатики, активно використовувати технології формування успішної особистості учня на уроках інформатики, створювати обстановку співпраці учителя й учня на шляху до досягнення нової якості інформаційної освіти.


«Дерзай, малюк!» –  свято таланту та краси дітей дошкільного віку

          Другий рік поспіль проведено міський етап обласного конкурсу-огляду дитячої художньої творчості дітей пільгової категорії дошкільного віку «Дерзай, малюк» на базі ЗДО № 35 «Казка» (завідувач Терновська О.В., вихователь-методист Гринцова О.В.).

У конкурсі, який оцінювало журі компетентних фахівців ЦДЮТ, за номінаціями «Оригінальний жанр»  прийняли участь вихованці ЗДО №6, 34, НВК №4, ЦДЮТ,  в «Пісенному вернісажі» - ЗДО №3, 9, 12, 13, 35, НВК №4, а в номінації колективів танцювального спрямування ЗДО №9. Неймовірно зачарували членів журі роботи дошкільнят у номінаціях «Золотий пензлик» (ЗДО №6, 12, 22, 29, 31, 34, ЦДЮТ) та  «Чарівна майстерня» (ЗДО №4, 6, 34, 29, 22, 35, ЦДЮТ і для колективів учасників художнього спрямування ЗДО №3) – всього прийняло участь 48 дітей дошкільного віку.

            Учасники та гості почули вірші і пісні різного жанру  та  цікавої  тематики у виконанні маленьких співаків. Члени журі відмітили гарний підбір репертуару для кожного учасника конкурсу, чисте інтонування мелодії та артистичність маленьких виконавців в пісенному конкурсі, а роботи з художньо-естетичного спрямування не залишили байдужими ні дорослих, ні дітей та взагалі  відзначили, що всі конкурсанти талановиті, завзяті, творчі. Присутні педагоги дошкільних навчальних закладів мали змогу  отримати гарні емоції, насолодитися творчістю дітей, які із задоволенням продемонстрували свої здібності.

        Привітання від головного спеціаліста відділу освіти Мальцевої І.А. та методиста методичного кабінету Героєвої В.І. з перемогою і нагородженням отримали всі учасники чудового заходу. Представляти місто Добропілля на обласному конкурсу-огляду дитячої художньої творчості дітей пільгової категорії дошкільного віку «Дерзай, малюк» будуть вихованці закладів дошкільної освіти  №3 «Сонечко», №6 «Світлячок», №9»Тополька», №12 «Дзвіночок», №13 «Світлячок», №22 «Райдуга», №29»Джерельце», №34 «Вуглик», №35 «Казка», НВК №4 та ЦДЮТ.

Бажаємо всім маленьким учасникам Добропілля в обласному відборі

натхнення, перемоги та нових звершень!


СЕМІНАР  вчителів початкових класів

Головна ідея Нової української школи і нового Стандарту зокрема – навчання, побудоване на компетентностях. Однією з 10 ключових компетентностей Нової української школи є екологічна грамотність і здорове  життя.

З цією метою  22 березня на базі Добропільської ЗОШ І-ІІ ступенів №6 відбувся семінар вчителів початкових класів. Тема семінару « Формування здоров’язбережувальної компетентності молодших школярів на уроках гуманітарного циклу».

Метою семінару було висвітлення процесу формування свідомого ставлення учнів до власного здоров’я, необхідних знань, умінь та навичок щодо здорового способу життя на основі сучасних здоров’язбережувальних технологій таких як: інноваційні гімнастики і арт-терапії.

Початком роботи семінару став виступ Стреліної Тетяни Іванівни, директора навчального закладу, яка ознайомила присутніх з особливостями роботи колективу, технологіями досягнення успіхів педагогами та учнями у навчально-виховному процесі.

Під час  заходу вчителем Зуєвою С.М. було надано теоретичний матеріал, який вчителі Бєльська Н.А., Шнуренко В. С., Окомашенко Н.Ю., Шевченко А.А. застосували при проведенні майстер-класу «Педагогічна майстерня». Присутні   відвідали інтегрований урок у 1 класі, який провела Наталя Миколаївна Осмятченко, та переконалися в ефективності впровадження інноваційних та здоров’язбережувальних технологій в навчальному процесі. Сподіваємось, що отриманні знання   спонукатимуть освітян до формування свідомого ставлення до власного здоров’я та піклування про  здоров’я учнів і оточуючих.  

Семінар пройшов у творчій атмосфері, а його учасники отримали багато корисної інформації, які вчителі зможуть використати у своїй роботі.


Формування громадянської свідомості – основа патріотичного виховання

        З метою розповсюдження досвіду педагогічних працівників області    14 березня 2018 року відбулось чергове засідання  школи новаторства з теми « Інноваційні технології громадянського виховання в умовах позашкільної освіти» для керівників, методистів, керівників гуртків ЗПО області.           З даного питання виступили педагоги закладів позашкільної освіти з Покровська, Мирнограду, Часів Яру. Практичну частину засідання розпочала методист  Білозерського освітньо – культурного центру Добропільської міської ради Пилипенко Наталя Вікторівна. Вона поділилась досвідом роботи  свого закладу з теми « Формування громадянської свідомості – основа патріотичного виховання». Наталя Вікторівна розповіла про інноваційні форми роботи в ОКЦ з нагального питання. Співпраця з відділом освіти Добропільської міської ради , з ЗЗСО та ЗДО м.Білозерська, з бібліотекою – філією    №2 Добропільської міської ЦБС, музичною школою міста дає позитивні результати і ЗПО виступає вагомою ланкою у виховному просторі підростаючого покоління. 


Формування національної свідомості дитини через організацію роботи з мовленнєвого та художньо-естетичного спрямування

13 березня 2018 року заклад дошкільної освіти №9 «Тополька» (завідувач Бабенко О.О., вихователь-методист Лук’ян Т. М.)  гостинно відчинив двері 46 вихователям старших груп дошкільних закладів та вчителям 4-х класів загальноосвітніх шкіл великого міста Добропілля.

В рамках методичного об'єднання з наступності двох ланок дошкільної та початкової освіти засідання за темою «Формування національної свідомості дитини через організацію роботи з мовленнєвого та художньо-естетичного спрямування» пройшло у формі методичної естафети «Навчаємо й виховуємо з Україною в серці». Педагогів зацікавила виставка «Родинне дерево», яку підготували батьки, вихователі, а діти закладу  презентували її гостям.

На заході була можливість на лише підвищити професійну компетентність щодо формування національної свідомості дітей, а й познайомитися з досвідом роботи вчителів НВК №1 та вихователів ЗДО №9. Під час домінантного заняття у старшій логопедичній групі «З Батьківщиною в серці» (вихователь Кузнецова О. В.) та інтегрованого уроку у 1-му класі «Весна іде – красу несе» (вчитель Мітіна С. В.) учасники мали можливість прослідкувати систему в роботі педагогів двох ланок освіти.

Завідувач ЗДО №9 Бабенко О. О. та заступник директора НВК «Гімназія – ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» Кулікова С. Г. презентували досвід взаємодії закладів по забезпеченню взаємозв'язку і наступності у вихованні і навчанні дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Гостей зворушила прониклива музична листівка «Зацвіла в долині червона калина» (музичний керівник Куприк Г. В., вихователь Гутник І. В.) за участю дітей старшої групи та 1-го класу.

А під час методичної ниви «Від ефективності роботи з наступності – до підвищення якості освіти» (Лук’ян Т.М.) вдалося розширити та уточнити знання  педагогів щодо форм, методів і прийомів  роботи з дітьми з осно­вних напрямів патріотичного вихован­ня дошкільників та молодших школярів.

Методисти МК відділу освіти Героєва В. І. та Гнилицька Л. В. під час вправи «Мисник» допомогли підвести підсумки заходу, націлили педагогів на партнерську взаємодію і співпрацю педагогів, батьків дітей.

Раціональне поєднання традиційних та інтерактивних форм у роботі методичного об'єднання сприяло підвищенню фахового рівня педагогічних працівників та оптимізації освітнього процесу.


Методичний захід «В колі досвідчених освітян»

11.01.2018р. методичним кабінетом відділу освіти Добропільської міської ради була проведена скайп-конференція «В колі досвідчених освітян (з досвіду роботи)» за темою «Освітні фахівці об’єднуються заради змін». Педагоги різних категорій працювали на базі опорних закладів освітніх округів за напрямками:

-         управлінці закладів освіти «Компетентний директор – запорука реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього процесу»;

-         заступники директорів з ВР, педагоги-організатори та голови батьківських комітетів «Окремі аспекти організації виховної роботи в навчальних закладах відповідно до концепції «Нова українська школа»;

-         відповідальні за сайти закладів освіти «Формування інформаційно-освітнього простору закладу освіти».

Захід спрямований на забезпечення успішного переходу освітньої системи міста на новий тип гуманістично-інноваційної освіти. В процесі обміну досвідом роботи освітян були вироблені рекомендації з підвищення професійної компетентності педагогів та дидактико-технологічних складових сучасного освітнього процесу.

Використання нової технології проведення заходу on-line дає змогу раціонально використовувати робочий та не відчувати відстань між містами-супутниками великого Добропілля.


Січневі зустрічі педагогів

10.01.2018р. на базі НВК-ліцею та ЗОШ-інтернату відбулися щорічні Січневі зустрічі педагогічних працівників закладів освіти міста.

Захід був проведений з метою надання методичної допомоги педагогам у розумінні ідей концепції «Нової української школи», ознайомлення з Програмою «Освіта Добропілля для світу, що змінюється 2017-2020 р.р.» та визначення шляхів  впровадження перспективних технологій  навчання та виховання в освітній процес.

Слід відзначити активну участь вчителів в обговоренні нагальних питань осучаснення  освітньої системи, до якого були залучені і медичні працівники міста: Джура В.В., заступник головного лікаря з питань охорони дитинства і материнства, Борисов О.М., лікар-психіатр, Штих Л.А., лікар-спідолог, Кукурян В.І., лікар-дерматолог, Барміна Ю.В., психолог КДМ.

Не залишились осторонь й працівники виконкому Добропільської міської ради та громадських організацій. З педагогами зустрілися Іватіна О.Ю., начальник відділу організації кадрової роботи та внутрішньої політики, і Денисова А., політолог, координатор руху «Сильні громади» ВО Центр UA.

Родзинкою засідань стало вручення сертифікатів міської Академії "PROFУСПІХ" вчителям, які підвищили професійну майстерність за очно-дистанційною формою навчання, організованою методичним кабінетом відділу освіти.

          Маємо надію, що такі освітянські зустрічі стануть запорукою реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього процесу.


Семінар вчителів початкових класів та вихователів старших груп ДНЗ

                 21 грудня 2017 року в НВК «ЗОШ I-III ст.№7- ДНЗ» відбувся семінар вчителів початкових класів та вихователів старших груп ДНЗ за темою «Використання інноваційних технологій та творчих здібностей у системі роботи вчителів початкових класів та вихователів ДНЗ».

         Привітала учасників семінару директор НВК №7 Мелешко Л.В., відкрила семінар керівник ПНМК Шевчук К.Д., презентувала кафедру початкової школи Конобрицька І.І.  Інтегроване заняття в старшій групі /математика, природознавство/ «Допомога Сніговичку» провела Савченко С.В., на якому показала впровадження інноваційних технологій з блоками Дьєнеша та з паличками Кюїзенера. Інтегрований урок /математика, природознавство/ «Подорож з зимовими місяцями» провела Димченко Т.П.вчитель 1-А класу, на якому показала сучасний підхід до організації роботи з дітьми по формуванню логіко-математичних уявлень, використовуючи  інноваційні технології Н. П`ятибратової , та описових розповідей Т.Ткаченко.

         Під час професійного діалогу вчителі Долженко Ю.О. і Кухтій Г.В. ознайомили учасників семінару з методичними знахідками: математичним кейсом і лепбуком. Презентаційну доповідь «Формування логіко-математичної  компетентності молодших школярів» освітила Басова В.В., в якій розкрила засади логіко-математичного розвитку дошкільнят і першокласників та інноваційні технології і методики формування сенсорно-пізнавальної та логіко-математичної компетентності. Вчитель інформатики Ткаченко І.В. провела інформаційний меседж «Створення інтерактивних вправ за допомогою тригерів»

         Під час підсумково-аналітичного етапу методистами МК     Гнилицькою Л.В. та Героєвою В.І. були надані методичні рекомендації щодо використання інноваційних технологій в освітньому процесі.


6 грудня - День Збройних сил України

Збройні сили України —

Слава, гордість, міць країни!

Захищають мир, свободу

Служать рідному народу!

Щира шана і подяка

Хлопцям, молодим солдатам,

Що строкову службу чесно

Сприйняли, як борг почесний!


Cемінар учителів  образотворчого мистецтва

              З метою збереження та примноження традицій українського народу, виявлення власного ставлення до мистецтва як засобу духовного становлення, здійснення творчої діяльності в мистецькій сфері, підвищення фахових компетентностей педагогів у  Білицькій загальноосвітній школі №10 Добропільської міської ради відбувся семінар учителів  образотворчого мистецтва. Почався семінар з яскравого та веселого ярмарку. На ньому були представлені як українські ремесла так і українські страви.  Жива музика, танці, пісні, народні ігри та гуморески стали запорукою гарного настрою гостей та учасників семінару. Учасники семінару  мали змогу купити різні смачні страви (залучені кошти  будуть перераховані  дітям,  які потребують лікування).

Наталя Миколаївна Вінник, учитель образотворчого мистецтва. провела  інтегрований урок у п`ятому класі з теми «Писанкарство як прояв самобутньої культури народу, українська писанка». Після ознайомлення з символікою, кольорами писанок та їх історією, дітям було запропоновано створити власний ескіз писанки. Свою душу, думки, творчий талант, художнє бачення навколишнього світу кожен  виявив у маленькій писанці –  шедеврі мініатюрного живопису.

Цікавим та пізнавальним був майстер-клас за темою «Мандала як оберіг української родини». який провела Наталя Миколаївна з учителями  образотворчого мистецтва. Дословно «мандала» перекладається як «коло» и позначає цілу матрицю світобудові, зосередження гармонії і примирення з Всесвітом. Якщо ви хочете привнести в своє життя спокій, то достатньо просто помістити зображення Мандали на видному місці, щоб воно якомога частіше трапляло вам на очі. Учасники семінару ознайомилися з сучасними видами створення мандали, а також залучилися до самостійного створення писанкової мандали.

Підсумки семінару  були проведені у формі діалогу. Учасники семінару дали високу оцінку роботи колективу школи.


Семінар вчителів фізичної культури

25 жовтня 2017 року на базі НВК №7 пройшов міський семінар вчителів фізичної культури з теми «Організація та проведення уроків фізичної культури з футболу». У заході взяли участь 30 педагогів зі шкіл Добропілля, Білозерська, Білицького, Новодонецька.

Актуальність семінару зумовлена вимогами сьогодення: формуванням однієї з ключових компетентностей Нової української школи (екологічна грамотність і здорове життя).

Семінар сприяв активізації знань учасників  щодо вибору методів та прийомів навчання на уроках фізичної культури. Практичний етап заходу складався з відкритого уроку в 6 класі та виховного заходу «Веселі старти» у 7 класі.

Вчителі були залучені до активної співпраці за темою семінару через обмін досвідом, результатом якої стали методичні рекомендації щодо впровадження інноваційних технологій на уроках фізичної культури. Учасники семінару висловили вдячність адміністрації школи та вчителям фізичної культури за продуктивний насичений семінар, який зацікавив, «запалив» ідеями.


Семінар   "Сім`я – маленький Всесвіт" (с. Сергіївка)

             «Любов до батьківщини починається з родини» – ці слова, сказані колись філософом Френсісом Беконом, наочно показують яку велику роль відіграє сім'я в процесі становлення в суспільстві. Якщо враховувати, що людина сама по собі істота соціальна, неважко здогадатися, що саме сім'я, як найменший осередок  суспільства, і  є основою подальших взаємин з цілою системою. Кризові явища перехідної економіки значно погіршили становище сім”ї в суспільстві.  Виникає небезпека деформації соціалізації нових поколінь. Особливо ці зміни зачепили молоду сім”ю в Україні.

                  21 жовтня 2017 року методисти відділу освіти Добропільської міської ради, керівники та педагоги загальноосвітніх закладів, вихователі дошкільних закладів, керівники гуртків морально-етичного спрямування взяли участь у семінарі, який відбувся в Палаці культури с. Сергіївка Слов’янського району Донецької області з метою пропагування морально-етичних цінностей українського народу, пов’язаних із християнською духовною традицією, а також підвищення престижу сімейного способу життя серед дітей та молоді Донецької області.

                  Організатори заходу: громадська організація «Срітення» та   відділ суспільних дисциплін Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  представили програму, де чітко визначили стратегію підвищення престижу сімейного способу життя серед молоді.


Семінар-практикум учителів біології

        17 жовтня 2017 року на базі Новодонецької ЗОШ І-ІІІ ст..№17 Добропільської міської ради відбувся семінар-практикум учителів біології на тему «Діяльнісний підхід та дослідницька діяльність учнів на уроках біології – один з аспектів впровадження компетентнісної освіти», мета якого : забезпечення  глибокого усвідомлення вчителями проблеми компетентнісно орієнтованого підходу, надання необхідної практичної допомоги у впровадженні діяльнісного підходу як одного з шляхів формування та розвитку предметних компетентностей учнів на уроках.

 Адміністрація школи гостинно зустріла педагогів, які стали активними співучасниками подій семінару. На уроці - дослідженні на тему «Урок  узагальнення за темою «Травлення» за новим Державним стандартом», який підготувала  Єна Наталія Борисівна, разом із восьмикласниками біологи досліджували вміст шкідливих речовин у продуктах харчування та обговорювали їх вплив на організм людини.

Луценко Ірина Михайлівна - керівник ПНМК- провела методичний технопарк з проблем трансформації НВП в умовах Нової школи та надала методичні рекомендації щодо підготовки до  Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Педагогічний меседж підготувала Мельник Є.Л., учитель біології ЗОШ №11, в якому розкрила особливості діяльнісного підходу  до навчально-виховного процесу за новим Держстандартом.

Атмосферу творчої співпраці продовжила практичний психолог школи Ємченко Анастасія Сергіївна, на якому зупинилася на якостях сучасного вчителя .


Практичний   семінар   вчителів   хімії ЗНЗ Добропілля

12 жовтня 2017 року на базі Білозерської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №15 відбувся практичний семінар вчителів хімії, метою якого було підвищення професійної майстерності педагога та спонукання його до творчого розвитку шляхом упровадження інноваційних підходів до організації навчально – виховного процесу. Учасників семінару привітала директор школи Шкель Н.Л., заступник директора з навчально-виховної роботи Свирид Л. М. запропонувала віртуальну екскурсію школою. Відкрила семінар методист відділу освіти Добропільської міської ради Бєлова В. О., яка акцентувала увагу, що актуальність теми зумовлена особливим виміром якості освіти. Сьогодні однією з важливих якостей педагога, умов успішностійого як професіонала є готовність до інноваційної діяльності,  вміння бачити  проблематику особистісного розвитку, професійної спрямованості, професійної освіти, виховання й самовиховання, професійного самовизначення педагога.

 Вчитель хімії Жулькова С. А. під час свого виступу презентувала використання елементів інноваційного підходу на уроці хімії, елементів практичного застосування завдань з Програми міжнародного оцінювання PISA. Під час круглого столу відбувся захист проектів учнів 9 класу з теми «Видалення плям з поверхні тканини органічними та неорганічними розчинниками». На майстер – класі «Хімік - кудесник» учасники семінару продемонстрували практичне значення знань з хімії на кухні господині. Вчителі хімії отримали ресурси емоційної рівноваги на  психологічному практикумі «Сила позитивного мислення» з елементами мандалотерапії, який првела Фісун О. О., практичний психолог школи.

За круглим столом проведено калейдоскоп педагогічних ідей, де вчителі висловили свої думки з приводу проблеми семінару. У підсумку відмітили високу результативність та практичність проведеного заходу. Учасникам семінару запропоновано матеріали для використання у подальшій роботі.


Вчителі трудового навчання Добропілля відвідали  швейну фабрику міста Покровська «Веселка»

                 11 жовтня 2017 року відбувся виїзний семінар учителів трудового навчання м. Добропілля з теми «Формування  проектно-технологічної компетентності учнів засобами продуктивного навчання». Учасники семінару відвідали швейну фабрику «Веселка» у м. Покровськ, де їх радо зустріла головний технолог підприємства Ганна Богданівна Левченко. Ганна Богданівна розповіла  про історію  розвитку швейної фабрики, роботу технологічних  цехів, співпрацю з фірмою  «LIBERTY» (Франція).

В ході семінару головний технолог ознайомила  вчителів трудового навчання із швейним обладнанням, із технологічним процесом пошиття і оздоблення дитячої сукні. Робітниці швейної фабрики з радістю продемонстрували майстер-класи :

1.             Розкрій виробу за допомогою машин.

2.            Технологічний процес пошиття і оздоблення  дитячої сукні:

-         поопераційна обробка виробу;

-         волого-теплова  обробка готового виробу.

Учасники семінару побажали один одному творчого натхнення, геніальних ідей, феєричних вражень , і до наступних зустрічей. 


Змагання з легкоатлетичного багатоборства серед вчителів  фізичної культури та предмету «Захист Вітчизни» ЗНЗ Добропілля

                          13.09.2017р. на стадіоні   Білозерського професійного гірничого ліцею були проведені змагання з легкоатлетичного багатоборства серед вчителів  фізичної культури та предмету «Захист Вітчизни» ЗНЗ міста Добропілля. Змагання присвячувалися 85-річчю Донецької області та проводилися з метою популярізації легкоатлетичного спорту в місті, підвищення ефективності навчально-тренувальної роботи.

                        На заході були присутні методист МК Гнилицька Л.В., директор ДЮСШ Базюк І.М., які привітали педагогів з цим спортивним святом. Учасники змагалися в наступних видах: біг 100м; стрибки у довжину з місця; метання гранати; біг 800 та 1500м.

За підсумками змагань вчителі показали дуже гарні результати. Переможцями стали: Роман О.О., НВК-ліцей та Михалко О.І., НВК №4. ІІ та ІІІ місця посіли Ісмагілова О.О., ЗОШ №18, Кулініч Н.В., Щерба М.М., ЗОШ №15 (серед жінок) та Піддубний О.В., ЗОШ № 18, Подопригора О.О., ЗОШ №6 (серед чоловіків).

Маємо надію, що такі педагоги стануть прикладом для своїх вихованців, а змагання – щорічними.

Бажаємо всім вчителям міцного здоров'я, родинного щастя, невичерпного оптимізму, натхнення у здійсненні всіх починань та задумів, нових спортивних звершень.


Традиційні серпневі зустрічі освітян Добропілля

                         Вже доброю традицією стали серпневі зустрічі освітян. Цього року 28 серпня, напередодні   нового навчального року, свої двері відкрив Навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей для проведення ІІІ міського форуму освітян Добропілля – 2017.

                На Форумі були присутні представники з усіх 44 навчальних закладів великого Добропілля.  Форум проходив за освітніми векторами трендових студій: «Інтегроване навчання», «Освітні проекти», «Дистанційне навчання», «Освітні технології перевернутого навчання», «Компетентністне навчання в початковій школі».

               Сьогодні відбуваються докорінні зміни у системі освіти та педагоги міста вже готові до цих змін. Це підтвердили матеріали виставкової експозиції, на якій було представлено більше 200 напрацювань освітян міста.  Серед представлених матеріалів відвідувачів виставки зацікавили змістовні надбання вчителів щодо впровадження інтегрованого навчання, методу проектів, перевернутого навчання, steam- освіти, дистанційної освіти.

В рамках Форуму працював Прес- холл, на якому відбулась зустріч спеціалістів відділу освіти з громадськістю, батьківською спільнотою. Під час роботи прес-холу учасники отримали відповіді на запитання стосовно діяльності опорної школи, попередження професійного вигорання педагогів, про участь у пілотному проекті з впровадження нових Державних стандартів початкової школи на базі НВК №4.

                 Впродовж Форуму були підведені підсумки за кращу розробку сучасних освітніх трендів. Виставка кращих збірок демонструє, що вчителі Добропілля плідно готуються до впровадження концепції Нової української школи та вже зараз переорієнтовуються з інформаційної системи освіти на компетентнісний підхід у навчанні, що дає нам впевненість у завтрашньому дні.

Впродовж дня працювала виставка «Арт-альтанка» з майстер-класами, які стали в нагоді педагогам.


ІІІ Форум освітян Добропілля (день другий)

                     29 серпня 2017 року на базі НВК: ЗОШ - ліцею продовжив роботу «ІІІ Форум освітян Добропілля». Цей день було присвячено роботі з керівниками навчальних закладів Добропільської міської ради під гаслом «Освіта Добропілля: кращі практики,  кроки до успіху, перспективи розвитку».

Робота розпочалась з душевних та яскравих пісень - привітань від вихованців колективу «Берегиня» Добропільської музичної школи, призерів Міжнародного конкурсу в м. Китен, Болгарія.

Не залишились поза уваги та були відзначені педагогічні працівники, які закінчили свою педагогічну діяльність та вийшли на заслужений відпочинок: Венгер В.Ф., вчитель російської мови та літератури ЗОШ № 9, стаж роботи - 44 роки; Стрюкова Т.В., вчитель початкових класів ЗОШ № 10, стаж роботи – 30 років; Земляніцина Р.І., вчитель математики ВЗОШ № 2, стаж роботи – 50 років. На згадку про плідну співпрацю вони отримали подарунки від вдячних мешканців міста.

Традиційно були представлені 8 молодих спеціалістів, які свідомо обрали педагогічну ниву, серед них випускники шкіл міста: Деревенець Д.О., Міргородський І.О., Софінська Т.І. Вони отримали подарунки від профспілкового комітету.

В ході наради дипломами та грошовими винагородами було відзначено переможців IV міського конкурсу «Сучасний урок в умовах впровадження нових Державних стандартів»: Ковлеву М.В. та Ломову І.В. (ЗОШ № 17), Скиданенко О.В. (ЗОШ № 16), Борцову О.Ю. (ЗОШ № 14), Лащенко О.Ю. (ЗОШ № 18), Гарбуз А.Ю. (ЗОШ № 9), Стешенко М.А. (ЗОШ № 19), Єрьоменко Ж.М. (ЗОШ № 13).  

Нарада з керівниками навчальних закладів проводилася у форматі інтерактивного спілкування та обміну думок. В ході роботи були підбиті підсумки розвитку освітньої галузі міста Добропілля у 2016-2017 навчальному році та заплановані завдання на 2017-2018 навчальний рік.

Узагальнила роботу наради начальник відділу освіти Інна Володимирівна Кальченко. Вона зазначила, що нове освітнє законодавство орієнтується на запит сучасного суспільства. Освітяни міста не стоять осторонь, шукають свої шляхи вдосконалення освітнього простору. Вона впевнена, що у найближчому майбутньому, зміниться система освіти, яка буде відкритою,  доступною, якісною.

Бажаємо всім педагогам Добропілля бути незмінними  у любові до обраної професії. Сподіваємося на нові здобутки й творчі злети. Результати  невтомної педагогічної праці стануть суттєвим кроком на шляху до подальшого реформування системи освіти України.