Результати    ЗНО-2017

                  Школи отримали результати ДПА у формі ЗНО-2017 з усіх предметів, які обрали випускники у цьому навчальному році. Найбільшу кількість балів - 12 отримали:

-         з української мови та літератури: Гнілицька А., Скорук О. (НВК №1), Антипенко П., Брич Я.,  Вінс В., Волнянська Є., Молчанова Ю. (НВК №4), Шамрай М. (НВК №7), Худич А. (ЗОШ №13);

-         з математики: Єрюшкін Д. (НВК №4), Лашина Г. (НВК-ліцей), Перешивайло О. (ЗОШ №16), Кулініч К. (ЗОШ №18).

Стабільні результати учні показали з біології. Вперше в 2016-2017 н.р ДПА  у формі ЗНО з англійської мови обрали 37 випускників і четверо з них виконали завдання на високому рівні: Вагін М., Скорук О. (НВК №1), Антипенко П., Волнянська Є.  (НВК №4).

Вітаємо педагогів, учнів  та їх батьків з високими результатами!


Переможці конкурсу «Сучасний урок» визначені

                 Сучасний вчитель –професіонал, який у постійному творчому пошуку відповіді на актуальне питання «чому навчати школярів?» Сучасному вчителю необхідні гнучкість і нестандартне мислення, вміння адаптуватися до швидких змін у житті. А це можливо лише за умови високого професіоналізму та досвіду.  

Вже четвертий рік поспіль відділом освіти Добропільської міської ради серед педагогів міста проводиться  конкурс професійної майстерності «Сучасний урок (позакласний захід) в умовах впровадження нових Державних стандартів». Традиційно IV міський конкурс розробок уроків та позакласних заходів пройшов навесні за трьома номінаціями   «Сучасний урок з використанням  медіа-ресурсів», «Сучасний позакласний захід з предметів природничого циклу  у 8  класі» та  «Сучасний виховний захід «Мій рідний край – куточок України».

Поділитися своєю майстерністю і взяти участь у конкурсі вирішили 30 педагогів, але для 19 майстрів своєї справи шлях до перемоги був напруженим.

                У кожному конкурсі є учасники, є і переможці. В номінації «Сучасний урок з використанням  медіа-ресурсів» ІІ місце посіли  Стешенко Марина Анатоліївна із ЗОШ № 19 та Гарбуз Альона Юріївна із ЗОШ №9, ІІІ місце -  Борцова  Олена Юріївна (ЗОШ № 14) та Скиданенко Ольга Вікторівна (ЗОШ №16).

            Переможцями  «Сучасного позакласного заходу з предметів  природничого циклу  у 8  класі» стали Єрьоменко Жанна Сергіївна ( ЗОШ № 13), яка здобула  І місце, ІІ місце у  Лащенко Олена Юріївна  (ЗОШ № 18).     ІІІ місце заслужили педагоги ЗОШ №17  Ковлева Маргарита Валеріївна   та Ломова Ізабелла Валеріївна.   Свої нагороди переможці отримають під час серпневої наради педагогічних працівників міста, також за матеріалами конкурсу буде видана збірка з кращими розробки уроків та позакласних заходів педагогів, які викладають у 8 класах.

              Конкурс «Сучасний урок –2017» став справжнім святом творчості, майстерності, пошани до Вчителя.  Сподіваємося, що в наступному навчальному році кількість учасників збільшиться, адже цей захід є однією  зі сходинок до самовизначення,  самореалізації особистості засобами залучення до пошукової, дослідницької роботи в різних галузях освіти, забезпечує її творчий, інтелектуальний, духовний розвиток. А саме таким має бути вчитель нової української школи. 


Які педагоги будуть змагатися за звання «Вчитель року - 2018»?

                 На засіданні центрального оргкомітету Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» визначено номінації конкурсу «Вчитель року — 2018». Було затверджено, що за звання кращого вчителя України будуть змагатися вчителі української мови та літератури, німецької мови, фізики, фізичної культури.   Вчителів шкіл міста запрошують до участі у фаховому конкурсі.

Нагадаємо, що за аналогічне звання у 2017 році боролися викладачі інформатики, біології, музичного мистецтва та освітяни початкової ланки.


Навчання педагогів за новою моделлю підготовки кадрів

             Вчитель початкових класів Добропільської  ЗОШ І-ІІІ ступенів №19 Савостьянова Наталя Вікторівна  пройшла навчання за новою моделлю підготовки кадрів до інноваційної діяльності «Академія інноваційного розвитку світи» в рамках проведення ІІІ Всеукраїнської літньої школи «АІРо» - 2017 з курсу «Впровадження ІКТ та інноваційних педагогічних технологій у навчально-виховному процесі» з 06 по 10 червня на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 


Фестиваль інноваційної освіти «Відкривай Україну»

          В місті Краматорську  відбувся півфінал освітнього проекту "Відкривай Україну", на якому були  представлені проекти покращення міст від шкільних команд Донецької  та Луганської областей, серед яких  9 шкільних команд Добропільської міської ради.    Команда Білицької загальноосвітньої школи № 8 Добропільської міської ради  «Восьмий елемент» представила на фестивалі реалізований свій проект «Ти нам потрібен, приєднуйся».       

    Метою якого було  привернути увагу громадськості до людей з обмеженими фізичними можливостями;  облаштувати місце та провести  сумісний турнір з настільного тенісу для людей з інвалідністю і учнів; довести на прикладі, що люди з обмеженими фізичними можливостями – це такі ж самі успішні, незламні люди як і ми. За підсумками демонстрації захисту проекту, статичної презентації свого проекту,  команда «Восьмий елемент» посіла почесне ІІІ місце у півфіналі освітнього проекту «Відкривай Україну» , ще раз довівши на власному прикладі, що молодь Добропільщини це талановиті, творчі, наполегливі, сміливі, рішучі, успішні діти своєї країни, які створюють і реалізовують свої проекти заради майбутнього.    

   Команда «Восьмий  елемент»  висловлює подяку голові Центру муніципального розвитку міста   Білозерське  Щетініній З. А., за надання фінансової  допомоги у реалізації проекту; відділу освіти Добропільської міської ради,  за надання методичної та організаційної допомоги,  а також батькам, які підтримували морально, допомагали фінансово у виготовлені плакату для статичної презентації та організували безкоштовний проїзд на фестиваль до м. Краматорськ. А саме родині Бутунаєвих Олені Олександрівні та Олексію Валерійовичу та Вільховик Любові Вікторівні.Наше ІІІ місце - це і ваша  перемога також.

Безліч приємних знайомств, спогадів, неймовірно цікавих і актуальних ідей  подарував нам фестиваль інноваційної освіти «Відкривай Україну».


Літні мовні табори: відпочиваємо і вчимося одночасно!

          Літо, сонце, відпочинок, канікули. Для дітей це маленьке життя! Що може бути краще цих невід'ємних складових повноцінного відпочинку, особливо, для дітей?! Літо радує і дарує дітям незабутні емоції, приємні спогади і нових друзів, і цей рік не буде винятком!

Значення іноземних мов в сучасному світі важко переоцінити. Знання у мовній сфері не є розкішшю, це вимога сьогодення, своєрідне вікно у світ. Будь-яка освічена людина просто зобов'язана володіти іноземною мовою, тому що саме вона є ключем до подальшої самоосвіти та самовдосконалення. Завдяки цьому діти можуть досягти поставлених цілей за допомогою нових можливостей.

               Хочете подорожувати і не відчувати себе білою вороною, а вільно спілкуватися з людьми різних національностей? Хочете стати студентом закордонного університету? Хочете престижну роботу з просуванням по кар'єрних сходах? А, може, ви бажаєте працювати закордоном? Порада одна – вивчайте іноземні мови!!!

              Не перший рік поспіль при загальноосвітніх навчальних закладах Добропільської міської ради діють літні мовні табори, які дають змогу дітям у невимущеній атмосфері відшліфовувати набуті під час навчальних занять навички іншомовної комунікації. Цього року вони продовжать свою роботу при 17 загальноосвітніх навчальних закладах, у яких успішно буде поєднане вивчення іноземних мов з активним відпочинком та насиченою розважальною програмою. В основі викладання іноземних мов тут закладена комунікативна методика, яка спрямована на збільшення швидкості мови і розширення словникового запасу.

               Літні освітні табори з кожним роком стають дедалі популярнішими. Цього року 5 шкіл Добропільської міської ради стали учасниками проекту громадської організації “Global Office”. Для мовних таборів при навчальних закладах Донецької області було запропоновано новий формат табору і 70 учнів запрошені до виїзного табору «Зоряний» з поглибленим вивченням іноземних мов у Київській області, смт. Карапиші. Протягом табору діти зможуть поспілкуватися з однолітками з інших областей, вивчити іноземну мову з волонтерами та відпочити. За допомогою спеціально розробленої програми діти будуть навчатися працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі, критично мислити та бути толерантними до інших. Ніяких нудних уроків і домашніх завдань, але разом з тим інтенсивна структурована комунікативна програма безперервного спілкування.

                 Літній мовний табір - це чудова можливість для наших дітей змінити своє ставлення до вивчення іноземних мов.

                                              Бажаємо нашим дітям плідного та корисного відпочинку!


Свято «Останнього дзвоника» в ЗНЗ міста Добропілля

       26 травня в навчальних закладах міста Добропілля  відбулось радісне і одночасно сумне свято «Останнього дзвоника». Він пролунав, і це означає, що завершився навчальний рік. Учні здобули певний багаж знань і стали на рік дорослішими. Востаннє він звучав для випускників і покликав їх у незвідану дорогу майбутнього.

Щасти Вам, випускники!!!!


Фінал  обласного методичного фіналу  «ОКРИЛЕНИЙ ФІЛОЛОГ»

Учити літати... Учити мріяти... Учити творити... Це призначення педагога! Саме вчитель – це та людина, яка є хранителем знань та культури нашого народу. Праця і творчість — два крила людського буття. Їхнє поєднання сповнює життя людини сенсом, піднімає особистість в очах інших, викликає почуття поваги.   Тільки «крилатий» учитель здатний подарувати дитині натхнення та віру в себе.

24 травня 2017 року напередодні Дня філолога у м. Слов’янську відбувся фінальний етап І Обласного методичного параду «Окрилений філолог». Він був ініційований відділом української мови та літератури Донецького обласного ІППО. Темою Параду 2017 року було визначено «Інтеграцію українознавства в уроки української мови та літератури».

Із 20 конкурсантів на фінальний етап біли запрошені 9 філологів. Честь представляти наше місто випала Рєзнік Оксані Миколаївні, учителю української мови та літератури Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18. У відбірковому (заочному) етапі цього заходу вона представила на розгляд оргкомітету самопрезентацію «Мої крила», опис авторської методичної знахідки «Непізнаний методичний об’єкт», розробку фрагмента уроку під методичним гаслом «Обійняти небо».

            Під час основної частини Параду окрилені творчістю молоді філологи продемонстрували, як методична знахідка учасника, висвітлена в «Непізнаному методичному об’єкті», може бути реалізована при викладанні в школі однієї із запропонованих тем саме через інтеграцію українознавчого компонента.

            Рєзнік Оксана Миколаївна поділилася досвідом як може філолог використовувати кейс-метод на уроках літератури з метою формування патріота України.

             Урок – це творчість. А творчість – це свобода. Свобода творчості з учнями. А учні окриляють вчителя. Хочеться, щоб більше наших перспективних вчителів розправили крила, занурилися в творчість, піднімалися над буденністю та захоплювали учнів.

              Користуючись нагодою, хотілося б привітати усіх філологів з Днем філолога!  Щиро бажаємо успішного польоту Вам, творчі колеги, у мирному безкрайому небі!


Урочисте закриття виставки «Українська Друга світова» у  Добропіллі

            «Українці в лавах Об’єднаних Націй перемогли агресора!» — під цим гаслом в Україні в травні 2017 року пройшли урочистості до Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війни. Майже сім мільйонів українців протистояли агресії гітлерівської Німеччини та її союзників у лавах Червоній армії, УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США. Для того, щоб нащадки більше дізналися про подвиги борців проти фашизму, про трагедію мирних мешканців українських земель, які перетворилися на один із найзапекліших театрів військових дій, Український інститут національної пам’яті підготував пересувну виставкову експозицію «Українська Друга світова». У 2016 році виставка експонувалася у містах: Краматорську, Слов’янську, Костянтинівці, Бахмуті, Покровську.

              У місті  Добропілля  з 3 по 19 травня 2017 року виставка «Українська Друга світова» працювала на базі навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей». Її відвідували педагоги та учні загальноосвітніх навчальних закладів Добропільської міської ради, Добропільської районної державної адміністрації. 19 травня 2017 року відбулося урочисте закриття виставки.

              Під час заходу учнівські дослідження, поштовхом до написання яких стали матеріали виставки, представили вихованці загальноосвітніх навчальних закладів м. Добропілля – переможці Всеукраїнського турніру юних істориків. Наумов Артем, учень 10 класу Білицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Добропільської міської ради, поділився своїми міркуваннями щодо причин початку збройного протистояння між двома тоталітарними режимами – нацистським та комуністичним. Смирнова Аліна, Анікієнко Марина, учениці 10 класу комунальної організації Добропільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 – дошкільний навчальний заклад Добропільської міської ради Донецької області», охарактеризували антилюдську сутність нацистського «нового порядку», установленого на окупованих гітлерівцями українських землях». У своїх доповідях вони користувалися матеріалами шкільного музею про табір для військовополонених у с. Кам’янка Добропільського району.

                 Український вимір Другої світової війни був висвітлений у виступі Волнянської Єви, учениці 10 класу Добропільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад Добропільської міської ради Донецької області», десятикласниця навела факти про бойові зіткнення з нацистами воїнів УПА.

Наприкінці заходу вчителі історії загальноосвітніх навчальних закладів Добропільської міської ради обговорили питання: на чому має акцентуватися увага учнів під час вивчення історії Другої світової війни? Учасники дискусії, у якій взяли участь Лаврут О. О., доцент кафедри історії, суспільно-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Донецького облІППО, Денісова А. Ю., аспірант ДонНУ ім. В. Стуса, дійшли до висновку про те, що необхідно комплексно підходити до проблеми. Безумовно, ми повинні пам’ятати про великий внесок, який зробив український народ у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. Проте, військові дії, що йшли на території України, обернулися для нашого народу жахливою трагедією.

                 Урочисте закриття виставки «Українська Друга світова» відбулося наступного дня після 18 травня, коли вшановується пам’ять жертв депортації кримських татар. Цій події присвячений банер експозиції «Покараний народ». За його матеріалами Вінниченко Владислава, учениця 11 класу Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 Добропільської міської ради, підготувала доповідь «Кримські татари: ціна війни, ціна миру».               

                Пропонуємо  ознайомитися  з  матеріалами  за посиланням:  https://drive.google.com/file/d/0B_jEJJK8aZl0Z2libU1rMzZiOG8/view?usp=sharing. Вважаємо, що це буде корисним під час підготовки до бесід, виховних годин до Дня пам’яті жертв політичних репресій, який відзначається 21 травня.

                Висловлюємо щиру подяку за надану допомогу в організації роботи виставки «Українська друга світова» працівникам міського методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради (завідувач Курдя Н. В., методист Гордієнко І. М.), навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей м. Добропілля Донецької області» (директор Кужель О. В.), міському методичному об’єднанню вчителів суспільних дисциплін (керівник Денісова Л. О.).


Успішний дебют у національних дебатах

29 та 30 квітня, лідери ДМДЮО «Мрія», Дмитро Прудник (ЗОШ-інтернат) та Наталка Дудушко (НВК-СШ № 4-ДНЗ), переможці міських дебатів, взяли участь у національному дебатному турнірі, що проходив у Києві, за організації Всеукраїнської кампанії «Активна громада: право вибору» та партнерів Ian T. Woodward, NDI, Інститут “Республіка”, Univer Pl.

У турнірі брали  участь 29 команд студентів та школярів із 24 міст України, що стали переможцями міських, регіональних та обласних турнірів. Метою цього заходу є активізація молодих громадян у політичному житті країни. Програма була побудована таким чином, що у ході інтерактивних просвітницьких тренінгів, дискусій, «круглих столів» вибудовувався зворотній зв’язок учасників, організаторів та політичних діячів країни.

І дебатний день відзначився жеребкуванням команд, представленням суддів (Світлана Заліщук - народний депутат України; Остап Єднак - народний депутат України; Артем Біденко - заступник Міністра інформаційної політики; Вахтанг Кіпіані - журналіст, редактор “Історичної Правди”; Олександра Скиба - заступник голови Інституту “Республіка”).

  І-й відбірковий тур: (8 паралельних ігор), тема дебатів «Ця палата має встановити квоту молоді у виборчих списках».

 ІІ-й відбірковий тур: (8 паралельних ігор), тема дебатів «Ця палата має заборонити політичну рекламу»; фінал, (4 командних гри), тема «Ця палата має запровадити виборчу реформу в Україні».

У першому та другому відбірковому турах команди одна за одною вибували з турніру. Перед проведенням фінального туру, було оголошено рейтинг балів команд. Рейтингові бали учасників з м. Добропілля були набагато вищими, ніж у команд студентів вишів Харкова та Києва.

Експерт Олександр Жорик  відмітив потужний потенціал наших гравців-дебютантів.

 Дякуємо успішним учасникам національного турніру Дмитру Пруднику  та Наталці Дудушко, вчителю історії ЗОШ № 10 Лідії Анатоліївні Харченко за консультативну допомогу, Сергію Калініну, координатору ініціативи «Активна громада» у м. Добропілля  за пропозицію щодо участі та матеріальну підтримку  команди під час поїздки до Києва. 


Участь освітян міста  у  Міжнародній конференції за результатами реалізації проекту «Садочок – простір дружній до дитини»

20-21 квітня 2017 року в м. Києві відбулась міжнародна науково-практична конференція «Садочок – простір дружній до дитини» що є складовою проекту «Створення безпечного та інклюзивного середовища у дошкільних навчальних закладах у східних областях України» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Міністерства освіти і науки України. У конференції взяли участь представники дошкільних навчальних закладів Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областях, які активно впроваджували в свою діяльність проект «Садочок – простір дружній до дитини», представники Міністерства освіти і науки України, Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, управлінь/відділів освіти, а також міжнародні консультанти проекту з Норвегії та Нідерландів.

Учасником цієї конференції стала завідувач опорного дошкільного навчального закладу №35 «Казка» по впровадженню проекту «Садочок – простір дружній до дитини» Терновська О.В.

Упродовж двох днів педагоги п’яти областей України  представляли свій досвід, який сприяє розвитку позитивної самоконцепції та самооцінки особливості дитини шляхом упровадження технологій «Ранкові зустрічі», «Лялька, як персона», обговорювали проблемні ситуації, та обговорювали  плани на майбутнє.


Перемога учнів Добропілля у ХІХ Всеукраїнському турнірі юних істориків!

         З 18 по 22 квітня 2017 року у м. Запоріжжі відбувся ХІХ Всеукраїнський турнір юних істориків.

У завершальному етапі історичного інтелектуального марафону брали участь 145 учнів 8-11 класів у складі 29 команд – представників Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Одеської, Полтавської, Сумської, Хмельницької областей, а також Миколаївщини, Львівщини, Рівненщини, Харківщини. Турнір проходив на базі комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради.

 Нашу область представило троє учнів із м.Добропілля у складі збірної команди: «Фортуна-Дон».

Далі слідувала череда напружених інтелектуальних боїв, де кожний учень мав змогу проявити себе прекрасним оратором, показати всю глибину своїх історичних знань, умінь та навичок, а також відпрацювати тактику командної гри. 15 найбільш суперечливих тем в історії виставили на дебати, а у їх тонкощах та історичній справедливості мали розбиратись школярі, які показали не абияку зацікавленість та навіть своєрідний професіоналізм у висловленні власної точки зору. А команда, яка потрапила до фіналу – за одну ніч мала підготувати 5 абсолютно нових тем.

Всі перепони, від вибіркових змагань до фіналу, подолала команда «Фортуна-Дон», яка стала переможцем, посівши  ІІ місце,  серед 29 найкращих команд України, а їх керівник Денисова Лілія Олексіївна – учитель історії та правознавства Білицької ЗОШ І-ІІІ ст..№ 10 Добропільської міської ради -  була нагороджена грамотою МОН «За підготовку команди-переможця».  Ось імена переможців: Волнянська Єва Богданівна - учениця 11 класу НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів Добропільської міської ради, капітан команди; Наумов Артем  Сергійович - учень 10  класу   Білицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10  Добропільської міської ради; Дворецький Дмитро Юрійович - учень 11 класу Білицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9  Добропільської міської ради.

Вітаємо переможців  із гідним представленням Донецької області на Всеукраїнському рівні, бо турнір – це можливість не тільки проявити свої знання та ораторське мистецтво. Це ще й своєрідне свято єднання України, де молодь – наше майбутнє, знайомиться одне з одним, заводить дружбу та інтелектуальні зв’язки, таким чином зміцнюючи фундамент нашої держави та позбавляючи у майбутньому сили ворожої пропаганди – викривляти дійсність. 


Підсумки  атестації  педпрацівників міста Добропілля - 2017

Закінчився основний період атестації педагогічних працівників міста Добропілля.  Атестаційною комісією ІІ рівня, створеною при відділі освіти Добропільської міської ради, проведено атестацію 59 педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, з яких 11 присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».  Вчителю хімії НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів - ліцей  Молодняк О.О. присвоєно педагогічне звання «учитель-методист», 3 педагогам – учителю української мови та літератури НВК №4 Колядіній  М.В., вчителю фізики Білозерської ЗОШ №13 Прісіч Г.М. та вчителю хімії Новодонецької  ЗОШ №16 Вороновій Ж.М. присвоєно педагогічне звання «старший учитель». За рішенням атестаційної комісії педагогічне звання «вихователь-методист» присвоєно музичному керівнику  ДНЗ №27  Холодовій І.Л., керівнику гуртка ЦДЮТ м. Добропілля  Ганієвій  О.Р., присвоєно звання  «керівник гуртка –методист». На відповідність займаній посаді атестовано 2 директори шкіл, 12 заступників директорів шкіл, 4 завідувача дошкільних закладів, 3 керівника позашкільних закладів. Решта педагогічних працівників атестовані на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та раніше присвоєним педагогічним званням. Атестаційною комісією ІІІ рівня, створеною при департаменті освіти і науки Донецької облдержадміністрації, на відповідність раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» атестовано 2 методисти методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради Костенко О.І. та  Героєва В.І.

         Всім атестованим відповідно до отриманої категорії нарахування будуть здійснюватись з 10 квітня поточного року.

                           Вітаємо всіх з успішною атестацією та бажаємо подальших творчих успіхів!


Участь освітян міста  у міжрегіональній науково-практичній                конференції з дистанційного навчання у Краматорську

   Освітяни Добропілля прийняли участь у  міжрегіональній науково-практичній конференції  «Дистанційна освіта:     регіональний вимір»  05 квітня  2017 р. у місті  Краматорську. 


«Дайджест думок» освітян Добропілля

17.03.2017р. о 10.00 год. в актовій залі відділу освіти проводилося обговорення регіональної програми «ОСВІТА ДОНЕЧЧИНИ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ВИМІРІ. 2017-2020 РОКИ» в форматі «Дайджесту думок».

У заході прийняли участь 44 особи: представники громадських організацій «Центру  муніципального розвитку” , “Ми є”, “Батьківського комітету”, газети  “Новий шлях”  міста Добропілля, працівники відділу освіти, керівники та педагоги навчально-виховних закладів.

Робота почалася з привітання начальника відділу освіти Інни Кальченко, яка наголосила на важливості обговорення цього документа. Завідувач методичного кабінету Наталія Курдя акцентувала увагу на основних аспектах запропонованого проекту. Зазначила, що в основу програми покладено державні стратегії та основні напрями розвитку освіти ХХІ століття, визначені «Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», концептуальними засадами реформування середньої освіти «Нова українська школа», іншими сучасними державними та регіональними нормативними документами. Обговорення напрямків  Програми проходило в робочих групах. Особливо жваву дискусію викликали проекти стосовно змін в освіті 2.1 «Дошкільна освіта» , 2.2.   «Нова українська школа» та 2.5. «Мовна освіта».

  Результат  – пропозиції та зауваження щодо розвитку освіти в місті.

Обговорення цього документу буде продовжуватися на сайтах відділу освіти та методичного кабінету. Пропонуємо прийняти активну участь.


Вітаємо бібліотекарів м. Добропілля - призерів ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2017»

В лютому-березні 2017 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2017». Місто Добропілля на обласному етапі представляли 3 найкращі роботи в 2 номінаціях:

 

-                В номінації «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і  можливостей» на конкурс подано дві роботи на теми «Прищеплювання дітям любові до книги і читання, використовуючи спадщину ідей видатного українського педагога-новатора В. О. Сухомлинського» бібліотекаря ЗОШ-інтернат Папето І. О. та «Промоції читання та залучення читачів: сучасні підходи і можливості» бібліотекаря ЗОШ № 18 Філіпенко О. Б.

 

-В номінації «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу» була представлена робота шкільного бібліотекаря НВК № 3 Бублікової Л.Л., яка розкрила тему «Перетворення бібліотеки закладу освіти на сучасний бібліотечно-інформаційний медіацентр - необхідна вимога сучасності».

На підставі рішення оргкомітету та журі визнані переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека -2017» та висловлена подяка методисту відділу освіти Добропільської міської ради Василенко Тетяні Анатоліївні, яка здійснювала організаційно-методичний супровід проведення Конкурсу.

У   номінації  - «Шкільна бібліотека - інформаційний центр навчального закладу»  почесне ІІ місце посіла шкільний бібліотекар НВК № 3 Бублікова Людмила Леонідівна.

У номінації «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і  можливостей» ІІІ місце –шкільний бібліотекар ЗОШ № 18 Філіпенко Олена Борисівна.

Проведений конкурс надав можливість шкільним бібліотекарям продемонструвати свої навики, розкрити талант, як фахівця і професіоналізм в популяризації свого досвіду та поповненні книжкового фонду.

Вітаємо переможців та всіх учасників. Бажаємо творчих звершень та наснаги! До нових перемог!


Школярі Добропілля знову серед кращих!

17 березня 2017 року на базі Київського національного університету ім..Т.Г. Шевченка відбувся фінал Всеукраїнської олімпіади для учнів 10-11 класів. Олімпіада проходила в 2 етапи – на 1му етапі старшокласникам пропонувалося підготувати та надіслати до журі наукове есе за такими напрямами: «Іспанія та Латиноамериканський світ» та «Китай: минуле та сьогодення». З нашого міста взяли участь три учні: Штагер Вікторія, учениця 10го класу, Білицької ЗОШ І-ІІІ ст.. № 10 м. Добропілля, Харченко Діна, учениця 10го класу, Білицької ЗОШ І-ІІІ ст.. № 10 м. Добропілля (науковий керівник – Денисова Лілія Олексіївна, учитель історії та правознавства Білицької ЗОШ І –ІІІ ст.. № 10) та Трошин Андрій учень 10го класу Білозерської ЗОШ І-ІІІ ст..№ 14, м Добропілля (Дороженкова Катерина Олександрівна – учитель історії Білозерської ЗОШ І-ІІ ст.. № 14). Наші учні успішно пододали перший етап та стали фіналістами.

Фінальна стадія Олімпіади передбачала виконання тестових завдань з історії Іспанії та країн Латинської Америки, а також, з історії Китаю у межах шкільної програми. Фіналісти отримали подяки і призи та відзнаки від Історичного факультету київського національного університету ім.. Т.Г.Шевченка та Посольства Королівства Іспанія і Україні.

Особлива вдячність учительським колективам Білицької ЗОШ І-ІІІ ст.. № 10 та Білозерської ЗОШ І-ІІІ ст.. № 14 за фінансову  підтримку  учнів.

Вітаємо фіналістів Всеукраїнської олімпіади з перемогою та бажаємо подальших наукових звершень.  


Підсумки Віртуальної виставки спортивних баз навчальних закладів

                   На виконання Законів України «Про фізичну культуру і спорт», «Про освіту», відповідно до «Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», «Державної програми розвитку фізичної культури і спорту в Україні», наказів МОН України: «Про затвердження Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України» № 348/70 від 30.09.1998 р., «Про затвердження Правил безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах» № 521 від 01.06.2010 р., «Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН» № 63 від 14.08.2001 р. та «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» № 234 від 24.03.2016 р., згідно з планом роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, протягом 01.11.-15.12.2016 р. було організовано Віртуальну виставку спортивних баз дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних; дитячо-юнацьких спортивних шкіл (ДЮСШ), дитячо-юнацьких клубів фізичної підготовки (ДЮК). 

               Віртуальна виставка спортивних баз проводилась за чотирма номінаціями:

1) Презентація спортивної бази навчальних закладів.

2) Відеоогляд спортивної бази навчальних закладів.

3) Презентація-селфі «Ми – за здоровий спосіб життя!» для учнів навчальних закладів.

4) Відеоролик «Я – Майбутній Олімпійський Чемпіон!» для учнів, спортсменів навчальних закладів.

               До участі у Виставці від навчальних закладів Донецької області було надіслано 140 робіт, серед яких були і роботи учнів та педагогів міста Добропілля.

               Згідно наказу Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти «Про підсумки Віртуальної виставки спортивних баз навчальних закладів» від 01.03.2017р. №170/26 маємо гідні результати.

               Переможцями стали:

У номінації: Презентація-селфі «Ми - за здоровий спосіб життя!» (для учнів навчальних закладів)

І місце - Істомін Дмитро Сергійович, учень 9-А класу Добропільського навчально- 

               виховного комплексу "Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим

               вивченням окремих предметів - дошкільний навчальний заклад"

 У номінації: Відеоролик «Я – Майбутній Олімпійський Чемпіон!»   (для учнів навчальних  закладів)

ІІІ місце - Біліменко Олександр Русланович, вихованець Дитячої-юнацької спортивної

                  школи відділу освіти Добропільської міської ради Донецької області.

 Сертифікати за участь отримали:

У номінації: Презентація спортивної бази – Загальноосвітні навчальні заклади (ЗНЗ)

                Дубюк Ірина Анатоліївна, вчитель фізичної культури Добропільського НВК - ліцей

У номінації: Презентація-селфі «Ми - за здоровий спосіб життя!»  (для учнів навчальних  закладів)

Карпенко Світлана Миколаївна, учениця 7-А класу Білозерської  ЗОШ  І-ІІІ ст.  №13 Добропільської міської ради Донецької  області.

 У номінації: Відеоролик «Я – Майбутній Олімпійський Чемпіон!» (для учнів навчальних  закладів)

Лунін Валентин, Лунін Валерій – учні 8-А класу Білозерської ЗОШ  І-ІІІ ст. № 18 Добропільської міської ради.

                                                       Вітаємо переможців та учасників!


Учні міста Добропілля серед кращих учнів області

 Завершився ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. 

        Олімпіада - це огляд знань і перевірка якості освіти, вид  змагання, що стимулює потяг учнів до самоосвіти, виховує наполегливість, поглиблений інтерес до предмета, вміння долати труднощі, виробляє навички роботи з довідковою та науково-популярною літературою. Для того, щоб здобути перемогу, як правило недостатньо лише знань, отриманих на уроках з певного предмета. Учасники повинні вміти змагатися, тобто належним чином зосередити зусилля, розподілити час роботи, вміти сконцентруватися, діяти за певних екстремальних умов.

       Учні  Добропілля  серед переможців  показали  обласного етапу олімпіад  з  6 базових дисциплін:

 

ІІ місце з географії -Перешивайло Олексій, учень 11 класу ЗОШ №16, вчитель Ямчук Г О.

ІІ місце з математики- Пилипець Кирило,  учень 7 класу ЗОШ №18, вчитель Дорош Г.М.

ІІ місце з математики – Зеров Олександр, учень 9 класу НВК №1, вчитель Бондарчук Л.М.

ІІ місце з зарубіжної літератури- Зеров Олександр, учень 9 класу НВК №1, вчитель Ситало О.О.

ІІ місце з зарубіжної літератури- Шестаченко Анастасія, учениця 11 класу НВК №7, вчитель Антипенко Л.І.

ІІІ місце з географії - Наумов Артем, учень 10 класу ЗОШ №10, вчитель Басистюк О.П.

ІІІ місце з правознавства - Наумов Артем, учень 10 класу ЗОШ №10, учитель Денисова Л.О.

ІІІ місце з російської мови та літератури - Скрипник Дар’я, учениця 10 класу НВК №7, учитель Педан Л.М.

Щиро вітаємо переможців ІІІ етапу олімпіад  та їх педагогів - наставників.

 

                                Бажаємо творчого натхнення та подальших перемог!


Представники ЄС і ПРООН відвідали НВК-ліцей

24 лютого  НВК-ліцей відвідали представники ЄС і ПРООН у зв'язку зі втіленням спільного проекту "Місцевий  розвиток, орієнтований на громаду в підтримку мікропроекту "Ремонт спортивної зали".  Навесні 2016 року спільними зусиллями ЄС і ПРООН (212 000 грн.), місцевого бюджету відділу освіти Добропільської міської ради (72 347 грн.) та громадської організації "Піклувальна рада НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей" (15 000 грн.) було здійснено капітальний ремонт спортивної зали нашої школи.  Наш навчальний заклад разом із вихованцями дитячо-юнацької спортивної школи радо привітав гостей.


Обласна Креатив-лабораторія «Проекти STEM-освіти в школі»

22 лютого 2017 року на базі ЗОШ № 13 м. Слов’янська розпочала роботу Обласна Креатив-лабораторія  з питань упровадження інноваційних технологій в освіті.  У роботі взяла участь методист методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради Костенко О.І. ( заняття з теми «Проекти STEM-освіти як реалізація інтеграційного підходу в навчанні»). Мета заходу - підвищення професійної компетентності працівників методичних служб області різних рівнів щодо розробки та впровадження інтегрованих STEM-проектів на підставі синхронізації програм різних предметів. Привітала учасників Обласної лабораторії освітніх технологій Гладкова Г. В., завідувач відділу координації роботи методичних служб Донецького облІППО, наголошуючи на актуальності теми заходу на сучасному етапі розвитку освіти. Учасники заходу мали можливість, попрацювавши в групах, спробувати створити власні STEM-проекти. У результаті цієїї роботи народились 3 проекти: «Сузір’я знаків зодіаків» (синхронізація предметів: Астрономія, Креслення, Інформатика, Технології), «Карта пригод» (синхронізація предметів: Зарубіжна Література, Географія, Геометрія, Інформатика), «Бібліотека опорної школи» (синхронізація предметів: Мистецтво, Історія, Інформатика, Технології), що були презентовані й обговорені.


Освітяни Добропілля прийняли участь у Східному освітньому форумі                                                        в місті  Покровськ

             15-16 лютого 2017 року в місті Покровську Донецької області відбувся Східний освітній форум «Шляхи впровадження реформи освіти, пропозиції й очікування», в якому активну участь прийняла делегація відділу освіти Добропільської міської ради.  Перед учасниками заходу виступили Спиваковський А.В., перший заступник голови Комітету з питань науки та  освіти ВРУ, Вольфганг Мьоссингер, генеральний консул ФРГ, Бодик О.П., в.о. ректора Донецького ІППО, представники вищих навчальних закладів . Педагоги протягом двох днів плідно працювали в  секціях за різними напрямками, фасилітаторами були експерти по діалогам Офісу Координатора проекту ОБСЄ Україна.


Участь методистів ММК Добропілля в роботі                                                                     обласної  Школи методиста-початківця

8 лютого 2017 року на базі загальноосвітньої школи № 17 м. Слов’янська в межах роботи Школи методиста-початківця відбувся обласний семінар-практикум із теми «Організаційно-методичний супровід упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчально-виховний процес» з метою підвищення професійної компетентності новопризначених керівників та методистів МК щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій у роботу з педагогічними кадрами. У роботі взяли участь представники МК(Ц) міст: Авдіївка, Бахмут, Добропілля, Дружківка, Покровськ, Селидове, Торецьк та Покровського, Слов’янського, Ясинуватського районів.

Методичний кабінет відділу освіти Добропільської міської ради був представлений методистами: Гордієнко І.М., Бєловою В.О., Мілейко О.В.

На семінарі-практикумі було окреслено методичний аспект упровадження інноваційних, зокрема інтерактивних та інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес, учасники познайомилися з сучасними Інтернет-технологіями в роботі освітніх менеджерів, можливостями застосування  інтерактивних технологій у роботі з педагогами.

Учасники заходу спільно з Фаріним С. Л., завідувачем відділу зовнішнього незалежного оцінювання та якості освіти Донецького облІППО, поглиблено познайомилися з хмарними технологіями та роботою сервісів «Офіс 365», одразу відпрацювавши набуті знання на практиці – кожен із учасників створив онлайн–опитування після лекції.

Гладкова Г. В., завідувач відділу координації роботи методичних служб Донецького облІППО, розповіла про сучасні тенденції та тренди в освіті, інноваційні педагогічні технології як чинник досягнення позитивних результатів педагогічного процесу.

Гордієнко І.М. прийняла активну участь у захисті проекту за  інтерактивною технологією  «Метаплан».


Впровадження проекту «Садочок – простір дружній до дитини» в дошкільних навчальних закладах Добропілля

З 16 по 25 січня 2017 року в м.Краматорську та м.Покровську  пройшли установчі  інформаційно-методичні та навчально-практичні семінари «Впровадження проекту “Садочок – простір дружній до дитини” (“Діти змін”) у Донецькій області за ініціативи Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» та підтримки Представництва Дитячого фонду Організації Об’єднаних націй (ЮНІСЕФ), що є складовою проекту «Створення безпечного та інклюзивного середовища у дошкільних навчальних закладах у східних областях України».

Упровадження проекту сприятиме підвищенню обізнаності педагогів і батьків із важливістю різних складових раннього розвитку дітей та поліпшенню діалогу між батьківською громадою, вихователями та адміністрацією дитячих садочків. Програмою проекту будуть  охоплені й дошкільні навчальних заклади №35 «Казка», №4 «Ластівка», №36 «Пролісок» м.Добропілля та №27 «Ромашка» смт.Новодонецьке.

Загальна мета цієї діяльності – посилити загальну життєздатність суспільства. Завдяки інноваційній подачі матеріалу та креативному відпрацюванню навичок педагоги спалахнули ідеєю швидкого впровадження проекту у своїх  дошкільних  закладах.

Бажаємо успіхів у впровадженні проекту «Садочок – простір дружній до дитини»!


Учні   Добропільської   ЗОШ І-ІІІ ступенів  №19  провели  теплоаудит

В рамках участі  у проекті ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація»,  а також разом зі знімальною командою 34 телеканалу (м.Дніпро) та їх пізнавальною програмою для всієї родини   “Energy school” 24 січня учнями 10 класу Добропільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №19 було проведено теплоаудит приміщення однієї зі студій Добропільського центру дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ) - студії газети «Розовый слон». Саме ці діти брали участь у проекті «Енергоефективні школи» 3 роки тому і зараз отримали можливість провести таке дослідження за межами рідної школи.

На цьому заході були присутні представник компанії ДТЕК, керівник департаменту зі сталого розвитку Вікторія Гриб, заступник міського голови Олексій Галицький, головний спеціаліст відділу освіти Добропільської міської ради Еліна Плужникова.

Дітей разом з керівниками проекту у школі – Наталією Ульєнко та Оленою Кутньою, радо зустрічала адміністрація центру дитячої та юнацької творчості та керівники гуртків.  

Діти дуже активно поспілкувались з представницею компанії ДТЕК – Вікторією Гриб та розповіли про своє враження про участь у цьому проекті Після проведення теплоаудиту вони зробили висновки та розповіли про те, як можна зменшити втрати тепла у цьому приміщенні.


Проекту  «Fashion Education» подальше втілення

Влітку, 4-8 липня 2016 року у Львові був проведений Міжнародний Open Youth Forum 2016, на якому зібралися представники різних областей України та делегація з США. Все це було зроблено с метою створення 5 проектів різних напрямків, що цікавлять сучасну молодь. Марк Афонічев (представник ДМДЮО "Мрія") та  Прудник Дмитро (голова міської Ради старшокласників ДМДЮО "Мрія"), входили до складу групи розробників проекту за напрямком "Освіта". Вони спланували проект, який має назву «Fashion Education» («Стильна освіта»), основною метою якого є демонстрація для молоді нашої країни того, що способів власного розвитку буває безліч і багато з них цікаві, та можуть приносити задоволення. Спочатку команда складалася з 13-16 лідерів усієї України. У результаті залишилось лише 6 учасників. Усі шестеро з Донецької області, а саме такі лідери: Анна Андріїва та Дар'я Хайрулліна  (місто Торецьк), Катерина Шкарупіло та Ольга Берізка (місто Олександрівка), Прудник Дмитро та Марк Афонічев (місто Добропілля). Таким складом вони контактують  один з одним в онлайн режимі та вирішують  питання з приводу реалізації проекту. Роботу координують Юрій Комар та Христина Яблонська,  які живуть у Львові та виступають у ролі фасилітаторів.

         У грудні ця робота знову пожвавилася, за допомогою онлайн комунікації ініціювали три основні ідеї, які будуть входити до проекту. На даний момент наша команда вже має конкретний план дій та   почне практичну реалізацію цього проекту з 15 січня.

         Дуже добре, що  можна скористатися можливістю працювати не тільки на рівні: школа - місто - область, але й на всеукраїнському рівні. Створюються умови, щоб команда могла заявити про себе та спробувати свій досвід у рішенні проблем шкільної молоді  всієї України.


Учні шкіл міста Добропілля серед переможців та лауреатів ІІІ (обласного) етапу XVII Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика

         Щиро вітаємо Ципляк Юлію, ученицю 5 класу навчально-виховного комплексу «Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів – ДНЗ» (учитель Колядіна Марина Володимирівна); Кащей Дарину, ученицю 8 класу навчально-виховного комплексу «Гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» (учитель Ралькіна Світлана Миколаївна); Сафронову Дар’ю, ученицю 11 класу навчально-виховного комплексу «Гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» (учитель Каплунова Світлана Анатоліївна) та лауреатів ІІІ (обласного) етапу XVII Міжнародного конкурсу ім.П.Яцика: Куракулову Олену, ученицю 3 класу Добропільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 19 (учитель Солощенко Лідія Григорівна); Олійника Артема, учня 4 класу навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів – ДНЗ» (учитель Рупчева Тетяна Володимирівна).

          Наші учні показали свою самостійність, креативність мислення та здібності в зв’язному мовленні, поглянули на історію свого народу, збагнули роль рідної мови в утвердженні української державності. Ці досягнення  свідчать про належний рівень підготовки  школярів міста до участі у Міжнародному  конкурсі, їх прагнення до  знань державної української мови, а також про досягнення вчителів у проведенні  навчально-виховного процесу на уроках української мови і літератури та в позакласній  роботі.    

          Володіти українською мовою, знати її історію – це обов’язок кожного українця!


Нагородження за участь у конкурсі   «Повір  у  себе»

19 грудня  2016  року закінчився  обласний   огляд  - конкурс  художньої  творчості  «Повір  у  себе». У номінації «Юні читці»  ІІ місце  посіла  учениця  7 класу Добропільської  загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів №19 Перекотій Дар’я .  Вона    була  запрошена  до  ЦДЮТ  міста Дружківка, де   отримала   грамоту  та  подарунок , які  їй  вручила  директор Департаменту  освіти  і  науки Донецької  облдержадміністрації  Оксенчук Н.В.


Участь педагогів Добропілля у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу  «Учитель року – 2017»

12 грудня розпочався очний тур ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017». Педагоги демонстрували досвід своєї роботи, своїми творчими знахідками частина вчителів зуміла по-справжньому зацікавити присутніх, показала справжній Майстер-клас.

В конкурсних змаганнях  в номінації «Початкова освіта» приймала участь  учитель початкових класів Білозерської ЗОШ І-ІІІ ст.. №15   Жуковська Олена Олександрівна. «Сучасний урок – гармонія почуттів, дій та думок», – під таким гаслом відбувалися змагання між учителями початкових класів. Сучасний урок – це витвір мистецтва, коштовне намисто, створюючи яке, педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня.

             Перший  день  був  присвячений проведенню майстер-класу. Кожен із учасників представив родзинки свого досвіду:  Олена Олександрівна намагалася довести думку, що школа покликана не тільки готувати учнів до життя, але й має бути життям для всіх її учасників.

Під час виступів конкурсанти захищали власні навчальні проекти, а саме: Жуковська О.О. – «Шукачі скарбів. Історичні скарби України».

            Другий день був позначений цікавими педагогічними знахідками, майстерністю педагогів. Вчителі проводили конкурсні уроки та виконували експертизу підручника.

            Третій день: конкурсанти продовжили  створювати коштовне намисто педагогічної майстерності й представили членам журі своє бачення сучасного уроку.

До імпровізованої телевізійної студії на підсумковий урок за розділом «Як не любить той край…» запросила учнів 4 класу Жуковська О.О. Вона  запропонувала учням завдання, що сприяли вихованню національно свідомого громадянина України, а також вдало реалізувала діяльнісний, компетентнісний та особистісно зорієнтований підходи.

Для учасниць скінчилися випробування, а члени журі проаналізували увесь хід конкурсу, здобутки педагогів, підсумували результати окремих конкурсів і, нарешті, виявили переможців: Жуковська Олена Олександрівна посіла ІІІ місце в номінації «Початкова освіта».

                Вітаємо  із закінченням конкурсних випробувань та бажаємо професійного зростання                                            на педагогічній ниві!!!


Новорічно-різдвяні виставки робіт учнів ЗНЗ Добропілля

На базі міського методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради  проходять  новорічно-різдвяні виставки:

- «Новорічна композиція»

- «Український сувенір»

-«Замість ялинки-зимовий букет»

- «Вифлеємська зірка»

Метою  і завданням новорічно-різдвяних виставок є  пропаганда серед молоді бережливого ставлення до природи, розвиток творчої ініціативи та пізнавальної діяльності молоді, формування практичних умінь та навичок учнів по виготовленню новорічно-різдвяних композицій, які символізують та відображають новорічно-різдвяну флористику, сприяння розвитку флористичного мистецтва в Україні, виховання громадянина України на багатовікових культурних традиціях народу.


Участь учнів Добропілля у Всеукраїнській науковій  конференції в місті   Києві

 7-9 грудня 2016 року в м. Києві відбулася Всеукраїнська наукова конференція учнів-членів МАН з енергоефективності. В конференції  прийняли участь 33 школяри  8-11-х класів  з різних регіонів України, в тому числі 5 учнів з Донецької області. Учасники конференції захищали свої науково-дослідницькі роботи, брали участь у наукових дискусіях. Всі учні-члени МАН отримали сертифікати Міністерства освіти і науки України та подарунки.

      Місто Добропілля гідно представила учениця 11 класу Новодонецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №16 Добропільської міської ради Тупіленко Олександра. Дівчина на Всеукраїнській конференції  презентувала свою науково-дослідницьку роботу «Оцінка рівня забруднення атмосферного повітря Донецької області тепловими електростанціями та потенціалу екологічної безпеки регіону в результаті впровадження енергозберігаючих заходів».

      В рамках конференції був підписаний меморандум між Національним центром «Мала академія наук України» та Державним агенством з енергоефективності та енергозбереження України. Учасники конференції ознайомилися з сучасними технологіями Інституту енергозбереження та енегоменеджменту, відвідали Державний політехнічний музей, а також музей авіації та космонавтики. 


Всеукраїнський збір лідерів учнівського самоврядування

У перші дні грудня, у місті Києві відбувся Всеукраїнський збір лідерів учнівського самоврядування, на якому були присутні делегати з усіх областей України. Збір проводився на території Національного еколого-натуралістичного центру. 1 грудня відбулось урочисте відкриття збору, після якого представники областей презентували усім результати своєї роботи за минулий рік. Таким чином кожний зміг побачити за якими концепціями працюють інші організації, перейняти досвід роботи, зробити  висновки. Досвід Донеччини презентував  Дмитро Прудник, лідер міської Ради старшокласників ДМДЮО «Мрія».

         Далі  очікувала зустріч з ГОВО "Коло. Медіа."  Представникам  розкрили аспекти розвитку волонтерської  діяльністі. Також всі змогли побачити виступ професіональних ораторів, поспілкуватися з людьми, які побували на майдані та послухати справжніх патріотів своєї країни.

         І після плідної роботи, ввечері,   змогли просто відпочити, на дискотеці. Кіровоградська область була відповідальною за цей захід і вони продумали все так, що усі були у захваті. Були і танцювальні конкурси, і виступ гітаристів, вокалістів, і просто ми всі співали пісні, танцювали, тобто усе було весело та круто.

          Наступного дня обрали колір того напрямку який нам найбільше сподобався із запропонованих. За кожним напрямком був тренінг. Їх було сім. Більшій частині Донецької області пощастило стати учасниками тренінгу "Дитяча тележурналістика". Там  пізнали багато нового про журналістику, змогли поспілкуватися один з одним, тобто були усі умови для того, щоб ми згуртувалися та зблизилися. 

         Після обіду кожна група презентувала один проект, який вона обрала для пропозиції перспективного планування на всеукраїнському рівні.  

         Після програми ділового спілкування був час прогулятися  Києвом. Організована екскурсія була цікавою, пізнавальною. Історично-культурні пам’ятки вражали величчю та придавали гордості, що ми українці. 


Круглий  стіл «Проблема насилля в сучасному суспільстві»

06 грудня практичний психолог ЗОШ І-ІІІ ст.  №19 Олег  Булінг взяв участь в організації та проведені круглого столу присвяченому «Проблемі насилля в сучасному суспільстві», який відбувся на базі Донбаського Державного педагогічного  університету.

На зустрічі з молоддю висвітлено питання «Насильства у школі» та  заходи профілактики,  які проводить психологічна служба відділу освіти Добропільської міської ради   і  адміністрація загальноосвітньої школи І-ІІІ ст..  №19.


Участь юних журналістів в «Медіа школа «MEDIA –LAND”

З 25 по 27 листопада 2016 року журналісти шкільної газети «45+ переменка»  Білозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 Добропільської міської ради Євгенія Склярова та Наталія Моісєєва прийняли участь в першому етапі обласного проекту «Медіа школа «MEDIA –LAND”, який проходив у м. Святогірську на базі оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини». Реалізація проекту відбувається за ініціативою Донецького обласного дитячо-молодіжного центру. Протягом 3 днів юні журналісти вчилися писати статті, створювати дизайн газети, працювати в команді. 


Світлом   душу    освяти

27.11.2016 р. педагоги міста Добропілля  були присутні  на Прем'єрі високодуховної  літературно-музичної   інтермедії поета-виконавця з лемківськими корінням, Лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, учасника літературно-мистецького альянсу Проекту братання « Із  Заходу – на Схід »  за підтримки департаменту освіти і  науки Донецької  облдержадміністрації, Богдана Пастуха «Світлом душу освяти».

  Всі, хто був присутній на Прем'єрі високодуховної  літературно-музичної   інтермедії, не міг не з'єднатися духовно з величчю поетичних композицій Богдана Пастуха. Перед глядачами  образи й символи оживали в його поезії по-новому, утверджуючи відвагу, мужність, самовідданість українського народу; любов до своєї країни – України; віру в себе, в бога, світле майбутнє України. Поет знаходив такі щемливі й правдиві слова, які здатні передавати біль і трагедію нашого народу. А своєю Прем'єрою Богдан показав свій неперевершений талант і щедро наповнив духовну скарбницю українського народу.


Учні відвідали  Донбаську   державну  машинобудівну  академію   в  м. Краматорську

                  26 листопада  2016  року  учні Добропільської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №19  з  метою  проведення   профорієнтаційних  заходів  відвідали  Донбаську   державну  машинобудівну  академію   в  м. Краматорську.   Учні  отримали   повну  інформацію  про  факультети  , які  існують в   академії   ,  відвідали  навчальні  кафедри , майстерні  . Мали  змогу  поспілкуватися  з викладачами  різних  факультетів . Були  присутні  на  практичних  заняттях  та  отримали  літературу  щодо навчання  в  закладі  .

                 Учні  та  педагогічний  колектив  вдячні   керівництву Донбаської   державної  машинобудівної  академії       за   організацію  зустрічі , комфортабельний  автобус   ,   змістовну  та  цікаву  інформацію  про  академію  .


Турбота про розвиток і виховання дітей дошкільного віку з                                                       особливими освітніми потребами

              17 листопада 2016р. згідно з планом Донецького облІППО на базі Костянтинівкого ДНЗ №8 «Півник» відбувся Круглий стіл «Сучасні технології розвитку і виховання дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного простору ДНЗ», учасниками якого були завідувачі ДНЗ №35 Терновська О.В. та ДНЗ №24 Задержинська Л.О.

               У роботі заходу взяли участь завідувач відділу спеціальної та інклюзивної освіти Донецького облІППО, кандидат педагогічних наук Лопухіна Т.В. і методист Щепкіна В.В. та завідувач відділу дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук Стягунова О.О., завідувач Донецького обласного ПМПК Коваль А.В. Захід складався з інформаційно-методичного блоку, презентацій педагогічного досвіду та обміну думками з проблем упровадження інклюзивної освіти в дошкільних закладах Донецькій області в умовах сучасних реформ, зокрема в умовах децентралізації управління.   Презентація педагогічного досвіду з питань упровадження інклюзивної освіти в дошкільному навчальному закладі була представлена завідувачем ДНЗ № 24 «Росинка» Задержинською Л.О., яка розкрила складові щодо створення умов для виховання дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами. Терновська О.В., завідувач ДНЗ №35 «Казка»,  окреслила питання раннього психолого-педагогічного супроводу дитини з обмеженими можливостями.

Обговорення показало, що в дошкільних навчальних закладах, як Донецької області, так і в Добропіллі є позитивний досвід упровадження інклюзивного навчання в окремих навчальних закладах.  Завершилося засідання Круглого столу «Сучасні технології розвитку і виховання дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного простору ДНЗ» підбиттям підсумків та укладанням резолюції, яка містить рекомендації для педагогічної спільноти.


Семінар «Теорія та практика впровадження проекту ДТЕК                                               «Енергоефективні школи: нова генерація»                                                                                    в ЗНЗ Ураїни в місті Добропіллі

11 листопада 2016 року  в місті Добропілля на базі НВК № 4 відбувся установчий семінар на тему: «Теорія та практика впровадження проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація» в ЗНЗ Ураїни. Даний семінар проведений за підтримки Добропільської міської влади разом з компанією ДТЕК  та представниками ВБО «Інститут місцевого розвитку», з метою виховання  майбутнього свідомого та відповідального споживача.

Керівник департаменту зі сталого розвитку ДТЕК ЕНЕРГО Вікторія Гриб зазначила, що  на даний час значну увагу приділено проблемі збереження, раціонального використання теплової та електричної енергії, тому  впровадження в закладах освіти навчально - методичного комплекту курсу за вибором  «Основи енергопостачання та енергозбереження» для учнів 6-8 класів є дуже актуальним. З концепцією Проекту «Енергоефективні школи: нова генерація» ознайомила присутніх Кадрія Сафіуліна, старший консультант у зв’язках з громадськістю Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація», ВБО «Інститут місцевого розвитку».

В семінарі взяли участь педагоги  Донецької та Луганської областей, які планують втілення даного проекту в закладах освіти. Проект триватиме з грудня 2016 по квітень 2017 року і  розраховано на 35 годин. Під  час впровадження проекту учні будуть розробляти та брати участь в заходах з енергозбереження,  проводити енергоаудит  шкільних приміщень та  відвідають теплопостачальні підприємства.

Підсумком проведеної роботи  буде проект з впровадження енергоефективних заходів  в закладах освіти. Слід зазначити, що найкращий проект отримає від компанії ДТЕК грант на реалізацію своїх ідей.


Заходи ЮНІСЕФ  щодо ефективності впровадження проекту                                                                      «Вчимося жити разом»

14-15 листопада 2016 року у м.Краматорськ пройшли заходи ЮНІСЕФ  щодо ефективності впровадження проекту «Вчимося жити разом» (компонент «Освіта на основі життєвих навичок») у Донецькій області в 2016 р.», з метою ефективності  впровадження проектів «Вчимося жити разом» та «Психосоціальна підтримка» та їх відповідності актуальним освітнім та соціально-психологічним потребам дітей. На заходах були присутні представники UNICEF- Chris Talbot, Mike Wessells, Gabriel Akimova.

Бєлова Вікторія Олександрівна, методист ММК, прийняла активну участь у оглядовому семінарі та презентувала досвід роботи  з впровадження проекту «Вчимося жити разом» по загальноосвітніх навчальних закладах м.Добропілля.

Митрофанова Тетяна Петрівна,  вчитель предмета «Основи здоров’я» НВК №1,  Бабаніна Світлана Валентинівна,  вчитель початкових класів НВК №4,  Басова Віра Вікторівна,  вчитель початкових класів НВК №7 поділилися досвідом своєї роботи з впровадження компоненти «Навчання життєвим навичкам».


Конкурсні випробування "Учтель року - 2017"  тривають

 В  листопаді  конкурсанти   всіх  номінацій  проводять майстер класи та  уроки в межах конкурсу «Учитель року-2017».

Педагоги розкрили  теми уроків в контексті свого досвіду роботи, їх творчого підходу щодо використання сучасних інноваційних технологій та здатності продукувати нові. Практично продемонстрували індивідуальний стиль діяльності і своєрідність моделі навчання, педагогічні знахідки та авторські методичні прийоми, професійну компетентність.

Також працювали над навчальним проектом та презентували розроблені  технологічні карти


Естафету впровадження проекту «Вчимося жити разом» у ДНЗ                                                  прийняли педагоги міста Добропілля

Місто Покровськ з 07.11 по 09.11.2016 року прийняв естафету навчання педагогів дошкільних навчальних закладів із викладання тренінгово-ігрового курсу «Вчимося жити разом».

На триденному тренінгу були присутні вихователі-методисти ДНЗ №35 Гринцова О.В., ДНЗ №36 Перліцану Л.В та вихователі ДНЗ №4 Грудіна Н.С., ДНЗ №27 Прусова Л.П.  міста Добропілля, які будуть упроваджувати проект із дошкільниками.

Проект «Вчимося жити разом» був ініційований представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерством освіти і науки України з метою формування та розвитку в дітей психосоціальних навичок ефективного спілкування, співчуття, поваги до прав людини, взаємодії, емпатії, запобігання протистоянням та вирішення конфліктів, уміння поводитися в кризових ситуаціях.


Навчання педагогів в рамках eTwinning Plus Practical Session

В жовтні пройшли останні в 2016 році навчання в рамках eTwinning Plus Practical Session у м. Києві.

Участь у заході взяли близько 90 ітвіннерів-новачків, амбасадори, а також представники PSA Ukraine.

Серед учасникiв програми були i представники  Добропiлля – вчителi Білозерської ЗОШ № 13 Михайленко Юлія Юріївна та Тішура Олена Вікторівна.

Сергій Теплов (керівник програми) розповів про те, як проектна діяльність допомагає розвинути важливі ключові компетнції в учнів.  Валентина Веліченко (координатор програми) ознайомила з особливостями eTwinning Plus та основними моментами для роботи в програмі. У свою чергу амбасадори познайомили учасників з практичними інструментами програми eTwinning Plus.

У перервах між навчанням вчителі мали нагоду завести нові корисні знайомства та обмінятися ідеями з колегами-однодумцями.

Ми дуже вдячні організаторам навчальної програми –  PSA (Партнерське агентство) в Україні (на базі консалтингової компанії НСБК «Український прорив») та Міністерству освіти України – за надану можливість детально опрацювати новий для нас проект. Також приємним стало те, що вартість проїзду всім учителям було компенсовано.

Наприкінці заходів усі присутні отримали сертифікати учасників події. 


Вчителі англійської мови Білозерської ЗОШ І-ІІІ ступенв №18                                      підвищують професійну компетентність

              Вчитель англіської мови Спіцина Ірина Сергіївна відвідала щорічну конференцію Cambridge English November Seminars. Ten easy ways to build exam confidence. Preparing students for FCE Writing , яка відбулася 02.11.2016 у Центральній міській бібліотеці м. Дніпро.

            Організатори конференції: Видавництво Кембриджського університету (Cambridge University Press), Екзаменаційний департамент Кембриджського університету (Cambridge English Language Assessment) та офіційний представник видавництва Кембриджського університету компанія «Лінгвіст». Робоча мова: англійська. Доповідачі:  Joanna Kosta  та  Christopher Reese.  Відкриття конференції провели Ганна Шовкалюк, методист видавництва Кембриджського університету та Дарина Сіжук, консультант екзаменаційного департаменту Кембриджського університету в Україні. Христина Чорная, методист компанії «Лінгвіст», виступила на користь кембриджських екзаменів та отримання сертифікатів після їх складання: «Мільйони людей по всьому світу складають кембриджські тести для роботи, навчання та подорожування. Кожний тест Cambridge ESOL розроблений для різних рівнів знань, та дозволяє найбільш точно оцінити рівень кожного кандидата. З цією метою ми і проводимо Cambridge English November Seminars в Україні, та сьогодні для вчителів англійської мови у Дніпропетровській області компанія «Лінгвіст», офіційний дистриб’ютор іноземних видавництв в Україні пропонує найкращі сучасні підручники та методики підготовки до цих екзаменів».   Під час конференції учасники мали можливість прослухати двох кваліфікованих та досвідчених спікерів, переглянути виставку навчальних та екзаменаційних матеріалів, а також поспілкуватися з представниками екзаменаційних центрів Cambridge English. Були вручені подарунки найактивнішим учителям.  Всі учасники конференції отримали сертифікати та гарний настрій! 


Участь педагогів та учнів  у науково-практичній конференції                                                                      «Ковиловий степ»

                      Білозерська ЗОШ І-ІІІ ступенів №15, прийняла участь у науково-практичній конференції «Ковиловий степ» 29 жовтня, м.Краматорськ, школа №25.  Секція «Розмноження та індукція степових рослин» та зайняли ІІ місце.  Дослідницька робота з теми: «Вплив освітленості і температурного режиму на період цвітіння кімнатних орхідей» учениця 8 класу, Шолудько Єлизовета.  Керівник -  вчитель біології  Гутник Євгенія Олександрівна.


«Енергоефективні школи: нова генерація»

Наприкінці жовтня представники відділу освіти Добропільської міської ради взяли участь  семінарі з теми:  «Організаційно - технічні питання роботи кураторів та практика впровадження навчального курсу «Основи енергопостачання та енергозбереження» в ЗНЗ України», що проводився в  рамках проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація», який реалізується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» за фінансової підтримки компанії ДТЕК у місті Київ.

Протягом  зустрічі присутні  мали можливість  ознайомитись з поняттям «енергоефективність»,  розглянути  новації в проекті  та зрозуміти необхідність  формування у підростаючого покоління бережливого та економного ставлення до енергоресурсів.


VII Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи»

З 1 по 3 листопада 2016 року в місті Києві відбувся ІІ (фінальний) етап Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи». Масовий захід проводився Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді за підтримки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету біоресурсів і природокористування України, Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

Участь у заході взяли учні загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які мають досвід дослідницько-експериментальної роботи в галузях природничих наук. Представлено на очний етап 117 наукових проектів (121 учасник). Успішно виступили зі своїми проектами учні 7 -11 класів Добропільського навчально - виховного комплексу " Спеціалізована школа І - ІІІ 4 з поглибленим вивченням окремих предметів - дошкільний навчальний заклад", що перемогли у І заочному етапі.

                   В категорії  «Анатомія і фізіологія людини»  був представлений проект Гнашко Катерини, учениці 9 – А класу Добропільського НВК № 4, що отримав диплом ІІІ ступеню.

 

В категорії  «Ботаніка» був представлений командний  проект Гладкої Дар’ї, Броваренко Станіслава, Ляшенко Альбіни,  учнів 7-А класу, що отримав диплом ІІІ ступеню. В категорії «Психологія та охорона здоров’я» був представлений проект Дегтярьова Дмитра, учня 11- Б класу, що отримав почесний диплом учасника фінального етапу Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи». Керівник учнівських проектів - учитель біології Добропільського НВК  4 Броваренко Світлана Владиславівна.


Юні правознавці з Добропілля знову перемагають на                                                   Всеукраїнському турнірі м. Ужгород

З 27 по 31 жовтня у м. Ужгород проходив XIV Всеукраїнський турнір юних правознавців.

Ужгород зустрів учасників турніру теплою та  сонячною погодою, яка тривала протягом  5-ти днів. На цей раз, було людно та гамірно, адже юних правознавців набралось аж на 30 команд. Турнірний рух набуває масштабного розмаху, бо залучений був майже кожний куточок України.

Збірна команда «Фортуна-Дон» з м. Добропілля (керівник Л.О.Денисова), спочатку стала абсолютним переможцем серед команд Донецької області, обійшовши команди із таких міст як: Маріуполь, Слов’янськ, Краматорськ, Покровськ, Костянтинівку та ін.

Ось вони, імена переможців:

Волнянська Єва Богданівна - НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів, з поглибленим вивченням окремих предметів м. Добропілля, Костєв Михайло Миколайович - Білицька ЗОШ І-ІІІ ст. № 10  м. Добропілля, Дворецький Дмитро Юрійович - Білицька ЗОШ І-ІІІ ст. № 9, м. Добропілля, Наумов Артем Сергійович - Білицької ЗОШ І-ІІІ ст. №10, м. Добропілля, Вініченко Владислава Євгенівна - Білозерська ЗОШ І-ІІІ ст. № 13, м.Добропілля.

Керівник команди – Лілія Олексіївна Денисова, учитель історії та правознавства Білицької ЗОШ № 10, м. Добропілля, учитель-методист вищої категорії.

Досвідчена команда «Фортуна-Дон» тринадцятий раз представляла Донецьку область на Всеукраїнському рівні. Цього разу дітей фінансово підтримала громадська організація «Норвезька рада у справах біженців», оплативши їм проживання та витрати на дорогу. Учасники команди дуже вдячні спонсорам за можливість відвідати захід, адже не всі могли дозволити собі покрити матеріальні витрати на інтелектуальну подорож.

У м. Ужгород, під час  Всеукраїнського етапу, наша команда вийшла у суперфінал та посіла ІІ місце, прикро уступивши першість, втративши всього 1 бал.

Правовий турнір – це передусім командні змагання, які надають можливість показати вміння визначати актуальність питання, аналізувати та систематизувати джерела, науково та доступно викладати та аргументувати  власну позицію з проблемних питань права, обізнаність із національною та міжнародною практикою розгляду даних питань,розвивають здібності, інтелект, творчість, ініціативу. Гідно представляти команду в різних ролях: доповідачів, опонентів, рецензентів. Слід відзначити, що саме інтелектуальні ігри розвивають важливі життєві компетентності, сприяють  самовдосконаленню особистості.

Усі учасники отримали задоволення від інтелектуальних змагань та спілкування. Адже турнір, це ще і свято єднання усієї України.

Вітаємо переможців та бажаємо успіхів у майбутніх змаганнях.


Триває конкурс «Учитель року - 2017»

02 листопада п’ятеро конкурсантів в номінації «Початкова освіта»: Васильченко Н.Є.(НВК №4), Жуковська О.О., Резоглазова О.О. (ЗОШ №15), Біленко Л.М. (ЗОШ №16), Ващенко Н.М. (ЗОШ №17) провели  майстер-класи, під час яких  продемонстрували свої системи навчально-виховної роботи, технології використання сучасних наукових доробок, інноваційних методик, власних напрацювань для досягнення високих результатів у контексті авторського перспективного педагогічного досвіду «Я знаю, як це робити. Я навчу вас».

Також педагоги пройшли тестування з фахової майстерності, яке містило завдання з вибором однієї або декількох відповідей із запропонованих, встановлення відповідності логічно пов’язаних пар, встановлення правильної послідовності, відкриті завдання з короткою відповіддю з педагогики, психології та методики викладання предметів початкової школи.


НubSchool – школа  з   європейським  рівнем  якості  освіти

З метою підготовки педагогічних працівників до роботи в опорних школах, з ініціативи та за підтримки Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації  з 24.10.2016 р.  по 28.10.2016 р. здійснювала роботу  ІІ сесія «Нub School». В роботі сесії взяли участь педагоги міста Добропілля.  Різноманітні заходи відбувалися протягом всієї сесії. Їхньою метою було  надати учасникам максимум корисної та цікавої інформації, презентувати досвід сучасних  підходів до навчання.


Участь працівників ДНЗ Добропілля  у II обласній                                                                    науково – практичній конференції

    27.10.2016р. завідувач ДНЗ № 27 «Ромашка» Сосулєва Н.М. та вихователь Жарова Н.В. взяли участь у II обласній науково – практичній конференції «Досягнення та виклики національно – патріотичного виховання в регіоні»  в м. Краматорське. Під час проведення конференції  переглянули роботу освітньо – тренінгових порталів:

·        Формування готовності до захисту Батьківщини як складова системи національного виховання;

·        Мандрівка до серця: упровадження курсів духовно – морального спрямування як підґрунтя національно – патріотичного виховання;

·        Культурна спадщина українського народу як чинник формування національної свідомості молоді;

·        Єдність у різноманітті: полікультурна палітра Донеччини.

    Далі роботу було продовжено на дискусійному майданчику «Національно – патріотичне виховання дошкільників – система чи ситуативність», де педагоги дошкільного закладу виступили з доповіддю «Духовно вихована дитина – багатство нашої  України» й отримали сертифікати учасника та книгу з матеріалами  II обласної науково – практичної конференції, в якій надруковано статтю «Духовно вихована дитина – багатство нашої України»                          (автори: Сосулєва Н.М., Жарова Н.В.) та «Національно – патріотичне виховання через музичні заняття, свята та розваги в дитячому садку» (автор: Холодова І.Л. – музичний керівник ДНЗ №27 «Ромашка»).


Участь педагогів міста Добропілля   у    ІІ обласній                                                                   науково-практичній конференції

 

 Як виплекати й розвинути в молодого покоління Донеччини ціннісне ставлення до Вітчизни, як досягти того, щоб наші вихованці були справжніми українськими патріотами, вірними синами й доньками рідного народу, йшлося на ІІ обласній науково-практичній конференції, що відбулася за сприяння Департаменту освіти і науки Донецької області, «Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні». У заході взяли участь 456 освітян області, серед яких були представники нашого міста.

Під час роботи дискусійних майданчиків Кабанець В.І., учитель початкових класів Білозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №14, Піддубний О.В., учитель фізичної культури та Захисту Вітчизни Білозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18, Хунджукашвілі Л.С., учитель біології Добропільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №19,Сосулева Н.М., завідувач ДНЗ №27, Жарова Н.В., вихователь ДНЗ №27, Перліцану Л.В., вихователь-методист ДНЗ №36, Руріч Л.О., вихователь-методист ДНЗ №34 поділились своїм досвідом та наробками з даного питання.  Плідна та наполеглива праця, сприятлива атмосфера, у якій проходив захід, залишили в учасників приємні відчуття та задоволення від спілкування з колегами, надихнули на вдосконалення форм та методів національно-патріотичного виховання молоді.


Всеукраїнська  науково-методична рада Університету                                     менеджменту  освіти  на базі НВК №4 м. Добропілля

          6 жовтня 2016 року педагогічний колектив «Навчально-виховного комплексу: спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів №4 - ДНЗ» м.Добропілля  гостинно зустрів керівників закладів післядипломної педагогічної освіти, які прибули з усіх куточків України, щоб узяти участь у роботі Виїзного засідання Науково-методичної ради Університету менеджменту освіти з теми «Підготовка педагога в системі післядипломної освіти до використання інформаційно-комунікаційних технологій в інклюзивному освітньому середовищі».

               Захід розпочався з українського танцю «Гопак» у виконанні «Непосид»  та співу вокальної студії «Дзвіночок». Діти привітали гостей хлібом-сіллю, символом багатства, гостинності та злагоди. Святковий коровай вручили Олійнику Віктору Васильовичу, академіку, доктору педагогічних наук, професору, дійсному члену НАПН України, дійсному члену Міжнародної слов'янської академії освіти ім. Я. А. Коменського, заслуженому працівнику освіти України – Державний вищий навчальний заклад «Університет менеджменту освіти» НАПН України (м. Київ). В холі школи було розгорнута виставка «Інклюзивна освіта Донеччини – реалії сьогодення», на якій були представлені напрацювання педагогів міст Добропілля, Костянтинівки, Бахмута, Слов’янська. Дуже велику зацікавленість викликали творчі наробки учнів з особливими освітніми потребами, які є вихованцями Добропільського центру дитячої та юнацької творчості. Протягом заходу працювала дитяча студія телебачення та преси «Рожевий слон».

               Надія Володимирівна Оксенчук, директор Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації підкреслила доцільность використання інформаційних технологій в навчальних закладах, акцентувала увагу на те, що система освіти має бути спрямована на задоволення потреб суспільства у цілісних, творчо розвинених учителях, які володіють сучасними методологіями і спроможні до застосування у професійній діяльності інноваційних, в тому числі комп’ютерних технологій та завдяки цьому вдосконалювати фахову компетентність, педагогічну майстерність, культуру, духовність, соціальну й творчу активність. Вона також ознайомила з перспективами  інклюзивної освіти в області.

               Інна Кальченко, начальник відділу освіти Добропільської міської ради, ознайомила учасників заходу з системою неперервної інклюзивної освіти  м. Добропілля та запропонувала модель реалізації  Програми «Підвищення фахової майстерності вчителя засобами ІКТ». Система представлена  консолідуючою навчально – виховною структурою інклюзивного середовища міста, яке дозволяє дітям з особливими потребами інтегруватися  в середовище дітей за місцем постійного проживання з раннього дитинства.

             Своє ставлення до проблеми виказали Віктор Олійник, академік, доктор педагогічних наук, дійсний член НАПН України, дійсний член міжнародної словянської академії освіти імені «Яна Коменського» та Олена Миколаївна Отич, голова науково-методичної ради, проректор з науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків ДВНЗ «Університету менеджменту освіти НАПН України м. Київ під час засідання Вченої Ради з даного питання.

             Перед науковцями з доповіддю «Підготовка педагога в системі післядипломної освіти до використання інформаційно-комунікаційних технологій в інклюзивному освітньому середовищі» виступила проректор з наукової роботи Донецького обласного ІППО Бурцева Юлія Олександрівна.

        

Фоторепортаж https://yadi.sk/d/0UxFIFBfwNUo8


Участь педагогів міста Добропілля у Всеукраїнській конференції

           16 вересня 2016 року в межах проекту «Розвиток життєвих, професійних та кар’єрних навичок педагогів внутрішньо переміщених осіб» в Києві відбулася підсумкова конференція «Неформальна освіта педагогів в умовах розбудови громадянського суспільства». Упродовж 5 місяців учасники заходу оволодівали хмарними сервісами, що дозволять раціонально виконувати свою роботу, навчалися використовувати хмарні технології під час організації навчального процесу, знайомилися з сучасними трендами в освіті, опанували електронні інструменти та сервіси, завдяки яким можна презентувати себе та свою роботу.

             На підсумковій конференції були присутні учасники проекту з Донецької, Луганської, Харківської, Дніпровської, Кропивницької, Херсонської, Київської областей та м. Києва. Методичний кабінет відділу освіти Добропільської міської ради представляли методисти Костенко О.І., Гнилицька Л.В. та практичний психолог Білозерської ЗОШ №18 Самарська М.В.

Із вітальним словом до учасників звернувся Дятленко С.М., заступник директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства оосвіти і науки України. Сергій Миколайович поділився своїми думками про децентралізацію освіти. Презентувала ідеї нової сучасної української школи Наталія Гущина, голова організації «РУНО», начальник відділу неформальної та інформальної освіти для дорослих Інституту модернізації змісту освіти. У ході конференції відбулася дискусія у форматі Світового кафе, де були розглянуті проблеми: вимоги до сучасного заняття, використання ІКТ та Інтернет ресурсів на сучасному занятті, ключові компетентності для життя, педагогіка партнерства, виховання на цінностях. Заключною частиною заходу було вручення сертифікатів РУНО (Руху української неформальної освіти). 


Дошкільнятам — освіту для сталого розвитку

             16 вересня працівники дошкільних навчальних закладів України зібрались у Києві на презентацію інноваційної освітньої програми для дитячих садків «Дошкільнятам — освіту для сталого розвитку».  Активну участь в роботі  практичного семінару прийняла Гусєва Н.Г., вихователь із міста Добропілля, яка працює в  дошкільному навчальному закладі № 34 «Вуглик».  Під час зустрічі фахівці отримати всю необхідну інформацію і літературу, щоб негайно запровадити освіту для сталого розвитку в роботу з дітьми.    Програму представили її авторки-розробники: доктор педагогічних наук Наталія Гавриш і член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук Олена Пометун.ІІ Конгрес освітян Донеччини

                   22-25 серпня 2016 року пройшов ІІ обласний Конгрес освітян Донеччини, в роботі якого активну участь прийняли педагоги загальноосвітніх навчальних закладів Добропільщини.

В інтерактивній виставці «Педагогічні діалогові вікна» за вектором №1 Пазл-карта «Опорна школа об’єднаної територіальної громади» свої моделі опорних шкіл у взаємозв’язках із різними установами громади презентували Істоміна О.Л., заступник директора з виховної роботи Добропільського НВК №4 «Шкільний брендінг»(school - brending) та Зоріна О.В.. директор Білозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №18 «Діяльність опорної школи у реалізації інноваційного проекту «Освітній округ - територія розвитку компетентної особистості».

               Вікно №2 «Інноваційна освітня діяльність: міжнародні проекти, експериментальна діяльність» було представлено виставкою  методичних матеріалів із досвіду участі в міжнародних та всеукраїнських проектах за останні 3 роки, в тому числі і презентаційна наочність з реалізації проекту «Разом до Європи» Білозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 18 Добропільської міської ради (дир.Зоріна О.В.), а виставка здобутків експериментальних майданчиків, лабораторій  представлена матеріалами ММК, ДНЗ № 24,29,34.

               Спікером на «Вільній трибуні» була Самарська М.В., практичний психолог Білозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 18 Добропільської міської ради, ка розповіла про виготовлені проекти та надала рекомендації учасникам вікон, як взяти участь у міжнародному проекті.

               У межах Вікна № 3 з теми «Дистанційна освіта Донеччини»  виступила учитель фізики та інформатики Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Добропільської міської ради Бєлова В.О., яка розповіла про власний методичний посібник з використання хмарного сервісу Microsoft One Drive для спільної роботи в дистанційному форматі вчителя та учнів онлайн. 

В роботі воркшопу «Інноваційна діяльність педагога як засіб підвищення якості дошкільної освіти» виступили Героєва В.І., методист з дошкільної освіти МК відділу освіти Добропільської міської ради і Чубченко Л.Л., вихователь-методист ДНЗ № 19 Білозерської міської ради та продемонстрували свої напрацювання щодо національно-патріотичного виховання в підготовці дітей до школи через ознайомлення з шахами і  «Вишиванковими прописами», розробленими дошкільними закладами м. Добропілля.

               Кулініч О.Б., учитель української мови та літератури Добропільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад» Добропільської міської ради, поділилася досвідом своєї роботи на тему «Формування інформаційно-комунікаційної компетентності обдарованих дітей на уроках української мови та літератури», а Денисова Л.О., методист відділу суспільних дисциплін облІППО та учитель ЗОШ №10, звернула увагу на підготовку школярів до участі в конкурсах та турнірах, надала рекомендації щодо організації підготовки учнів до Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та правознавства.

                 Результати дослідницької роботи були представлені авторами під час Круглого столу, у якому взяли участь 47 осіб, серед яких були  Кандибка Н.Т. (Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 11 Добропільської міської ради, тема «Віра у світле майбутнє») та  Харченко Л.А. (Білицька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 Добропільської міської ради, тема «Створення та діяльність Донецького обласного Товариства української мови ім. Т.Г. Шевченка»).

                 Діалогове вікно Арт-тину на виставці виробів декоративно-прикладного мистецтва, виготовлених вихованцями та педагогами дошкільних навчальних закладів №3,4,12,16,19,20,22,24,25,27,29,31,34,35, НВК №4-ДНЗ, вчителями НВК №4  та ЦДЮТ були представлені за напрямками: «Декоративне панно»; «Інтер'єрна прикраса»; «Декоративне кухонне приладдя»; «Декоративні серветниці». Різноманітність прийомів ще раз показали високий рівень професійної діяльності та креативності педагогів під час майстер-класів Болотової Л.П.(ДНЗ №25), Солов’ян В.О. (НВК-ліцей) та  Ганієвої  О.Р. (ЦДЮТ).

               У векторі  «Національно-патріотичне виховання» була представлена презентаційна наочність з реалізації проекту «Україна єдина: схід-захід разом» (міжшкільна взаємодія ЗОШ №18 з Великолепетиською ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Херсонської області).

                ІІ Конгрес освітян Донеччини «Освіта Донеччини: перезавантаження» завершено. Підсумовуючи роботу заходу з упевненістю можемо стверджувати, що всі учасники діалогових вікон, пленарних засідань, секцій, майстер-класів і тренінгів не тільки усвідомили необхідність і напрями оновлення, отримали нову інформацію, настанови щодо подальшої роботи, а й збагатилися самим духом оновлення, що панував навколо. Збагачені новими знаннями, ідеями, новою свідомістю, ми, освітяни Добропільщини, готові 1 вересня 2016 року розпочати творення нової української освіти в навчальних закладах.

Побажаймо ж собі та колегам успіхів і плідної праці!


Участь учнів  шкіл міста  Добропілля в акції  «Подаруй книгу школі»

Мабуть, в кожного  вдома є книги, які вже давно прочитали. Вони сиротливо стоять на домашніх книжкових полицях, сумно «нудьгують» і «старіють». Але можна продовжити їм життя, подарувавши бібліотеці. Як прекрасно, що є люди, які це розуміють. За ініціативою Департаменту  освіти і науки Донецької області  наприкінці минулого навчального року було розпочато акцію «Подаруй книгу школі» замiсть традицiйних дарувань квiтiв.

Учні шкіл м. Добропілля (НВК № 4, ЗОШ № 7, ЗОШ № 10, ЗОШ № 13, ЗОШ № 15, ЗОШ № 16, ЗОШ № 19, ЗОШ-інтернат) взяли в ній активну участь. Напередодні нового навчального року були підведені попередні  підсумки акції.  Всього подарували майже 200 книг. Найактивнішими виявились учні шкіл НВК № 4 (подарували більш ніж 80 екземплярів), ЗОШ № 10 (42 книги), НВК № 7 (30 книг). Завдяки їх безкорисливості  фонди шкільних бібліотек  поповнилися всілякою  потрібною літературою. Серед переданих книг – твори українських та зарубіжних класиків, казки і легенди, енциклопедії і сучасна художня література, а також література по краєзнавству, історії України і по різних галузях знань. Так книжки знайшли новий будинок і нових читачів.

Відділ освіти Добропільської міської ради виражає щиру  вдячність всім, хто відгукнувся! Даровані книги не лише займуть гідне місце в шкільній бібліотеці, але і принесуть радість школярам. Сподіваємось, що ця акція стане популярною традицією не тільки в нашій області, а і знайде прихильників у інших регіонах України. Тож нехай різнобарвні, запашні, прекрасні квіти прикрашають клумби, а подаровані книжки приносять задоволення та радість від читання.Освіта Добропільщини: перезавантаження.                                                                      Серпневі зустрічі педагогів Добропілля

     Традиційно , напередодні нового навчального року, в  місті  проводяться серпневі зустрічі  освітян Добропілля, які сповіщають про початок нового навчального року. В цьому році  25 та 26 серпня проведено  серпневі зустрічі у форматі   форуму на тему: «Потенціал освітньої галузі міста - резерв розвитку громади».  У програмі форуму  відбулися :                                      

- робота студії  « З Україною в серці» та Арт-тину;

- представлення палітри напрацювань закладів освіти міста «School-brending» ;

- засідання ПНМК на тему : Якість освіти як ключова категорія нової парадигми освіти ;

  - засідання розширеної колегії відділу освіти  :  «Функціонування системи освіти  Добропілля  в умовах якісних змін та створення передумов для її модернізації»

(Про підсумки розвитку освітньої галузі міста Добропілля 2015-2016 навчальному році та завдання на 2016-2017навчальний рік);

-вшанування 23 ветеранів педагогічної праці, 7 молодих фахівців.                               

                     У роботі відкритого  колегії  відділу освіти Добропільської міської ради  взяли участь понад 150 осіб: Аксьонов А.А., Добропільський міський голова , Гриб В.О., директор Департаменту  соціального розвитку  компанії ДТЕК , керівники закладів освіти , голови профспілкових комітетів,  методисти, педагоги, представники  громадських організацій.  На колегії з доповіддю виступила  начальник відділу освіти Добропільської міської ради Кальченко І.В., яка проаналізувала досягнення минулого року; визначила напрями «перезавантаження»     освіти міста в контексті державних освітніх реформ.Серед пріоритетів у розвитку дошкільної та середньої освіти міста визначено: новий зміст освіти, спрямований на компетентнісний підхід, знання, уміння, особливу вмотивованість вчителя та  підготовка освіченого українця, нноватора, який буде провідником змін у суспільстві ХХІ століття.   Звертаючись до педагогів міста, зазначила: «які б зміни в освіті не відбувались, насамперед, ми повинні уважно придивлятись до наших вихованців, зважати на особистості дітей нового покоління. Повинен розвиватися не новий рівень освіти, а новий підхід до розвитку наших учнів. Пізнання дитиною світу починається з пізнання людини, а вона відкривається перед дитиною в образі матері, батька і вчителя. Учитель – це не тільки той, хто передає учневі знання і вміння. Це передусім той, у кого дитина, як у батька і матері вчиться   жити».                                                                                                     

                   В ході святкового засідання відзначені 23 педагоги міста, які завершують свою трудову діяльність. Від міської влади та компанії ДТЕК їм було вручено цінні подарунки. Не залишилися  поза увагою молоді спеціалісти, які отримали  настанови від своїх досвідчених колег та подарунки від влади та профспілкової організації працівників освіти..  

    До початку засідання учасники колегії  відвідали виставку «Палітра напрацювань закладів освіти міста «School-brendin-2016», організовану з метою поширення інноваційного, методичного, управлінського та педагогічного досвіду педагогічних колективів міста Добропілля. Педагогічними колективами  «Шкільний брендінг» (school-brending; від «брендінг» – процес створення бренду й управління ним. Бренд може включати створення, зміцнення, репозиціонування, оновлення та зміну стадії розвитку бренду, його розширення і закріплення на освітньому ринку. Це метод створення особливого враження, яке робить свій внесок в загальний імідж закладу. Брендувати — означає робити щось більш цінним) дав можливість педагогічним колективам   представити    функціональні можливості та «перлини» своєї діяльності:  напрацювання, досягнення,  все  те, що  робить заклад особливим, неповторним на освітянській ниві міста Добропілля. 

Великий інтерес викликав виступ педагогів НВК №4. Вони ознайомили присутніх з діяльністю шкільних наукових кафедр, роботою з обдарованими дітьми та можливістю закладу з надання  інклюзивної освіти. Цікавою була форма проведення брендування НВК №3. Під час проведення гри «Що? Де? Коли?» директор школи Поліщук П.М. разом з вчителями презентували роботу своєї школи за різними напрямками. Педагоги ЗОШ №19 висвітлили систему роботи з впровадження здоров”язбережувальних технологій з 1 по 11 класи. Червоною стрічкою «брендування» ЗОШ №14 стало національно-патріотичне виховання учнів. Досконало розкрив свою діяльність колектив ЗОШ №18, зробивши акцент на участі у різноманітних міжнародних проектах. У презентації ЗОШ №6 привернула увагу організація позакласної роботи з дітьми. Всебічно показали діяльність своїх закладів ЗОШ №16 та ЗОШ-інтернат.

Школи   використовували  логотипи, символіку, фото та відеоматеріали,  історичні хроніки та майстер - класи, які яскраво  ілюстрували  можливості кожного закладу. Дошкільні навчальні заклади представили вернісаж банерів, які відображали  їхню  діяльність і довели ,Що кожний дошкільний заклад має своє, неповторне  «обличчя».

Колективами було зроблено багато, а головне те, що кожен з учасників виставки розкрив для себе незвичайний рецепт створення особистого брендінгу сучасного навчального закладу. Адже правильно створений брендінг допомагає вчителю та вихователю вибудувати власний стиль педагогічної майстерності та знайти своїх учнів.

 Освітній форум продемонстрував, що новий навчальний рік - це старт нових надій, пошуків і звершень.Освітяни міста Добропілля, примножуючи здобутки регіональної освіти, і надалі наполегливою працею здіснюватимуть нерозривний зв’язок  часів та поколінь, виховуватимуть гідних громадян України.