Зустріч обдарваних дітей Добропілля з адміністрацією міста

                 24 травня 2016 року в приміщенні   Добропільської міської ради

відбулося  свято зустрічі   інтелектуально обдарованих  учнів з керівництвом міста «Інтелектуальний потенціал Добропілля – майбутнє розвитку громади». Участь у святі взяли переможці, призери Всеукраїнських та обласних олімпіад, конкурсів, турнірів, учні шкіл міста, які досягли високих результатів у навчанні, батьки цих учнів, учителі, які опікуються роботою з обдарованими та талановитими дітьми. Трьом призерам Всеукраїнських учнівських олімпіад голова міської ради Аксьонов А.А. вручив планшети GALAXY Tab 3. Серед них Леусенко Юлія, учениця 11 класу НВК № 1 – знавець української мови та літератури, лауреат Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика, Єва Волнянська, учениця 10 класу НВК № 4 – переможець Всеукраїнського турніру юних істориків та правознавців Олексій Перещивайло, учень 10 класу ЗОШ № 16 – багаторазовий переможець Всеукраїнської олімпіади з географії. Електронні книги було вручено 16 переможцям та призерам обласних олімпіад. Вісім учасників рейтингових конкурсів, які стали переможцями, отримали від Добропільського міського голови безпровідні колонки. Від імені школярів Добропільщини голові міської ради було вручено лист подяки. Вихованець ДНЗ № 34 «Вуглик» Кухтій Максим, переможець міського конкурсу «Розумники і розумниці», юний шахіст, пообіцяв усім присутнім що буде таким же розумним і добре вчитиметься, як і школярі, яких сьогодні було нагороджено.

         На сцені співали вихованці  та викладачі ЦДЮТ, а переможці обласного конкурсу «Мовою Шекспіра» учні ЗОШ № 13, яких також було нагороджено подарунками голови міської ради, Малашкевич Таїсія та Столбов Владислав, представили сценку з п’єси В.Шекспіра «Ромео та Джульєтта» англійською мовою.

       По закінченні свята всі сфотографувалися з керівництвом міста.


Тиждень    охорони    праці

26 квітня 2016 року у відділі освіти Добропільської міської ради відбувся круглий стіл на тему: «Стрес на робочому місці: колективний виклик», який пройшов в рамках Тижня охорони праці. У проведені круглого столу взяли участь начальник відділу страхових експертів відділення ВД ФССНВВ та ПЗ у м.Добропіллі Авєріна Т.В., голова Добропільської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Василенко В.В., методист,  відповідальна за психологічну службу відділу освіти, Хрустенко С.М., інженер з охорони праці відділу освіти Парахуда М.М. та заступники директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. В ході проведення було обговорено актуальні проблеми з питань охорони праці, профілактики виробничого травматизму, попередження стресів на робочому місці. Хрустенко С.М. провела для присутніх інтерактивний психологічний тренінг на тему: «Вихід зі стресу через пізнання себе». В заході взяли участь 25 осіб.


Участь педагогів міста Добропілля в обласних заходах

 25 квітня 2016 року  відбулася Регіональна науково-практична конференція «Проектування індивідуальної траєкторії розвитку педагогів в умовах євроінтеграції».

                   У межах конференції була організована виставка творчих знахідок та напрацювань педагогічної громади міст та районів області з проблеми євроінтеграції та презентаційні інтерактивні заходи «Європейський досвід – в українській освіті педагогів», у яких взяли участь і представники нашого міста. Роботу своїх колективів представили Самарська М.В., вчитель інформатики, Ігнатенко І.В., заступник директора з ВР -  ЗОШ №18, Сищенко М.В., заступник директора з НВР – ЗОШ-інтернат, Гордієнко І.М., практичний психолог – НВК-ліцей, Героєва В.І., методист ММК та Чубченко Л.Л., вихователь-методист ДНЗ №19, вихователі ДНЗ №24, 29. Виставка була проведена у форматі інтерактиву, що дало можливість зворотного зв’язку, вільного спілкування всіх учасників, режиму «запитання-відповідь», фотографування з авторами матеріалів та учасниками виставкових майданчиків.

                   Мистецький майданчик «Пізнаємо Європу» зібрав 15 самодіяльних колективів від міст та районів області з інструментальними, вокальними, танцювальними композиціями, які популяризували культурні традиції та сучасне мистецтво європейських держав. Особливе враження на присутніх справило виконання Гімну Євросоюзу ансамблем бандуристок «Криниченька» Центру дитячої та юнацької творчості відділу освіти Добропільської міської ради, керівники Горбаченко С.А. та Дорошенко О.О.

 

                   Активну участь в роботі дискусійного клубу «Регіональний досвід освітньої євроінтеграції в умовах реформування освіти» взяли участь  Гнилицька Л.В., методист ММК, Шнуренко В.С., вчитель початкових класів ЗОШ №6 з теми «Особистісно-орієнтований підхід до організації діяльності зі здібними та творчо обдарованими дітьми» та Героєва В.І., методист ММК, Чубченко Л.Л., вихователь-методист ДНЗ №19 з теми «Сталий розвиток – наш вибір». Також до збірника матеріалів Регіональної науково-практичної конференції увійшли статті Курді Н.В., завідувача ММК, Гнилицької Л.В., Героєвої В.І. - методистів  ММК ,Чубченко Л.Л., вихователя-методиста ДНЗ №19 та Мангушлу О.В., завідувача ДНЗ №29.


Семінар   вчителів   біології

                                     19 квітня на базі ЗОШ – інтернат відбувся семінар вчителів, які викладають

в школах міста біологію. На відкритому уроці в 9 класі за темою « Набута поведінка» вчитель Фетисова К.А. продемонструвала різні форми роботи з  використанням ІКТ, практичний психолог Ляш О.І. для забезпечення толерантного спілкування у процесі роботи, створення сприятливого психологічного клімату  провела з вчителями тренінг « Модель здоров’я вчителя», вчитель образотворчого мистецтва Беліменко Л.В. запропонувала  майстер-клас  «Холодна інгаляція», на якому вчителі власноруч виготовили арома-квіточки.

Наприкінці семінару було вироблено методичні рекомендації вчителям ,які викладають біологію, щодо підвищення фахової компетентності учителів шляхом впровадження інноваційних форм роботи згідно вимог Державного стандарту освіти.


ВІДБУВСЯ СЕМІНАР УЧИТЕЛІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

                19 квітня 2016 року на базі міського методичного кабінету відбувся семінар учителів англійської мови, який проводили учителі Новодонецької ЗОШ № 17.

   З доповіддю «Розвиток мовленнєвих здібностей учнів інноваційними засобами з використанням ІКТ»  виступив Степаненко Олександр Сергійович, викладач курсів англійської мови «London Bridge». Крім того, він поділився досвідом роботи та методикою проведення занять, показав вправи з практики мовлення, порадив, які фільми дивитися учням для розвитку мовленнєвих здібностей.

    Учителі шкіл міста, які брали участь у роботі семінару, активно співпрацювали  в групах, виконуючи практичну роботу з розвитку мовленнєвих здібностей учнів з використанням ІКТ.

   Засідання клубу знавців англійської мови провела керівник ПНМК учителів іноземної мови Федотова О.В.

    Цікаво пройшла презентація роботи вчителів ЗОШ № 17 Cтупки Т.П. та Кайдаш О.В. в літньому мовному таборі «Treasure Island».

     Під час професійного спілкування були обговорені питання підготовки до ДПА та ЗНО, участі у обласному фестивалі, присвяченому 400-річчю з дня смерті В. Шекспіра «Мовою Шекспіра», та вироблені рекомендації за підсумками семінару.


Cемінар-практикум вчителів основ здоров’я

      15 квітня в Білицькій ЗОШ І-ІІІ ст.№ 9 Добропільської міської ради відбувся семінар-практикум вчителів основ здоров’я  з теми «Розвиток творчих здібностей на уроках основи здоров’я як засіб формування практичної компетентності учнів». Вчителі міста Добропілля  ознайомилися з роботою учасників обласної виставки WEB-вітрини «Ми – майбутнє»: в номінації «Здоровий спосіб життя» - вчитель Філіппова О.І.,  презентувала роботу школи щодо впровадження програми «Школа сприяння здоров’ю» та в номінації «Фізкультхвилинка» вчителі Федорова В.В., 2 клас та Гарбуз А.Ю., 6 клас продемонстрували свої наробки щодо використання здоров’язберігаючих технологій у своїй роботі.

  Побували на відкритому уроці-тренінгу з основ здоров’я  в  6 класі з теми «Абетка спілкування». На тренінг завітав «чарівний стілець», який мав виконати очікування дітей на занятті. Діти с захопленням знайомились з мистецтвом спілкування: працювали в групах, парах. Родзинкою заняття було спільне спілкування з пінами-друзями (пальчиковий театр), де діти застосували свої вміння на практиці. Навіть прощатися зі своїми новими друзями було шкода та вирішили кожен зробити собі таку іграшку (вчитель Філіппова О.І.)

   Далі учні  4 класу показали КВК з правил дорожнього руху (вчитель Сорокіна О.В.), де зустрілися 2 команди: команда «Світлофорчики» та команда «Пішоходи». Діти відповідали на запитання своїх суперників, аналізували ситуації , де   учасниками яких були  самі учні. Капітани команд відгадували правила ДР по малюнках на конкурсі «Кущ асоціацій». Домашнім завданням було інсценування ситуацій.  Експертне журі, яке представляли учителі-учасники семінару, оцінило команди за всіма критеріями. 

    Останнім етапом семінару було проведення майстер-класу вчителем  основ здоров’я  Філіпповою О.І. з теми «Казкотерапія». Були розкриті основні прийоми роботи з казкою та визначено, що через казкові події можна  запропонувати учням альтернативні моделі поведінки, на прикладі позитивних персонажів навчити дитину бути хорошою, а на прикладі негативних  героїв казок викликати у неї негативну реакцію.

Практичною частиною майстер-класу було використання прийому роботи - Постановка казок із допомогою ляльок, де учасники семінару поставили казку про здоровий спосіб життя «Колобок».  Всі учасники отримали велике задоволення від семінару, розходилися в піднесеному настрої.


День  довкілля  у  місті   Добропіллі

                       Щороку в третю суботу квітня відзначається Український день довкілля,  головною метою якого є підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.

                     16 квітня  в місті  Добропіллі  це свято відзначили з особливим розмахом. На головній сцені міста сотні дітей закликали всіх мешканців до збереження чистоти, захисту довкілля, поваги та любові до рідної країни та Матінки - Землі.

                     У святі взяли участь  і творчі колективи Центру дитячої та юнацької творчості.  Юні таланти вражали мешканців танцями, піснями, театральними інсценівками. Вихованці Центру дитячої та юнацької творчості, закликали всіх берегти чистоту повітря.   Замінили звичні автомобілі, на альтернативний екологічно безпечний  транспорт, щоб проїхати шляхами міста. Свято не залишило байдужим жодного  мешканця нашого міста. В завершенні вечора пройшла драйвова дискотека, під час якої молодь міста активно танцювала.

                       Тож бажаємо всім мирного неба, чистого довкілля, процвітання рідній Землі. 


Семінар учителів суспільних дисциплін

                5 квітня 2016 року на базі Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 Добропільської міської ради Донецької області пройшов семінар вчителів історії та правознавства з теми «Роль позакласної роботи у формуванні мотивації пізнавальної діяльності учнів».

Учасників семінару привітали завідувач міського методкабінету Курдя Н.В. та керівник ПНМК учителів суспільних дисциплін Денисова Л.О., наголосивши на актуальності семінару, акцентувавши увагу на тому, що позакласна робота є найважливішим засобом для здійснення індивідуального підходу до учнів  і урахування їх пізнавальної потреби.

   Під час роботи семінару на практичному занятті в програмі Glogster ознайомилися з інноваційними технологіями, також здійснили віртуальну подорож по Стародавній Греції за програмою Sony Vegas Pro, відвідали майстер-клас «Євросоюз без таємниць».

  Слід відмітити якісну та плідну роботу з організації та проведення даного семінару Мазурик С.О. – вчителя історії та правознавства і Білик Г.Я. – учителя історії.

Під час професійного спілкування були обговорені питання підготовки до ДПА та ЗНО та вироблені рекомендації за підсумками семінару.

   Досвід учителів, які брали участь у семінарі, показав, що освіта може підвищувати значимість уроків історії та правознавства, завдяки активній позакласній роботі, допомогти учням зрозуміти, чому важливо вивчати історію та право і як вони допомагають у житті сьогодні.


             Педагогічна мозаїка  « Педагогічна  майстерність як мета і результат професійного саморозвитку вчителя»

Засідання  дискусійного клубу  «Децентралізація в освіті»

      На виконання рішення колегії Донецької обласної  державної адміністрації, Донецької обласної військово-цивільної адміністрації  (протокол № 1 від 28.01.2016 року ) про необхідність  опрацювання  проекту  моделі освітнього осередку в об’єднаній  територіальній громаді в м. Добропіллі, 31 березня  2016 р. на базі Добропільського  НВК№4, відбулося засідання  дискусійного клубу  «Децентралізація в освіті» . В роботі взяли участь  18 директорів загальноосвітніх навчальних закладів міста, представники дошкільних , позашкільних закладів освіти .  Метою дискусії було підвищення рівня готовності керівників закладів освіти до запровадження змін у процесі децентралізації в освіті та варіанти адаптації  запропонованої моделі освітнього осередку.  У роботі Клубу взяли участь заступник Добропільського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради  Галицький Олексій Анатолійович,   начальник відділу освіти Добропільської міської ради Кальченко Інна Володимирівна, які  про мотивували  учасників до плідної роботи, наголосили про  необхідність упровадження обдуманих змін в освіті  міста Добропілля та запросили всіх присутніх до конструктивного діалогу.     

             Завідувач методичним кабінетом  Курдя Наталія Василівна у своєму виступі визначила сутність процесів децентралізації місцевого самоврядування та особливості структурної реформи в освіті, презентувала розроблену  Донецьким обласним департаментом освіти та науки  модель освітнього осередку громади, окреслила основні кроки щодо реформування освіти в процесі децентралізації в місті Добропілля. У ході дискусії найбільш жваво обговорювалися питання взаємодії освітян з громадами, налагодження співпраці між різними установами та навчальними закладами у тому числі з ПТЗО.  Учасникам було запропоновано обговорити в групах можливі ризики запровадження реформи децентралізації в галузі освіти, очікувані результати проведення реформи децентралізації в освіті, основні кроки підготовки працівників до запровадження реформи на місцевому рівні, індикатори успішності реформи в освіті. Після дискусії кожна з п’яти груп представила результати обговорення певної теми. Можливими ризиками  запровадження реформи децентралізації в галузі освіти були названі: пряма залежність від бюджету громади, скорочення штату шкіл та дошкільних закладів.                                            

Серед очікуваних результатів члени клубу відмітили новий рівень співпраці та взаємодопомоги між навчальними закладами, інноваційні підходи до організації навчально-виховного процесу, спрощення наглядових функцій місцевими органами влади тощо. Були запропоновані варіанти можливої структурної перебудови галузі у місті Добропілля.                                                                         

Членами дискусійного клубу були прийняті рішення: сприяти поширенню інформації  щодо сутності реформи в освіті серед педагогічної спільноти; врахувати в практичній роботі напрацювання щодо можливих ризиків запровадження реформи децентралізації.


Арт-тин -  виставка «Люби і знай свій край»

31 березня 2016 року загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади міста долучилися до участі в Арт-тині – виставці «Люби і знай свій край», яка була проведена в рамках «Педагогічної мозаїки» на базі навчально-виховного комплексу №4 та мала за мету виховання національного-патріотичного  світогляду дітей дошкільного віку, педагогів через пізнання та залучення молодого покоління до джерел і процесу творення українського народного мистецтва.

На виставку було представлено  роботи з усіх ДНЗ та ЗНЗ міста, виконаних за різноманітними видами декоративно-прикладної творчості та образотворчого мистецтва: гончарство, художнє плетіння, ткацтво, в’язання гачком, спицями, витинання, художня вишивка, народна лялька, м’яка іграшка, писанкарство, вироби з тіста, декоративний розпис, бісероплетіння, паперова пластика, орігамі, вироби з соломки, ізонитка та живопис. Вироби відобразили народно - художній колорит та органічне поєднання національних художніх традицій і сучасні тенденції, оригінальність  композиційного рішення і творчої думки,  емоційність образу та фантазії їх авторів, підкреслюючи зовнішнім виглядом добробут і колорит нашої місцевості.

Компетентне журі  ретельно розглянуло усі поробки дітей та їх наставників, вибрала найкращі та креативні роботи і визначило переможців.

Не зважаючи на різний рівень майстерності, художньо-творчі здібності дітей, міська Арт-тин-виставка „Люби і знай свій край” продемонструвала естетичний смак та любов до нашої неньки України.


                              ВЧАТЬСЯ        СЛОВЕСНИКИ    

               Удосконалення фахового рівня вчителя повинно бути безперервним, усебічним і відповідати вимогам сучасності.

              Зміни у викладанні зарубіжної літератури, російської мови та інтегрованого курсу « Література» пов’язані, у першу чергу, зі змінами, внесеними до навчальних програм та прийняттям нової Концепції національно – патріотичного виховання дітей та молоді.

              Саме цьому був присвячений семінар - практикум учителів російської мови, літератури та зарубіжної літератури «Уроки словесності у патріотичному вихованні сучасного школяра», який пройшов 17 березня в ЗОШ № 17.

             У ході семінару вчителі прослухали доповідь «Підготовка молодого покоління до життя у соціумі, сучасних інформаційних і геополітичних умовах на засадах патріотизму» вчителя Кайдаш О.В. Словесники відвідали урок російської мови в 6 класі з теми «Числівник» вчителя Педан Л.М. Учитель зарубіжної літератури Халіна Д.С. разом  з учнями 8 класу запросила гостей на виховний захід «Українські сторінки у творчості зарубіжних письменників». Учні під керівництвом Леус В.В. провели екскурсію по шкільному музею «Українська оселя». Підсумком плідної роботи вчителів став комунікативний практикум, який провели Педан Л.М. та Кайдаш О.В. Такі семінари сприятимуть підвищенню фахової компетентності вчителів у національно-патріотичному вихованні  учнів.


                    Охорона праці очима дітей Добропілля

             У місті Добропіллі стало доброю традицією у весняні дні приєднуватися до чудової ініціативи, заснованої Міжнародною організацією праці, та брати участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який вже не один рік користується великою популярністю серед учнів  шкіл нашого міста.

           Діти у своїх малюнках відображали охорону праці для своїх батьків. Відправляючи на роботу рідних, вони рекомендують користуватися засобами індивідуального захисту, дотримуватися правил охорони праці, проходити інструктажі. Кожен малюнок – це вираз індивідуальної творчої фантазії, кожна представлена робота – кропітка праця дитячих рук.

Юні художники дуже намагалися продемонструвати знання і майстерність, підкорити своєю щирістю, тому вибрати кращих, визначити переможців було дуже важко.

            Журі довелося як слід поламати голову, щоб назвати імена найбільш гідних і розподілити між ними призові місця. Привітати та нагородити переможців  прийшли:

- Еліна Олександрівна Плужникова - спеціаліст відділу освіти Добропільської міської ради,

- Олександр Олексійович Оріщенко - головний державний інспектор відділу гірничо-технічного нагляду в Добропільському регіоні.

- Тамара Вікторівна Аверіна - начальник відділу страхових експертів відділення виконавчої Дирекції Фонду Соціального Страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Добропілля.

- Марина Миколаївна Парахуда - інженер з охорони праці відділу освіти Добропільської міської ради.

 З 106 робіт були обрані 11 переможців.

Вікова категорія від 6 до 10 років:

ІІІ місце – Воронов Владислав, загальноосвітня школа №13 за роботу «Немає нічого на світі цінніше життя, здоров'я людей!».

ІІ місце – Шереметьєва Аліна, загальноосвітня школа №13 за роботу

«Моє майбутнє - безпека батьків!»

І місце – Тішура Дарина , загальноосвітня школа №13 за роботу «Кому потрібна каска?»

І місце – Степаненко Ліля, НВК №4 , за роботу «Дотримуйся правил безпеки!»

Вікова категорія від 11 до 14 років:

 ІІІ місце Вакарєва Поліна, загальноосвітня школа № 19, за роботу «Їзда на стрічці заборонена!»

ІІ місце Яковенко Матвій, загальноосвітня школа № 15, за роботу

«Будь уважний!»

І місце – Шевченко Наталія, школа №10, за роботу «Що захистить найкраще майбутнє нашої сім'ї?»

І місце Сівкова Діана , НВК №7, за роботу «Охорона праці в наших руках!»

Вікова категорія від 15 до 18 років:

ІІІ місце – Марія Альохіна, загальноосвітня школа № 13, за роботу «Охорона праці очима дітей» .

ІІ місце – Бережнова Аліна, вечірня загальноосвітня школа №2, за роботу «Мамо, бережи себе!»

І місце – Окорокова Валерія, вечірня загальноосвітня школа № 2, за роботу «Шахтарі, бережіть своє життя!»

Переможці були нагороджені грамотами та пам'ятними сувенірами, наданими Шахтоуправлінням «Добропілля» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля», а також свої вітання усім присутнім подарували вихованці Центру дитячої та юнацької творчості.


                           ЗДОРОВ’Я  - МУДРИХ    ГОНОРАР

            Саме під таким гаслом 26 лютого 2016 року в Добропільському навчально-виховному комплексі «Спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний   навчальний заклад» пройшов міський семінар–практикум учителів, які викладають предмет «Основи здоров’я».

            Семінар за темою «Використання інформаційних технологій на уроках предмета «Основи здоров’я» підготовлений Нікітіною Ю. О., учителем основ здоров’я,   Оліяр О. Д., викладачем факультативу «Корисні звички», Мамоновою С.М., Кулік Н. В., заступниками директора з НВР, та Левицькою В. М., методистом міського методичного кабінету.

            Задачею методичного заходу було ознайомлення учасників семінару з теоретичними та практичними заходами впровадження ІКТ на уроках предмету «Основи здоров’я», презентація досвіду роботи вчителів щодо збереження психологічного добробуту підлітків. Учителі шкіл міста успішно відповіли на тести вхідного та вихідного контролю за темою семінару-практикуму, прослухали доповідь з супроводжуючим відеоколажем «Про почуття та емоції» (доповідач Мамонова С.М., заступник директора з НВР), сторінки відеодайджесту «ІКТ на уроках «Основи здоров’я» представила Кулік Н.В., заступник директора з НВР, учитель інформатики. До вернісажу методичних ідей «Азбука доброзичливості у початковій школі» запросила гостей семінару Оліяр О.Д.. Під час семінару вчителі «Основ здоров’я» набули практичних умінь роботи з інтерактивною дошкою.

             В семінарі взяла участь Ліхачова В. М., інструктор  Міжнародної гуманітарної організації «Art of living», яка працює за  антистресовою програмою «Перший крок». Вона провела тренінг з педагогам  з дотримання психологічної рівноваги через різні дихальні практики.

             Під час рефлексії вчителі дали добру оцінку заходу і склали рекомендації щодо ефективного впровадження ІКТ на уроках «Основи здоров’я» .    


                  Міський семінар вчителів іноземної мови 

23 лютого 2016р. у Добропільському  навчально-виховному  комплексі «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад» відділу освіти Добропільської міської ради  відбувся міський семінар вчителів іноземної мови на тему «Формування мовлення на уроках іноземної мови в початковій школі з використанням ІКТ». Метою даного заходу було сприяння підвищенню науково-теоретичної, психологічної та методичної підготовки вчителів іноземної мови з формування мовлення  учнів початкової школи на уроках іноземної мови з використанням ІКТ, згідно вимог Державного стандарту базової і повної середньої освіти. А також безпосередня демонстрація шляхів використання інформаційно-комунікаційних технологій, які  б дозволили сформувати в учнів мовленнєві вміння та сприяли б глибокому та міцному засвоєнню знань і підвищенню інтересу до вивчення іноземної мови. Учасники семінару були ознайомлені з досвідом роботи вчителів іноземної мови Добропільського НВК № 4(Барбачакова О.Ю., Мамкіна Т.О., Болтєнкова А.Г., Дичко Л.Ю., Познякова А.С.) з питання формування мовлення учнів початкової школи на уроках іноземної мови з використанням ІКТ. Різноманітність форм роботи (педагогічна майстерня, відеоряд представлений соціальним роликом, майстер-клас, урок, позакласний захід, психологічний тренінг) дозволила вчителям активно залучитися до співпраці та обміну досвідом роботи за темою семінару через виступи, участь в майстер-класі, анкетування.


Семінар-практикум вчителів предмету «Захист Вітчизни»

                  Виховання патріотичних почуттів у молоді в розрізі подій сьогодення набуває дедалі більшої актуальності. Важливо у стінах школи сформувати готовність до виконання конституційного обов’язку та удосконалення життєво необхідних умінь та навичок кожної молодої людини.У сучасних умовах розвитку України надзвичайно важливе значення має військово-патріотичне виховання молоді, підготовка її до виконання конституційного обов’язку щодо захисту Батьківщини, формування та удосконалення умінь і навичок із предмету «Захист Вітчизни» , популяризація здорового способу життя.

24.02.2016р. на базі Білицької  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 Добропільської міської ради відбувся семінар-практикум вчителів предмету «Захист Вітчизни»  за темою «Організація та методика проведення занять з вогневої підготовки».

                 Із вітальним словом до учасників семінару звернулася Петрова Людмила Митрофанівна, методист   міського  методичного  кабінету  відділу освіти Добропільської міської ради. Вона, зокрема, зупинилася на  методиці викладання предмету, наголосила  на актуальності патріотичного виховання  в учнів та любові до рідної землі.

                Керівник  самоосвітнього округу №3, директор Білицької  ЗОШ І-ІІІ ст. №10  Куліш Тетяна Олександрівна  презентувала учасникам семінару роботу  педагогічних колективів   з військово-патріотичного виховання учнів. Гребенюк В.П., заступник директора з НВР  ЗОШ І-Ш ст.№8, продемонструвала  фільм про роботу школи.

                Матущак І.С., вчитель предмету «Захист Вітчизни» ЗОШ І-Ш ст. №10  виступив  перед колегами з цікавою та змістовною доповіддю  «Організація та методика проведення занять з вогневої підготовки».

У ході семінару його учасники відвідали відкритий урок у 10 класі із теми «Загальна будова пневматичної гвинтівки та її характеристики. Основи стрільби з пневматичної гвинтівки», на якому учитель предмета «Захист Вітчизни» Пащенко Олександр Григорович продемонстрував шляхи формування в учнів навичок стрільби з пневматичної гвинтівки.

                Змістовним та хвилюючим було військово-спортивне свято «Майбутні захисники Вітчизни» серед команд шкіл Білицького освітнього  округу №3 Добропільської міської ради . Урочисте свято розпочалось із шикування команд учасників змагань, виконання  стройового маршу із виконанням пісні. Програма заходу була складена так, щоб їх учасники змогли позмагатися  силою, спритністю, швидкістю, влучностю.

     За підсумками змагань І місце зайняла команда  ЗОШ І-Ш ст. №8 (учитель Пащенко О.Г.), II місце – команда ЗОШ І-Ш ст. №10 (учитель Матущак І.С.), III місце – команда ЗОШ І-Ш ст. №9  (учитель Матущак І.С.).

Керівник ПНМК вчителів предмету «Захист Вітчизни» Янкович Віталій Іванович нагородив переможців  грамотами.

Огляд нормативних документів  та виставку  новин методичної  літератури з предмету «Захист Вітчизни» підготувала керівник ПНМК шкільних бібліотекарів Ляшенко Л.П.

По закінченню семінару  були  підведені підсумки роботи  та вироблені рекомендації щодо поліпшення викладання предмету «Захист Вітчизни» у навчальних закладах відділу освіти

Атмосфера, яка панувала під час проведення міського семінару, сприяла утвердженню сили духу українського народу та віри в мирне щасливе майбутнє нашої держави.


Чеський проект реалізується  в навчальних закладах                                                                         міста     Добропілля

             В рамках реалізації Чеського проекту  «Людина в біді» в Україні сумісно з відділом освіти Добропільської міської ради в дитячих садках та школах міста проводяться профілактично-відновлювальні та розвивальні заняття з дітьми-переселенцями. До занять залучаються всі бажаючі вихованці

ДНЗ № 34 «Вуглик», учні НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 19. Сподіваємось, що  спілкування з фахівцями міжнародного рівня допоможе нашим випускникам стати більш емоційно стабільними, врівноваженими, а психологічну службі міста виведе на новий рівень функціонування. 


Наступність і перспективність у роботі дошкільної та початкової освіти  «Громадянина виховуємо з дитинства»

             Відповідно до плану роботи методичного кабінету Добропільської міської ради 04 січня 2016 року відбулася  науково-практична конференція вихователів, вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів та вчителів 4 класів початкової школи за темою: „Наступність і перспективність у роботі дошкільної та початкової освіти. «Громадянина виховуємо з дитинства»”. В роботі конференції взяли участь понад 70 педагогів обох ланок освіти. Проведення конференції зумовлено необхідністю забезпечення „без кризового” процесу розвитку дитини, яка усуває тяжке ламання її уявлень, понять,  навичок при переході з дошкільного закладу до школи, запобігти негативним явищам у період підготовки дитини до школи та сприяти оптимальному перебігу адаптаційних процесів. Мета конференції - ознайомлення учасників з умовами реалізації системи забезпечення наступності в роботі дошкільних навчальних закладів та початкової школи, акцентувавши увагу на національно-патріотичному вихованні через підвищення рівня поінформованості педагогів про освіту на дошкільному і початковому рівнях, визначених оновленим Базовим компонентом дошкільної освіти та Державним стандартом початкової освіти; удосконалення  рівня теоретичної і практичної підготовки учасників щодо осучаснення змісту, принципів, методів та організаційних форм роботи з наступності і перспективності в умовах сьогодення;   створення умов для обміну творчими ідеями та наробками педагогів з питань наступності між ДНЗ та початковою ланкою освіти та з питань національно-патріотичного виховання; спонукання  до тісної співпраці педагогів дошкільних навчальних закладів та початкової ланки, що сприятиме безболісному переходу дітей до шкільного навчання.

          Відкрила конференцію завідувач методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради Курдя Н.В., яка зазначила важливість наступності і перспективності між дошкільною та шкільною ланками освіти в умовах сучасних реалій. Виставку матеріалів з національно-патріотичного виховання «Громадянина виховуємо з дитинства» презентували замісники директорів Єлисеєва О.М. (НВК №3), Румянцева Н.А. (НВК №4), Конобрицька І.І. (НВК №7). З актуальністю проблеми наступності і перспективності у роботі дошкільної та початкової освіти виступила Героєва В.І., методист ММК.

          Теоретично-практичний блок розпочався виступом керівника творчої групи Гринцової О.В. з питання «Основні аспекти реалізації принципу наступності між дошкільною та початковою ланками освіти». Вона ознайомила з головними пріоритетами  розвитку, виховання та навчання майбутнього першокласника.

        Васильченко Н.Є., учитель 1 класу і Ковтік А.С., вихователь НВК №4 акцентували увагу учасників конференції на визначенні  педагогічних чинників забезпечення наступності через узгодження мети освіти на дошкільному і початковому рівнях та показників пізнавальної активності у сферах життєдіяльності за допомогою дискусії-діалогу та гри «Лото». 

       Велику зацікавленість викликав виступ представників НВК №7: Лейби В.П., учителя 2 класу,  Касатікової С.В., вихователя  та практичного психолога Гусєвої А.В., в якому були ґрунтовно розкриті питання психологічної готовності  та адаптації дитини до навчання у школі.

     Учитель 3 класу  Яремчук Т.О. та вихователь Салтовської Є.А.  (НВК №3) організували дискусію та роботу  у групах по визначенню шляхів щодо удосконалення форм і методів організації навчання в дошкільному закладі та початковій школі.

    Родзинками  з досвіду роботи щодо забезпечення наступності і перспективності між дошкільним закладом і школою колективи НВК №№3,4,7 поділилися  в презентаціях та відеороликах. 

           Підводячи підсумки конференції, методист ММК Гнилицька Л.В.              конкретизувала питання стосовно форм роботи з наступності, які створюють загальний сприятливий фон для розвитку дітей  як у дошкільному закладі так і в початковій школі.

           Під час роботи конференції зроблені висновки  про  необхідність педагогів двох  ланок безперервної освіти  працювати разом, системно і злагоджено. Наступність забезпечить органічне, природнє продовження розвитку, навчання та виховання. Це допоможе розвинути сучасну, креативну, упевнену у своїх силах та здібностях, соціально адаптовану та гармонійно розвинену особистість.


                                                 Новорічні      свята

             Найулюбленіше свято, як дорослих, так і дітей, звичайно ж, Новий рік. Підготовка до цього свята в Новодонецькій ЗОШ № 16 почалася задовго до настання свят. Учителі з дітьми розучували вірші, проводили бесіди на тему Нового року, новорічних традицій, розучували з вихованцями пісні і танці.  Діти прийшли на виставу чепурні, веселі в передчутті свята. І їх надії виправдалися.  Діти змогли поринути у святкову атмосферу пригод, взяти участь у цікавих конкурсах. З появою Діда Мороза почалося справжнє свято з піснями і танцями, хороводами навколо ялинки. Після вистави діти читали вірші Діду Морозу та Снігуроньці, фотографувалися з персонажами, отримували новорічні подарунки.

               Багато хто любить зиму, тому що це найкрасивіший час року і тому, що взимку таке чудове свято — Новий рік. Все прикрашено, всюди вогники. Збирається вся родина, говорять красиві слова і дарують чудові подарунки. Люди в Новий рік стають добрішими і щасливішими. У чарівну ніч, біля сяючих вогнями ялинок ,всі веселяться і загадують бажання. Бій курантів. І ось настає Новий рік!

 Всіх з наступаючим Новим роком!


   Міський семінар учителів української мови і літератури

                  Учитель повинен навчити дітей пірнати в наукові глибини та піднімати із замуленого дна дорогоцінні перли знань – головна настанова сучасної освіти. Сьогодення вимагає нових підходів не лише до форм і методів викладання, але й пошуків вдосконалення педагогічної майстерності.  З метою ознайомлення із основними напрямками роботи україністів Добропільського НВК № 4 18 грудня 2015 року відбувся міський семінар учителів української мови та літератури за темою: «Високі бали на ЗНО – результат успішної співпраці учителя та учня».  

            Його метою було удосконалення  професійної компетентності вчителів української мови і літератури щодо підготовки старшокласників до складання ЗНО; переорієнтація роботи вчителів на більш якісний рівень праці; вдосконалення  методів, форм та прийомів співпраці вчителя та учня в процесі підготовки до ЗНО;   сприяння зростанню прагнення вчителів та учнів до самоосвіти, самовдосконалення,  успішної самореалізації.

            Методист МК Гончаренко Л.М. та керівник ПНМК Стадник Н.М., урочисто привітавши учасників семінару, наголосили на актуальності теми, мети і завдань заходу, надали інформацію про вимоги щодо складання ЗНО з української мови і літератури в 2016 році.

            Робота семінару розпочалася із вхідного контролю з оголошеної теми, в якому взяли участь 13 педагогів – україністів з НВК-ліцею, ЗОШ № 19, 6, НВК № 1,  3, 7, ЗОШ- інтернат. Наприкінці семінару вони перевірили свої знання за тестами вихідного контролю.

            Відкрив семінар методичний вояж «Так навчають і готують до ЗНО в НВК № 4»,  де під час віртуальної мандрівки на білому пароплаві було представлено досвід роботи кожного вчителя української мови та літератури НВК № 4, який націлено на успішну підготовку учнів до ЗНО. До методичного вояжу запросили своїх колег Кухар О.С., учитель української мови і літератури, та Мамонова С.М., заступник директора з НВР. На практичному етапі словесники відвідали  урок української літератури в 11-Б класі «Літературне дослідження. Євген Маланюк – імператор залізних строф.», де учитель Кулініч О.Б. показала використання тестових вправ, приближених до формату ЗНО, на різних етапах уроку. На уроці Ольга Богданівна використовувала SMART– технології, які сприяли глибокому засвоєнню вивченої теми. Презентаційний меседж «А я роблю так» провели досвідчені україністи Колядіна М.В. та Васюкова В.І., які щедро поділилися з колегами власними доробками щодо підготовки старшокласників до ЗНО. «Слушні поради « 12 НЕ»» виявилися цікавими і для гостей семінару. На майстер-класі «Метод кросенсу як ефективний засіб вивчення твору на уроках української літератури»  Бавикіна Л.Д., учитель української мови і літератури, навчила колег складати ілюстровані таблиці за змістом твору, які оригінально передають проблематику художнього тексту. Практичний етап семінару завершився педагогічним шоу «На порядку денному – зимові календарні обряди. Зустрічаємо Святого Миколая!», автором якого була Ігошина Т.Г., учитель української мови і літератури. Наприкінці заходу всі гості отримали солодкі миколайчики як слухняні дорослі, які старанно працювали весь рік. Семінар завершився детальним  аналізом відвіданих заходів, учителі склали рекомендації, а ще словесники активно працювали під час рефлексії «NB  та  PS».

            Організаційно–методичний супровід забезпечили Мамонова С.М. та Кулік Н.В., заступники директора з НВР. Для проведення семінару використані ідеї та творчі доробки вчителів: Нікітіної Ю.О., Іванової Т.М., Устрой В.І., Рупчевої Т.В., Пащенко Т.І..


                                              «Збережемо     ялинку»

            Згідно з планом роботи  методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради, з метою формування у школярів екологічного світогляду, пропаганди дбайливого ставлення до природи  рідного краю, розвитку творчих здібностей, пізнавальної діяльності в підростаючого покоління та відродження народних традицій, з 07 по 17 грудня 2015р. учні всіх шкіл міста взяли участь в  І етапі (шкільному) і ІІ етапі (міському) природоохоронного конкурсу  «Збережемо ялинку». Компетентне журі  ретельно розглянуло усі поробки школярів за номінаціями: «Зимовий букет», «Моя ялинка», «Листівка», вибрала найкращі та креативні роботи і визначило переможців.


               Вітаємо учасників Шкільного клубу підприємництва                                             «Олімп» Білозерської ЗОШ № 18 

             Координаторами клубу є творчі та яскраві особистості – Самарська Марія Василівна, практичний психолог та Піддубний Олег Вікторович – учитель фізичного виховання Білозерської ЗОШ № 18 м. Добропілля.

            Позаду 3 роки цікавого спілкування, корисного навчання та насиченого дозвілля в Шкільному клубі підприємництва «Олімп». Події, що відбувалися протягом цього часу, надовго залишаться в пам’яті як самих «олімпійців», так і всіх учнів Белозерської ЗОШ № 18 м. Добропілля, широкої громадськості міста Білозерське. Адже це ціла низка соціальних проектів («Зробимо місто Білозерське чистим!», «Трояндовий десант», «Чепурик» та інші), міжнародний проект «Навколо міста Цеханів», корисних акцій, зустрічей, тренінгів, незабутніх розвивальних занять та значних перемог і досягнень! Попереду – нові досягнення, звершення та цікаве шкільне життя!

               Досвід діяльності клубу було презентовано на Міжнародній підсумковій конференції «Шкільна академія підприємництва 2» 10 грудня 2013 року у м. Варшава, Республіка Польща. А 7 грудня 2015 року у м. Києві на підсумковій конференції усього чотирирічного проекту «Шкільна Академія Підприємництва» 2012-2015 рр. керівників та учасників ШКП «Олімп» нагороджено дипломом Центру розвитку освіти у Варшаві – за чотирирічну діяльність клубу з підвищення рівня освіти та професійної кваліфікації учнів, а також упровадження у шкільне навчання елементів бізнес-освіти.

              Щиро вітаємо учасників Шкільного клубу підприємництва «Олімп» Білозерської ЗОШ № 18 м. Добропілля із черговим досягненням!

Зі змістом діяльності клубу та його учасниками можна ознайомитися за посиланням: http://sae-bilozir18.blogspot.com/


             Тренувальна евакуація на випадок пожежі   у школі 

10 грудня  2015 року на базі Добропільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №19 відбулася тренувальна евакуація на випадок пожежі   у школі . А  пожежна бригада на чолі  з командиром Агібаловим О.О. відпрацювала  дії ліквідації пожежі у школі. На момент проведення тренувань зі школи було евакуйовано 456 учня , 40 педпарцівників та 19 технічних працівників  школи.  Під час евакуації діти вели себе дисципліновано , евакуація пройшла без порушень .


            Мистецька вітальня «Квіткова феєрія Катерини Білокур»

9 грудня 2015 року у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 відбулася мистецька вітальня «Квіткова феєрія Катерини Білокур» (до ювілею художниці).

Мета заходу: розповісти про життєвий та творчий шлях народної художниці, розвивати в учнів почуття прекрасного, сприяти естетичному розвитку учнів.

У вітальню були запрошені учні 7 класу, які мали змогу подивитися фільм про Катерину Білокур, віртуальну виставку робіт художниці, послухати чарівний голос Оксани Петрусенко та написати лист Катерині Білокур.

Протягом заходу у затишній вітальні панувала атмосфера добра, взаєморозуміння та творчості.


                  1 грудня - Міжнародний день боротьби зі СНІДом

Традиційно цього дня Центр творчості збирає старшокласників шкіл великого Добропілля, щоб ще раз згадати про страшну хворобу, застерегти підростаюче покоління, обмінятися інформацією, та замислитись над майбутнім. Цього року майже всі школи прийняли активну участь у заходах до Дня боротьби зі страшним недугом. А саме: учнями були виготовлені інформаційні флаери та розповсюджені серед населення міст та селищ, було проведено конкурс квілтів  та інтелектуальна гра.

Перед початком гри вихованці народного ансамблю  танцю «Непосиди» станцювали флеш-моб, а всі бажаючи на «Дерево життя» прикріпили червоні стрічки, в знак солідарності з ВІЛ-позитивними людьми.

На заході були присутні: Корнієнко Ольга Сергіївна - інфекціоніст ВІЛ-відділення Добропільської міської лікарні, Рябовол Оксана Іванівна – завідуюча дитячою міською бібліотекою, Бурлакова Юлія Олександрівна – бібліотекар дитячої міської бібліотеки, та Світлана Анатоліївна Горбаченко - заступник директора з науково-методичної роботи. Переможці нагороджені грамотами відділу освіти Добропільської міської ради.


Регіональна науково-практична конференція учнівської молоді                                                          «Ковиловий степ»

                      28 листопада 2015 року у м. Краматорську відбулася регіональна науково-практична конференція учнівської молоді «Ковиловий степ». У конференції взяли участь наші інтелектуали : Крот Валерія , учениця 9 класу Новодонецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №17,  Тупіленко Олександра, учениця 10 класу Новодонецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 16, які  посіли ІІ місце і Пригода Єгор, учень НВК : ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей, який зайняв ІІІ місце. Грамоти вручав провідний дизайнер Краматорського регіонального  ландшафтного парку Пономаренко В.С.


                                 День відкритих дверей в ЦДЮТ

Давно вже стало традицією в останню суботу осені проводити День відкритих дверей для батьків та вихованців ЦДЮТ.

Програма свята 28 листопада була насиченою та різноманітною. В холі ЦДЮТ дитячим багатоголоссям зустрів батьків ярмарок-розпродаж "Творим, недорого предлагаем, фасад обновляем"  та виставка творчих робіт родини Мурзенко (народна студія образотворчого мистецтва «Фантазія», керівник Алла Миколаївна Кімеріна).

В 12.00 свою работу розпочала Батьківська Рада ЦДЮТ, на засіданні якої було розглянуто питання: Дотримання санітарно-гігієнічних норм і вимог щодо утримання навчального закладу, дотримання правил охорони праці та безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки»; «Про співпрацю костюмерів та керівників гуртків щодо поповнення бази концертних костюмів»;  «Реалізація проекту «Веселі канікули», «Проведення для батьківського активу

свята до Дня Святого Валентина».

З 13.00 батьки мали змогу відвідати відкриті заняття та заходи в колективах. Керівники не тільки продемонстрували досягнення вихованців, а й провели майстер-класи для батьків. Всі бажаючі залучилися до створення свого маленького шедевру.

Кульмінацією зустрічі з батьками став творчий концерт «Сімейні скарби Добропілля»,  який сприяв сімейному єднанню. Гімн ЦДЮТ "Шумная семья" у виконанні ансамбля "Криниченька" дав старт іскрометним номерам, які приготували батьки і вихованці спільно з керівниками.


    Тренінг-навчання «Поведінка під час надзвичайних ситуацій» 

                24 листопада 2015 року в Білозерській ЗОШ І-ІІІ ступенів №14 відбувся тренінг-навчання «Поведінка під час надзвичайних ситуацій» з участю працівників Червоного Хреста м. Добропілля. Тренінг пройшов активно і дуже плідно, з великою користю  для всієї аудиторії.. Всі учасники проявили велику зацікавленість даним питанням. Ніщо не може замінити живе спілкування. Бо ще у минулі часи казали: «Розкажи мені – і я послухаю. Покажи мені – і я почую. А дай мені це зробити – і я запам’ятаю назавжди!». 


                             Урок   пам’яті  «Замордовані  голодом»

                   27 листопада 2015 р. в 9  класі Білозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 14 відбувся урок пам’яті «Замордовані голодом».

1933 рік. Найчорніший час в історії України.  Це були найстрашніші дні, коли від голоду помирали не окремі люди, винищувалися цілі села. Найстрашніше – помирали діти. Ми маємо пам ятати про цю трагедію. Трагедію, яка ніколи не повториться. Наша пам ять не дозволить це зробити. Це – наша історія. Ми не можемо її забути.


        Навчання завідувачів господарством    та заступників           директорів з адміністративно-господарської    роботи                                  закладів освіти міста Добропілля  

              19 листопада 2015 року в актовому залі відділу освіти Добропільської міської ради відбулося навчання та перевірка знань завідувачів господарством та заступників директорів з адміністративно-господарської роботи закладів освіти, на яких покладена відповідальність за безпечну експлуатацію теплових та електричних мереж, котельного та технологічного обладнання в підпорядкованих закладах. Предметом навчання були Правила технічної експлуатації теплових установок та мереж, Правила технічної та безпечної експлуатації електроустановок споживачів і вимоги нормативної документації з охорони праці. Керівник навчання - начальник господарчої групи з централізованого обслуговування закладів відділу освіти Добропільської міської ради Дейкун Л.Я.

Інженер-електрик відділу освіти Тішин С.О. довів до відома присутніх вимоги ПТЕЕС, ПБЕЕС до безпечного планування робочих зон у підпорядкованих підрозділах, розповів про види захисту від уражень електрострумом, необхідність контролю за станом ізоляції, заземлення електрообладнання, своєчасне проведення вимірів електроізоляції, ознайомив слухачів з вимогами безпеки при роботі з електрообладнанням та ручним електроінструментом, алгоритмом надання першої допомоги у разі ураження електричним струмом.

Про результати аналізу виробничого травматизму за останні п’ять років і порядок розслідування нещасних випадків та аварій на виробництві доповіла інженер з охорони праці відділу освіти Парахуда М.М., яка також акцентувала увагу слухачів на вимогах нормативної документації з охорони праці та пожежної безпеки до утримання власних котелень, будівель закладів освіти і прилеглих територій під час осінньо-зимового періоду.

Інженер-теплотехнік відділу освіти Бородичева В.В. ознайомила присутніх з основними положеннями Правил технічної експлуатації теплових установок та мереж.

Всього пройшли навчання 45 осіб.


Участь методичного кабінету Добропілля у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти 

                       19 листопада 2015 року в м. Краматорську, на базі Донбаської державної машинобудівної академії, відбулася зустріч педагогічної спільноти Донецької області з Комітетом Верховної ради України з питань науки і освіти,  який представляли  його голова Гриневич Лілія Михайлівна та голова підкомітету з питань освіти Кремінь Тарас Дмитрович. На засіданні був присутній Кононенко Юрій Григорович, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

                      У виставці, присвяченій цій події взяли участь методисти міського методичного кабінету Добропільської міської ради, які успішно презентували  систему роботи навчальних закладів міста з національно-патріотичного виховання дітей.


                   «Шкільна академія підприємництва» - у роботу                                                             вчителів трудового навчання!

                Починаючи з 2005 року Польський Осередок розвитку освіти у співпраці з Львівським обласним інститутом післядипломної освіти реалізує в рамках програми «Польська допомога» проекти, ідея яких – підтримати зміни в системі освіти України, що сприятимуть інтенсифікації демократичних процесів в українських школах. Кроком уперед до змін є проект «Уроки з підприємницьким тлом».

                17 листопада 2015 року у рамках польсько-українського проекту «Шкільна Академія Підприємництва» пройшов семінар-тренінг для вчителів трудового навчання і технологій Добропільського району. Метою зустрічі стала підготовка вчителів трудового навчання і технологій до формування в умовах сучасної школи підприємницької компетентності учнів засобами інтегрованих уроків із «підприємницьким тлом».

                Методист відділу технологій Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Світлана Панченко познайомила присутніх з інноваційним проектом «Шкільна Академія Підприємництва», необхідністю формування в сучасних умовах підприємницької компетентності школярів.

                Семінар відбувся в активній тренінговій формі. Учасники працювали в групах, виконували інтерактивні вправи, проводили симуляційні ігри, аналізували конспекти уроків з підприємницьким тлом, що розробили українські вчителі в рамках цього проекту. Також були обговорені шляхи застосування ефектів проекту та творення підприємницького тла через різні форми роботи на уроці трудового навчання, технологій.

                 Підприємницька компетентність – інтегральна психологічна якість особистості, яка виявляється в мотивованій здатності до творчого пошуку і реалізації нових ідей, дає змогу вирішувати різноманітні проблеми в повсякденному, професійному, соціальному житті. Нам, шановні колеги, формувати підприємницьку компетентність у нового покоління українців. Отже, успіху тобі, проекте!


                                     Семінар-практикум для директорів                                                                                навчальних закладів м.Добропілля

 13 ноября 2015 г. на базе отдела образования Добропольского городского совета состоялся семинар-практикум для директоров общеобразовательных учебных заведений города по теме: «Школьный менеджмент в практике управления персоналом». Целью мероприятия было обеспечение надлежащего научно-методического сопровождения внедрения новых подходов к управлению персоналом через профессиональное развитие педагогов, активизация деятельности директоров общеобразовательных учебных заведений по обновлению содержания, форм и методов работы с персоналом.

 Во время семинара заведующий методическим кабинетом Курдя Наталья Васильевна познакомила с основами построения кадровой политики, коснулась некоторых правовых вопросов. Творческой группой и администрацией УВК № 4 была представлена ​​модульная программа «Инновационный поиск учителя» (под руководством директора Кальченко Инны). Учителя начальных классов УВК №4 Бабанина С. , Васильченко Н., Дудушко Т. представили научно - педагогический проект «Интеллект Украины». Методист Гончаренко Л. организовала практическую работу «Аттестации педагогических работников - основная форма работы с педагогами для повышения их профессионального мастерства»

 Семинар еще раз подтвердил, что школьный менеджмент как практика и искусство управления призван создать условия для успешной работы учебного заведения, ориентируясь на запросы потребителей образовательных услуг.


           Засідання науково-методичної ради міського методичного                            кабінету    відділу  освіти   Добропільської  міської   ради

11 листопада  2015 року відбулося чергове засідання науково-методичної ради міського методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради.

                                                   На порядок денний виносились такі питання:

1.     Про рівень забезпечення  методичного супроводу педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів освіти щодо підвищення рівня професійної майстерності.

                                                                                                                    Героєва В.І. - методист  ММК

2.     Інноваційні засади  Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти: ідеї та здобутки ПНМК  вчителів математики.

                                                                                                                    Василенко Т.А. - методист  ММК

3.     Про виконання рішення ради методкабінету від   протокол №5 «Про впровадження праксеологічного  підходу в практику роботи педагогів.

                                                                                                                    Курдя Н.В. – завідувач   ММК

4.     Розгляд рецензій і затвердження протоколом  методичної ради  дидактичних посібників, методичних матеріалів із досвіду роботи педагогів міста.

5.     Різне:

·        конкурс «Учитель року-2016;

·        проведення міських предметних олімпіад;

·        робота з обдарованими дітьми.   


                                         Тренінг  з  протимінної  безпеки 

11 литопада 2015 року на базі відділу освіти Добропільської міської радипроведено тренінг з протимінної безпеки 

                           У відділі освіти Добропільської міської ради відбувся тренінг на актуальну тему: «Міни та вибухонебезпечні пережитки війни», який провів координатор програми по мінам/ВПВ Харківського відділення Товариства Червоного Хреста України Сергій Панасенко. В якості слухачів були запрошені представники міського методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради, заступники директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів міста, а також вчителі «Захист Вітчизни».  

Міни і вибухонебезпечні предмети забрали і скалічили безліч людських життів. Цей жах триває і зараз. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку до пункту прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття. В умовах збройного конфлікту на Сході країни натрапити на небезпечну «іграшку» можна практично скрізь: у лісі, на узбіччі доріг, на порослих травою шляхах, біля місць колишньої дислокації блокпостів та проведення бойових, в окопах, траншеях, старих покинутих будівлях, розбитій бездоглядній бойовій техніці, на полі, у лісосмузі, на власному городі й навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то ідентифікувати саморобну вибухівку на вулицях міст і селищ набагато складніше. Небезпека терористичних актів, від яких не застрахована жодна країна світу, робить питання поводження із невідомими, залишеними без догляду речами украй актуальним.

            В Україні на теперішній час існує небезпека, яку несуть міни та вибухонебезпечні пережитки війн з часів Другої світової війни. Вибухи на воєнних складах стають причиною розповсюдження великої кількості боєприпасів, що не розірвалися. 2014 рік - конфлікт у Східній Україні (Донецька та Луганська область) залишає після себе безліч мін, мін-пасток та інших вибухонебезпечних пристроїв. В зоні АТО рахунок закладеним мінам вже йде на десятки тисяч, мирні жителі в зоні конфлікту позбавлені умов нормального життя: відсутній доступ до джерел водопостачання, зруйнованих об'єктів інфраструктури, медичного обслуговування, навчальних закладів.

Ведучий докладно розповів слухачам про різновиди мін, саморобних вибухових пристроїв, невикористаних боєприпасів, мін-пасток, мін-сюрпризів, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки, коробки від цукерок, книжки або речі, що привертають увагу, окремо наголосив на ознаках небезпечних зон, розповів про маркувальні знаки та пояснив правила і чіткий алгоритм дій і безпечної поведінки в зонах ризику. Під час тренінгу значна увага приділялась наслідкам для постраждалих від вибухових пристроїв. Це і фізичні, і психологічні, і соціально-економічні наслідки, як для окремої людини, так і для суспільства в цілому (поранення, інвалідність, депресії, втрата годувальника, пошкодження майна, інфраструктури тощо).

            Подальше проведення профілактичних заходів та просвітницької діяльності серед учасників навчально-виховного процесу закладів освіти щодо безпечної поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів залишається вкрай необхідним                  Участь педагогів м. Добропілля в обласній                            конференції   «Реалії та перспективи  національно-                        патріотичного   виховання у вимірі сучасності»

         2 листопада 2015 року Краматорська українська гімназія гостинно відчинила двері для учасників обласної конференції «Реалії та перспективи національно-патріотичного виховання у вимірі сучасності», організованої Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти за підтримки департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, управління освіти Краматорської міської ради.

                      Інноваційний досвід своєї діяльності щодо національно-патріотичного виховання освітяни міст та районів області представили на виставці «Віримо в майбутнє мирної та незалежної України!». Педагоги  ДНЗ, ЗНЗ та ПНЗ нашого міста презентували цікаві авторські дидактичні ігри («Українські народні ремесла», «Оленчин віночок», «Прикрасимо український одяг» тощо, ДНЗ №3 №4, №24, №29, №34), інноваційні проекти («Гроно добрих справ дитячих організацій міста Добропілля», ЦДЮТ та «Школа. Місто. Україна» ЗОШ І-ІІІ ступенів №19), моделі учнівського самоврядування (Білозерська ЗОШ І-ІІІ ступенів №14), виготовлені власноруч ткацькі вироби, ляльки-мотанки (ДНЗ №34), практичні посібники (ММК, ДНЗ №19, №25, №35) тощо. Представлені матеріали, які презентували Героєва В.І., Пащенко С.В., методисти ММК, та Лобас М.К., вихователь НВК №4, були яскравими за оформленням  й  ґрунтовними за  змістом. Творчий доробок педагогів міста відзначено  сертифікатом Донецького ОблІППО за найкращу експозицію.

На пленарному засіданні були висвітлені теоретичні питання національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Робота конференції відбувалася в п'ятьох секціях, що комплексно розкривали її тему.

                 На секції «Специфіка реалізації концепції національно-патріотичного виховання в дошкільних навчальних закладах» вихователь-методист ДНЗ№35 Гринцова О.В. представила систему роботи «Патріотичне виховання засобами інтегрованої освітньої діяльності» (методичний супровід Героєва В.І., методист ММК).

                 Вчитель початкових класів Добропільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №19 Солощенко Л.Г.( методичний супровід Гнилицька Л,В., методист ММК) на секції « Генеза положень національно-патріотичного виховання в початковій школі» презентувала  систему виховної роботи з молодшими школярами, акцентувавши увагу на проектну діяльність та роботу з батьками за темою «Патріотичне виховання в початковій школі»

                 Активними слухачами секції «Сучасні виклики національно-патріотичного виховання в загальноосвітніх навчальних закладах»  були методист ММК Єфанова В.І. та керівник ПНМК заступників директорів з виховної роботи Литвинова Н.В., заступник директора з ВР   ЗОШ І-ІІІ ступенів № 19.

                  На секції «Проблеми та перспективи національно-патріотичного виховання в позашкільних навчальних закладах» досвіди роботи своїх закладів презентували: Марченко В.М., директор ЦДЮТ, за темою «Національно-патріотичне виховання в центрі дитячої та юнацької творчості м. Добропілля» та Котова Г.С., методист ЦТК, за темою «Проблеми та перспективи національно-патріотичного виховання в центрі туризма та краєзнавства учнівської молоді м.Добропілля».

                  З досвідом організації роботи з педагогами методичною службою міста «Плекаємо патріотів» на секції «Управлінський аспект здійснення національно-патріотичного виховання в навчальних закладах області» ознайомила Курдя Н.В., завідувач ММК. Активним слухачем секції була Плужнікова Е.О., спеціаліст відділу освіти Добропільської міської ради.

9 обдарованих дітей нашого міста: вихованці ЦДЮТ, ДЮСШ, ЦТК, були представлені у фотобієнналє «Виховуємо національну гордість».

Відеоролік «Україна –це ми!» (відповідальні: Курдя Н.В., завідувач ММК, Костенко О.І., Хрустенко С.М., Єфанова В.І., методисти ММК), який висвітлив систему роботи з  національно-патріотичного виховання в освітніх закладах м.Добропілля, зацікавив учасників науково-практичної конференції своїм змістовним наповненням та естетичним оформленням.

                Завершилася робота конференції урочисто. Але  це – лише початок у великій спільній справі науковців та педагогів-практиків  Добропілля щодо національно-патріотичного виховання особистості, здатної ціннісно ставитися до українського народу, держави, її історії та культури.

Велика подяка учасникам та педагогам освітніх закладів міста  за можливість представити систему роботи з  національно-патріотичного виховання в освітніх закладах на високому методичному рівні.               Cемінар-практикум вчителів фізики та астрономії 

«Сперечайтеся, помиляйтеся, але, заради Бога, мисліть, і хоч  криво, але самі»

                             Лессінг,  основоположник німецької класичної літератури


                  21.10.2015р. на базі Новодонецької ЗОШ№16  проведено міський семінар-практикум вчителів фізики та астрономії за темою «Діяльнісний  підхід  до викладання фізики та астрономії»

Мета семінару:

- ознайомити учасників семінару з системою роботи вчителя  Гопко О.В. щодо реалізації  діяльнісного  підходу у процесі  викладання  фізики  та астрономії;

Завдання семінару:

-освоєння учителями інноваційних форм та методів роботи, що сприяють ефективному впровадженню діяльнісного підходу у процесі викладання фізики та астрономії.

    Реалізація  діяльнісного  підходу  в  викладанні  фізики  дає можливість  вчителю перейти на більш якісний рівень праці , направлений на досягнення основних результатів навчання і виховання.  Це  розробка  структури  уроку   відповідно   типу  уроку , використання  інтерактивних  методів  навчання,  які  формують у школярів  не  просто  знання-репродукції ,  а  уміння   і  потребу  застосовувати  ці  знання  для  аналізу,  оцінки  та  правільного  прийняття  рішення. Учасники семінару прослухали доповідь з досвіду роботи учителя, відвідали урок  фізики в 7 класі (ознайомились з використанням робочих зошитів, розробленими  опорними конспектами з програмного матеріалу відповідно новим Державним стандартам). Взяли участь в майстер-класі «Організація пошуково-дослідницької діяльності учнів у процесі викладання фізики». Семінар носив науково-методичний  та  практичний напрям.


                                       Ми самі творимо майбутнє

    21 жовтня о 12-00  масовий відділ Центру дитячої та юнацької творчості організував та провів квест «Арт –бум» в рамках міського проекту « Ми самі творимо майбутнє» по роботі з дітьми, що потребують особливої уваги.  У заході взяли участь 17 дітей середнього шкільного віку з 4 шкіл міста: НВК І-ІІІ ст № 7, ЗОШ І-ІІІ ст. № 19, НВК «Гімназія» І-ІІІст.№1, НВК «ЗОШ I-ІІІст. –ліцей». 

Метою квесту було знайомство дітей з гуртками Центру творчості, різними видами мистецтва, розвиток творчих здібностей ,виховання почуття прекрасного, почуття дружби, взаємоповаги, формування вміння працювати разом. 

                Учасники квесту були поділені на 3 команди, якими подорожували творчими локаціями слідуючи фото-підказці. , Виконавши завдання –отримували позначки, які кріпилися під назвою команди на початковому етапі. Команда, яка швидше всіх виконає всі завдання, перемагає. Найспритнішою сьогодні була команда жовтих, яка здобула право відкрити скриньку творчості, де знаходилися флаєри на відвідування наступного виховного заходу – дискотеки з іграми та конкурсами на патріотично - оздоровчу тематику.  А також команди підготували музичний матеріал, який буде використано на дискотеці. Гравці здружилися, з азартом виконували всі завдання та з задоволенням записалися до гуртків. Подяка педагогам центру творчості за допомогу у підготовці квесту та керівникам шкіл, за підтримку дітей. 


                                           Вшанування пам'яті

13 жовтня 2015 року  представники міської влади, громадських організацій, відділу освіти,  військові,  громадяни міста  вшанували  пам'ять загиблих  захисників нашої Батьківщини урочистою ходою  з покладанням квітів до  пам'ятників  героям в Добропільському міському  парку та  воїнам-афганцям, розташованому  на площі  Арутюнова.


                   Cемінар-практикум  вчителів математики 

12 жовтня 2015 відбувся міський семінар-практикум  вчителів математики з теми «Запровадження інноваційних форм навчання педагогів – запорука успішного впровадження основних ідей нового стандарту базової і повної загальної середньої освіти».  На початку семінару директор  Куліш Т.А. презентувала роботу школи, педагогічного колективу та вчителя математики  Кривоконь В.Ф.

З доповіддю на тему «Інноваційні засади Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти: ідеї та здобутки вчителів математики» виступила керівник ПНМК Дорош  Г.М., яка докладно зупинилася  на питаннях переходу основної школи на новий державний стандарт освіти, що має забезпечити підготовку учнів до успішного засвоєння знань, розвитку компетенції учнів та  направлена на  розвиток активності, самостійності,  творчих можливостей кожного школяра. Дорош  Г.М. презентувала роботу в цьому напрямку кожної із шкіл Добропільської міської ради.

    Вчителі відвідали урок алгебри в 9-му класі з використанням ІКТ, який провела  вчитель математики  Кривоконь В.Ф на тему «Розв’язування нерівностей». Урок-турнір знавців математики був спрямований на узагальнення та систематизацію знань учнів з використанням  різних інтерактивних методів навчання. На уроці була створена атмосфера позитивного настрою ,  відчуття рівного серед рівних,  забезпечення позитивної атмосфери в колективі для досягнення спільних цілей. Для повторення та засвоєння знань були використані вправи різного типу:

-         Відгадай кросворд;

-         Хто швидше;

-         Знайди помилку;

-         Вправа-шифровка;

-         А я можу краще;

-         Тест «Встановити відповідність»;

-         Тестування на комп’ютері;

Літовченко В.В. вчитель математики ЗОШ № 16 провела практичну роботу

«Навчання через навчання» самовдосконалення навчальної діяльності педагога шляхом апробації технологій організації та проведення предметного турніру. На підсумковому етапі учасники семінару разом з методистом методичного кабінету  Василенко Т. А. та керівником ПНМК вчителів математики Дорош Г. М. проаналізувавши заходи семінару, виробили рекомендації щодо впровадження інноваційних форм навчання на уроках математики. 

    Учасники семінару зробили висновок, що добре продумане застосування інноваційних форм навчання зробить урок образним, новим, цікавим, життєвим, дозволить розвивати вміння учнів працювати в парах і групах.

Такі семінари відіграють важливу роль у покращенні якості освіти загалом, у впровадженні у навчальний процес нових прогресивних ідей та оригінальних творчих задумів.                 


              Семінар вчителів  інформатики міста   Добропілля

       12 жовтня 2015 року  на базі НВК №7 м. Добропілля відбувся семінар вчителів                      інформатики за  темою«Сучасний підхід до викладання теми «СКБД Access» учням 11          класу». Метою заходу було підвищення рівня професійної компетентності вчителів щодо        активізації пізнавальної діяльності учнів  на уроках інформатики, поповнення  методичної      скарбниці  розробками уроків з теми «СКБД Access».

 

        Під час доповіді  Поліщук О.А., (учителя НВК №7)  учасники семінару активізували теоретичні знання   щодо формування базової компетентності на уроках інформатики при роботі з CУБД Ассess. Виступив  учитель інформатики НВК №1 Дементьєв П.І.  з доповіддю на  тему «Логічна структура бази даних».  Літовченко В.В. (ЗОШ №16) підготувала питання "Особливості вивчення інформатики у 2015/2016 навчальному році» (пов’язані зі змінами, внесеними до навчальних".  Керівник ПНМК Стешенко М.А. ознайомила вчителів з вимогами щодо організації та проведення І та ІІ етапів олімпіади з інформатики та інформаційних технологій.  

           Великий інтерес викликала практична частина семінару.  Під час її проведення  педагоги підвищили  рівень  професійної компетентності  щодо створення таблиць БД.

На підсумково-аналітичному етапі учасники семінару разом з методистом методичного кабінету  Костенко О.І.,  керівником ПНМК Стешенко М.А. обговорили та проаналізували         заходи семінару, виробили рекомендації щодо втілення вимог оновленого Державного   стандарту на уроках інформатики. 


                            Вчителі фізичної культури стежкою туристів

Згідно плану роботи міського методичного кабінету, плану роботи предметної науково – методичної комісії  учителів фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни»    07.10.2015р. було проведено  виїзний  семінар-практикум для  вчителів  фізичної  культури з теми «Організація і проведення уроків туризму» на базі оздоровчого комплексу шахти «Алмазна». Учасники семінару ознайомилися з системою роботи  вчителів фізичної культури          ЗОШ №19  щодо організації та проведення уроків з туризму,    шляхами реалізації впровадження змісту і вимог програми з формування в учнів широкого комплексу життєво необхідних знань, рухових умінь та навичок, використання їх у повсякденній та ігровій діяльності, в пішохідних туристських  походах. Спеціалісти Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді м. Добропілля  провели  з учителями майстер-клас з тактики  проходження туристської смуги перешкод та показали різноманітні способи в’язання туристських вузлів.


Навчання у сфері цивільного захисту працівників закладів  освіти 

                     24 вересня 2015 року відбулося навчання у сфері цивільного захисту працівників закладів відділу освіти Добропільської міської ради. 

Відповідно до вимог Положення про функціональну підсистему «Освіта і наука України» Єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, затвердженого наказом Начальника ЦО МОН України від 17.01.2002 р. №27, щорічно проводиться навчання осіб керівного складу невоєнізованих формувань цивільного захисту закладів відділу освіти Добропільської міської ради викладачами Краматорських міських курсів ІІІ категорії навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Донецької області. За сприянням Добропільської міської ради та Добропільської райдержадміністрації цього року навчання пройшло за виїзною формою.

У заході взяли участь слухачі від 19 загальноосвітніх навчальних закладів, 19 дошкільних навчальних закладів та 5 позашкільних закладів відділу освіти Добропільської міської ради, серед яких були представлені начальники санітарних постів, пунктів видачі засобів індивідуального захисту, командири аварійно-рятувальних ланок, ланок охорони громадського порядку, пожежогасіння, зв’язку та оповіщення тощо. 

Відповідно до плану навчання детально розглядалися питання нормативно-правової бази цивільного захисту, структури та органів управління функціональних підсистем та рівнів цивільного захисту, режимів діяльності функціональних підсистем, а також підготовки до захисту та дій у  надзвичайних ситуаціях. Значна увага приділялась питанням об’єктових тренувань, засобам індивідуального захисту, правилам надання першої допомоги, алгоритмам дій у разі виникнення різноманітних надзвичайних ситуацій (аварій, пожеж, катастроф, епідемій, уражень, що можуть призвести до загибелі людей, артилерійських обстрілів житлових масивів, терористичних актів тощо). Слухачам були надані методичні рекомендації щодо дій органів управління цивільного захисту в умовах загрози, пам’ятки, плакати та навчальні посібники з питань цивільного захисту. 

Навчання пройшло в форматі діалогу, в рамках якого слухачі отримали належний рівень знань з питань цивільного захисту та відповіді на всі хвилюючі запитання.